Trwa ładowanie...
bECUmtqt
Notowania

Windykator – Wszystkie wiadomości

"Mgła covidowa" powodem niespłacenia pożyczki. Co jeszcze wymyślają dłużnicy?
7
14.07.2021 15:05

DŁUGI
 / 
"Mgła covidowa" powodem niespłacenia pożyczki. Co jeszcze wymyślają dłużnicy?

Dłużnicy często unikają płacenia za długi, po jakie pomysły sięgają? - Nie mówiłbym, że starają się nie płacić, starają się odwlekać. Za każdym razem jest dyskusja, negocjacja. Naszym zadaniem jest dopasować się do możliwości płatniczych danego klienta. Tłumaczenia czy powody często są takie same, to jest utrata pracy, to nieprzewidziana sytuacja rodzinna. My staramy się porozumieć z klientem, by spłacał tyle, ile może, a więcej zaczął spłacać, gdy poprawi się jego sytuacja - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Szymański, prezes Kredyt Inkaso. - Z klientem zawsze chcemy nawiązać dialog, niestety, część osób tego dialogu nie chce, co kończy się wejściem na drogę sądowo-komorniczą. Nigdy nie dzwonimy o drugiej w nocy, nigdy nie rozmawiamy z sąsiadami. Przede wszystkim, trzeba z nami rozmawiać, zawsze możemy zaproponować rozłożenia długu na dłuższe raty. Sytuacje są na tyle specyficzne, że trudno znaleźć wspólną matrycę, ale przede wszystkim należy rozmawiać - dodał.

Windykacja w pandemii. "Spłacalność lepsza niż przed pandemią"
1
14.07.2021 12:00

KREDYT
 / 
Windykacja w pandemii. "Spłacalność lepsza niż przed pandemią"

Windykacja ucierpiała na pandemii koronawirusa, czy wręcz przeciwnie - zyskała? - Pandemia nikomu nie pomogła, natomiast należymy do tych branż, którym zaszkodziła mniej niż innym. Myśmy na początku bardzo bali się tej pandemii, bo w przeszłości wszelkie obniżki PKB owocowały istotnym wzrostem bezrobocia, a to wpływało na znacznie mniej gotówki w kieszeniach klientów, co oczywiście negatywnie przekładało się na spłacalność. To zjawisko wystąpiło w znacznie mniejszym stopniu niż się spodziewaliśmy, PKB spadło, ale spadek bezrobocia był niski. Co więcej, ten spadek bezrobocia nie spowodował spadku ilości gotówki, którą dysponowali nasi dłużnicy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Szymański, prezes Kredyt Inkaso. - Z tego powodu spłacalność przeterminowanych należności była znacząco lepsza niż tego się spodziewaliśmy, powiedziałbym nawet, że trochę lepsza niż w normalnej sytuacji. Oprócz tego, że w kieszeniach klientów nadal było sporo gotówki, to alternatywy wydawania tej gotówki były gorsze, bo cały handel detaliczny był zamknięty - dodał.

Pobierasz torrenty? Spodziewaj się wizyty windykatora
90
17.06.2021 14:18

PIRACTWO
 / 
Pobierasz torrenty? Spodziewaj się wizyty windykatora

Ważne orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oznacza spore problemy dla internetowych piratów. Do osoby, która ściąga nielegalne kopie filmów, muzyki, książek czy innych dokumentów, może przyjść windykator praw własności intelektualnej.

GetBack spłaca długi i prosi zainteresowanych o aktualizację danych
5
09.04.2020 15:22

OBLIGATARIUSZE
 / 
GetBack spłaca długi i prosi zainteresowanych o aktualizację danych

Spółka GetBack przygotowuje się do pierwszych płatności układowych. Zwraca się też do obligatariuszy, by zaktualizowali dane w podmiotach prowadzących ewidencję, gdyż w przeciwnych przypadku nie otrzymają pieniędzy.

Firma windykacyjna. Co warto o niej wiedzieć?
46
27.12.2018 15:18

WINDYKACJA
 / 
Firma windykacyjna. Co warto o niej wiedzieć?

Jak działa firma windykacyjna? Komu pomaga? Jakie są uprawnienia windykatora? Tego dowiesz się z naszego materiału.

bECUmtqv
Kara dla windykatora. Za zastraszanie klientów
16.11.2010 6:29

DECYZJE UOKIK
 / 
Kara dla windykatora. Za zastraszanie klientów

Ponad 220 tysięcy złotych musi zapłacić warszawska firma windykacyjna Intrum Justitia.