Trwa ładowanie...
bDosNPKJ

Notowania

Sklepy Meblowe – Wszystkie wiadomości

274
21.11.2020 10:14

KIEDY BĘDĄ OTWARTE GALERIE HANDLOWE
 / 
Koronawirus. Koniec lockdownu w handlu. Sklepy znów będą otwarte

Koniec lockdownu w handlu - za tydzień będą już otwarte wszystkie sklepy i galerie handlowe. To zapowiedź premiera Morawieckiego. Decyzja co do siłowni i klubów fitness ma zapaść przed świętami.

12
18.11.2020 10:43

KORONAWIRUS
 / 
Sklepy meblowe otwarte szybciej, a inne nie? Wiceminister tłumaczy

Resort rozwoju popiera otwarcie sklepów meblowych szybciej niż dopiero 29 listopada, jak zakłada obowiązujące obecnie rozporządzenie. Dlaczego to takie ważne? - Proszę pamiętać, że branża meblowa to ta, która jest głównym eksporterem, jak również zapewnia łańcuchy dostaw wewnętrzne i zewnętrzne przy otwartych granicach i możliwości eksportu. Jest to strategiczna gałąź gospodarcza, którą chcemy wesprzeć. Ale też nie mówimy o całkowitym odmrożeniu i braku kontroli nad tym, tylko z dodatkowymi obostrzeniami, wypracowanych w naszym resorcie. Składają się one z czterech dodatkowych czynników, na które zgodziła się branża meblarska - mówiła w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju. Te nowe obostrzenia to m.in. możliwość wejścia do sklepu mniejszej liczby klientów, a także więcej punktów do dezynfekcji.

4
18.11.2020 10:28

KORONAWIRUS
 / 
Sklepy meblowe otwarte szybciej? "Ta sprawa będzie omawiana"

Resort rozwoju popiera otwarcie sklepów meblowych szybciej niż dopiero 29 listopada, jak zakłada obowiązujące obecnie rozporządzenie. Żadnych zmian nie chce wprowadzać natomiast Ministerstwo Zdrowia. Która opcja zwycięży? - W środę na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego ta sprawa będzie omawiana - mówiła w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju. Czy istnieje z kolei ryzyko, że sklepy meblowe pozostaną zamknięte także po 29 listopada? - Będziemy robić wszystko, aby w odpowiednim reżimie, z dodatkowymi obostrzeniami, gospodarka mogła zostać uwolniona. My jako ministerstwo rekomendujemy optymistyczny wariant otwarcia sklepów meblowych o tydzień wcześniej. Ale zależy to od statystyk zakażeń koronawirusem - dodała.

4
18.11.2020 8:48

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Sklepy meblowe odmrożone od soboty?

Dziś w programie pytamy o stan rozmów rządu z branżą meblarską. Gościem będzie Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. W drugiej części o sprzedaży nowych aut w Polsce mówi Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland. Zapraszamy od 9.15.

338
17.11.2020 8:38

ODMRAŻANIE GOSPODARKI
 / 
Otwarcie sklepów meblowych. Decyzja możliwa w środę

Już w środę sklepy meblowe mogą dostać zielone światło do ponownego otwarcia. Tego dnia rząd zbiera się na sztabie kryzysowym. Warunkiem otwarcia jest m.in. wdrożenie przez sklepy dodatkowych środków ostrożności, by zminimalizować ryzyko zakażenia się klientów w trakcie zakupów.

bDosNPKL
132
16.11.2020 10:57

ZNIESIENIE OBOSTRZEŃ
 / 
Sklepy meblowe muszą czekać do środy. Wtedy rozpoczną się rozmowy o otwieraniu

Jak wynika z informacji money.pl, dokładnie w połowie tygodnia premier Mateusz Morawiecki ma rozpocząć rozmowy na temat otwierania sklepów meblarskich. Warunkiem jest "ustabilizowanie sytuacji epidemicznej". Jeśli zostanie spełniony, sklepy mogłyby znów przyjmować klientów nawet już od soboty.

13
14.11.2020 18:18

KORONAWIRUS
 / 
Sklepy meblowe jednak otwarte? Decyzja w przyszłym tygodniu

Decyzje co do ewentualnego otwarcia sklepów meblowych zapadnie w przyszłym tygodniu - poinformował na Twitterze wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin. Trwają właśnie konsultacje z branżą w tej sprawie.

10
13.11.2020 20:21

LOCKDOWN
 / 
Jarosław Gowin. "Nie widzę powodów do różnicowania sklepów meblowych i budowlano-remontowych"

Jeśli uda się uniknąć lockdownu na wzór wiosennego, to w drugiej połowie przyszłego roku powinniśmy mieć do czynienia ze wzrostem PKB oraz odzyskaniem płynności przez firmy – przekonuje wicepremier Jarosław Gowin.

7
13.11.2020 18:33

LOCKDOWN
 / 
Sklepy meblowe. Gowin mówił, że jest za ponownym otwarciem, ale decyzji nie ma

Sklepy meblowe są bezpiecznymi miejscami zakupów, a branża meblarska jest sektorem strategicznym dla polskiej gospodarki – piszą we wspólnym komunikacie sieci sklepów meblowych. Apelują do premiera, by jak najszybciej zadecydował o ponownym otwarciu.

bDosNPKR
44
13.11.2020 11:36

MTSL
 / 
Sklepy meblowe otwarte jeszcze w listopadzie? Minister odpowiada

- Sklepy meblowe zostały objęte szczególnym nadzorem ministerstwa, prowadzimy w tym temacie rozmowy. Tydzień, dwa to realna perspektywa, jeszcze tyle czasu będą te sklepy zamknięte. Wszystkie decyzje w zakresie gospodarczym i zdrowotnym zapadają w gronie rządowym, jest to decyzja premiera wsparta ministrem zdrowia. Wszystko zależy teraz od sytuacji epidemicznej - mówiła w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.