Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

GetBack spłaca długi i prosi zainteresowanych o aktualizację danych

4
Podziel się:

Spółka GetBack przygotowuje się do pierwszych płatności układowych. Zwraca się też do obligatariuszy, by zaktualizowali dane w podmiotach prowadzących ewidencję, gdyż w przeciwnych przypadku nie otrzymają pieniędzy.

GetBack wzywa wszystkich zainteresowanych, by zaktualizowali informacje.
GetBack wzywa wszystkich zainteresowanych, by zaktualizowali informacje. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

GetBack szykuje się do wypłat trzeciej, czwartej i częściowo piątej z rat układowych - podaje "Puls Biznesu". Jednak by otrzymać pieniądze, wszyscy zainteresowani muszą się upewnić, czy ich dane są aktualne. Jeśli nie, to powinni je zaktualizować.

Obligatariusze GetBacku na aktualizację danych mają czas do 30 kwietnia 2020 roku. Powinni to zrobić w podmiotach ewidencje obligacji. Jeżeli natomiast ich papiery mają formę zmaterializowaną oraz zarejestrowane są w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych (KDPW)
, wtedy zaktualizować dane należy w biurach maklerskich.

- Od razu po uprawomocnieniu się układu zaczęliśmy przygotowywać proces wypłaty rat układowych, które tak jak zapowiadaliśmy, chcemy zrealizować wcześniej niż to wynika z harmonogramu. Aktualizacja danych obligatariuszy pomoże nam sprawnie przeprowadzić taką operację, a przede wszystkim pozwoli uniknąć sytuacji, w której ze względu na brak aktualnych danych pieniądze te trafiłyby do depozytu sądowego - tłumaczy Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa GetBacku, cytowana przez "PB".

Zobacz także: Zobacz też: Szykuje się wojna gospodarcza. "Zostaniemy z tyłu. Potrzebne większe wsparcie"

Nawłocka dodaje, że jeżeli pieniądze jednak trafią do depozytu, to obligatariusze musieliby sami wnioskować o wydanie im środków. Jak powiedziała, spółka chciałaby tego "za wszelką cenę uniknąć". - Dlatego apelujemy do wszystkich obligatariuszy o szybką aktualizację danych - zakończyła.

W dobie panującej pandemii koronawirusa, aktualizacja danych może być jednak utrudniona. GetBack dlatego zaleca obligatariuszom, których obligacje zapisane są w ewidencji lub zarejestrowane w KDPW, skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo. Zainteresowani powinni zwrócić się do podmiotów, które prowadzą ewidencje obligacji lub do tych, za pośrednictwem których obligacje zostały wyemitowane i zarejestrowane w KDPW.

Szczegółową listę z podziałem na poszczególne serie obligacji, zainteresowani znajdą na stronie internetowej GetBacku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
WWWW
4 lata temu
WYBORY IDĄ...USTAWKA!!!!!!!!
Kowid
4 lata temu
Noooo wreszcie moze przyjdzie czas na innych Gerda Broker
katarzyna
4 lata temu
Jest pandemia. Złodzieje z GB sprawdzają którzy obligatariusze w podeszłym wieku jeszcze żyją. Dlaczego, kiedy Getback był w upadłości, obligatariusze nie zgłaszali wierzytelności do Sądu we Wrocławiu. Dlaczego spisu okradzionych osób nie zweryfikowała prokuratura i KNF. Co złodzieje knują z facetem od specjalistek w żółtych rajstopach i czołowymi banksterami z Wrocławia . Pamiętam jak za czasów prezydenta lecha kaczyńskiego w 2008r. pis wysłał śmigłowce wojskowe do Francji w okolice Cannes aby przejęły helikopter z Ryszardem Krauze, bo zdaniem pis robił machloje. Teraz pisowski rząd pozwala wyjechać czarneckiemu do USA. Kasa zniknęła, czołowy prokurator, który odgrażał się ze za złodziejstwa będzie przypalał gorącym żelazem nie zamierza ścigć złodzieja czarneckiego, marszałek witek zamiotła komisję sejmową ds getback pod dywan. Oprawcy będą czekać na śmierć osłabionych, starych obligatariuszy aby całkowicie ich pozbawić ciężko zarobionych pieniędzy.
Oko
4 lata temu
Grają na czas. Dawno utoneli