Trwa ładowanie...
bEBUdGpx
Notowania

Tomasz Kobierski – Wszystkie wiadomości

Kiedy znów pójdziemy na koncert? Kiedy targi otwarte dla publiczności? Kobierski szacuje: październik-listopad
12.05.2020 13:50

TARGI
 / 
Kiedy znów pójdziemy na koncert? Kiedy targi otwarte dla publiczności? Kobierski szacuje: październik-listopad

- Na początku potrzebne są targi w formule business-to-business, bo one są łatwiejsze do zarządzania i mniejszy jest strumień zwiedzających - mówi prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasz Kobierski. Kiedy będzie mogła w nich uczestniczyć szeroka publiczność? I kiedy pójdziemy na koncert? - Wydaje się, że przy zastosowaniu reguł, zakupów biletów online, social dystansu, wymagań dotyczących zdalnej kontroli temperatury, uda się branży, oczywiście za zgodą rządu, targi w formule B2C i koncerny w formule otwartej dla publiczności odmrozić pod koniec października czy na początku listopada - uważa Kobierski, który był gościem programu "Money. To się liczy".

Branża targowa i eventowa stoi. "Nawet 100 tys. osób straciło pracę albo jest na postojowym"
89
12.05.2020 13:20

MPT
 / 
Branża targowa i eventowa stoi. "Nawet 100 tys. osób straciło pracę albo jest na postojowym"

- Nawet jeżeli branża się odpali, to okres tych kilku miesięcy bez pracy będzie miał skutki na wiele miesięcy, jak nie lat - mówił Tomasz Kobierski, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich w programie "Money. To się liczy". - Sytuacja jest dzisiaj tragiczna. Sama grupa MTP co miesiąc traci ponad 6 mln zł tych pieniędzy, które były przeznaczone na inwestycje i na rozwój. Jest kilkadziesiąt tysięcy firm związanych z branżą targową i eventową bez żadnych przychodów, zaczęły się zwolnienia w branży. Deską ratunku wydaje się tarcza dla małych i średnich przedsiębiorstw - nie takich jak grupa MTP, my ciągle czekamy na tarczę dla dużych firm - ale ta tarcza daje ona nadzieję na przetrwanie na dwa-trzy miesiące. Potem, jak branża nie dostanie sygnału od rządu, że można odmrozić nasze działania, to Polska może stracić bezpowrotnie potencjał organizacji wydarzeń na skalę europejską czy międzynarodową - uważa Kobierski. Dopytywany o zwolnienia w branży powiedział, że w niektórych firmach zostali już tylko właściciele i kluczowi pracownicy. - Wydaje się, że na dzisiaj ok. 100 tys. pracowników taką pracę straciło lub jest na postojowym - powiedział

Kiedy odmrożenie targów? Jest wstępna propozycja warunków
14
12.05.2020 12:41

TARGI
 / 
Kiedy odmrożenie targów? Jest wstępna propozycja warunków

- Te dwa miesiące bez działalności są bardzo trudne dla branży eventowej. To ponad pół miliona osób działających w branży, które do dzisiaj nie mają nawet sygnału, kiedy będą mogli podjąć pracę i zacząć swoją działalność, która wydaje się core’owa dla przedsiębiorców - mówi Tomasz Kobierski, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich w programie "Money. To się liczy". Kobierski powiedział, że trwają rozmowy z Ministerstwem Rozwoju nad odmrożeniem targów i jest już pierwsza propozycja warunków. - Ta propozycja jest pokłosiem ubiegłotygodniowej rozmowy Polskiej Izby Przemysłu Targowego z Ministerstwem Rozwoju. Wystartujemy na początku z wydarzeniami business-to-business, czyli z wydarzeniami skierowanymi do biznesu. Będzie to polegało na limitowanej liczbie osób przebywających na terenach targowych, jedna osoba na cztery metry kwadratowe, te osoby będą musiały przejść rejestrację online, bilety będą sprzedawane tylko przez internet na dany dzień - wymienia Kobierski. Do tego wyśrubowane normy związane z higieną. Kiedy mogłoby dojść do przywrócenia imprez targowych? - Wydaje się, że najbardziej rozsądnym terminem, w którym można by rozpocząć taką działalność, to 15 sierpnia - uważa Tomasz Kobierski. - Uważamy, że należy najpierw odmrozić targi business-to-business dla rynku polskiego, zaraz potem we wrześniu dla rynku europejskiego, a w okolicach listopada targi dla konsumentów - dodał prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dlaczego targi są takie ważne? - W czasach covidu zmienią się łańcuchy dostaw i dla Polski to szansa, żeby przechwycić część kontraktów, które zwyczajowo były zawierane między firmami z Europy a firmami z Azji. Takimi branżami jest meblarstwo, stolarka otworowa, wyroby spożywcze czy branża fashion. I tutaj bardzo zależy tym branżom, by zacząć kontaktować się z kontrahentami - mówi prezes Kobierski.