Trwa ładowanie...
bDYmUAgR

Notowania

Wakacje2020 – Wszystkie wiadomości

Bon pomaga zonie ministra? "Teorie spiskowe"
53
07.08.2020 15:17

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Bon pomaga zonie ministra? "Teorie spiskowe"

- Na tę chwilę w obiekcie mojej żony zarejestrował się jeden bon turystyczny i został zrealizowany -zadeklarował w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Zarzut, że wiceminister nadzorujący turystykę będzie jednym z beneficjentów bonu pojawiły się już na etapie prac nad tym świadczeniem. Jego żona prowadzi hotel Sabała w Zakopanem, natomiast sam wiceminister był jednym z pomysłodawców bonu. Gut-Mostowy uważa, że powiązywanie tych dwóch rzeczy to teorie spiskowe. Jak podkreśla, nikt nie zmusza polskich rodzin, by korzystały z bonu w hotelu, w którym ma udziały jego żona.- To rodziny decydują, dokąd pojadą – podkreślił. Z drugiej strony – jak zauważył – byłoby niepoważne, gdyby firma jego rodziny nie uczestniczyła w programie.

Bon turystyczny. Lista firm do zmiany
17
07.08.2020 14:00

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Bon turystyczny. Lista firm do zmiany

- Rozpoczęliśmy już prace nad modyfikacją bazy podmiotów zarejestrowanych w systemie bonu turystycznego – poinformował w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Obecnie baza to wykaz firm, bez określenia rodzaju usług, które oferują, czy lokalizacji. Dlatego w bazie można znaleźć np. sklepy mięsne, usługi kurierskie czy restauracje. Nie można natomiast szybko wyszukać hotelu czy pensjonatu na przykład nad morzem, gdzie można zapłacić bonem. Wiceminister zapewnia, że władze dostrzegają ten problem. Wyszukiwarka i mapki, na których zostaną umieszczone obiekty, mają być gotowe w około 2-3 tygodnie.

Bon turystyczny. Zainteresowanie firm niewielkie, rząd spokojny
3
07.08.2020 12:42

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Bon turystyczny. Zainteresowanie firm niewielkie, rząd spokojny

To, ile firm zarejestrowało się w systemie bonu turystycznego nie powinno wpływać na ocenę całego programu – uważa wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. – Może się okazać, że nie wszystkie obiekty noclegowe w Polsce takiego bonu potrzebują w sezonie. Mogą się zarejestrować we wrześniu, w październiku – powiedział wiceminister w programie "Money. To się liczy". Jak już informowaliśmy w money.pl, w systemie zarejestrowało się zaledwie kilka tysięcy firm, choć teoretycznie uprawnionych do przyjmowania płatności bonem jest ok. 100 tys. podmiotów. Wiceminister zauważył, ze kolejki na górskich szlakach i tłumy na plaży wskazują, że w sezonie branża turystyczna nie ma problemów z obłożeniem – dlatego jego zdaniem prawdziwe zainteresowanie firm bonem jeszcze przed nami.