Trwa ładowanie...
bEDFmxeJ
Notowania

Psiankowate – Wszystkie wiadomości

Sadzenie chili
07.03.2014 14:04

SADZENIE
 / 
Sadzenie chili

Papryka chili, czy inaczej papryka ostra to odmiana papryki o bardzo ostrym smaku. Sadzenie chili powinno odbywać się w dobrze przepuszczalnym podłożu, które będzie dobrze odprowadzać wodę, papryka stanowczo lepiej zniesie przesuszenie niż przelanie jej wodą. Wymagają też odpowiednio wysokich temperatur.

Sadzenie surfinii
07.03.2014 13:55

SADZENIE
 / 
Sadzenie surfinii

Surfinia to odmiana petunii ogrodowej, charakteryzująca się wiszącymi pędami. Uprawiana jest głównie, jako roślina ozdobna. Kwiaty surfinii mają najczęściej fioletowy, różowy lub biały kolor.

Sadzenie jagód goji
07.03.2014 13:47

SADZENIE
 / 
Sadzenie jagód goji

Jagody goji to owoce kolcowoju chińskiego, krzewu, który pochodzi z Azji. Jagody są podłużne i czerwone, a kolcowój chiński kwitnie od czerwca do września. Kolcowój chiński można bez problemu posadzić w ogrodzie czy na działce. Krzew ten dosyć dobrze znosi niskie temperatury, czy nadmierną wilgoć. Upały również jej nie szkodzą. W naszym klimacie ma optymalne warunki, by rosnąć.

Sadzenie tytoniu
06.03.2014 11:37

TYTOŃ
 / 
Sadzenie tytoniu

Tytoń to rodzaj zielnej rośliny, która pochodzi z rodziny psiankowatych. Tytoń uprawiany jest głównie do produkcji produktów tytoniowych, takich jak papierosy, można go również uprawiać, jako roślinę ozdobną.

Sadzenie papryki
06.03.2014 10:02

SADZENIE
 / 
Sadzenie papryki

Papryka należy do roślin ciepłolubnych, najlepiej jest sadzić ją w szklarni, ale i w ogrodzie uda się uzyskać ładne warzywa. Im mniejsza temperatura, tym papryka wolniej rośnie.

bEDFmxeL
Uprawa papryki
05.03.2014 12:02

PAPRYKA
 / 
Uprawa papryki

Papryka jest warzywem należącym do rodziny psiankowatych. Do Europy przywędrowała z tropików. Możemy wyróżnić różnokolorowe jej odmiany: zieloną, pomarańczową, czerwoną, żółtą, zieloną, purpurową, a także czarną. Papryka zawiera wiele witamin i wartości odżywczych – błonnik i antyoksydanty. Największa zaleta papryki jest to, że gwarantuje obfite plony przy niewielkim wysiłku. Należy tylko pamiętać o trzech podstawowych rzeczach: glebie, wodzie oraz nawozie.