Trwa ładowanie...
bDTlCPcl

Notowania

Zwolnienia Zus – Wszystkie wiadomości

440
28.03.2021 20:49

KORONAWIRUS
 / 
Zawieszenie działalności nie zwolni już spółek z odprowadzania składek na ZUS

Rząd szykuje bolesną zmianę przepisów dla przedsiębiorców. Zgodnie z zapisami nowelizowanej właśnie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, wspólnicy spółek nie będą zwolnieni z opłat do ZUS-u, jeśli zawieszą działalność, ale jej nie zlikwidują. A to oznacza, że ich długi wobec ZUS-u będą nadal rosły. - Dla wielu spółek czasowe zawieszenie działalności to jedyny ratunek przed dalszym zadłużeniem - tłumaczą prawnicy.

8
02.03.2021 17:59

ZWOLNIENIA ZUS
 / 
Zwolnienie ze składek. ZUS poszerza wsparcie

Przedsiębiorcy będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za luty 2021 r. Będą też mogli maksymalnie trzykrotnie skorzystać ze świadczenia postojowego.

4
27.01.2021 6:34

KORONAWIRUS
 / 
Tarcze antykryzysowe ich nie objęły. Przedsiębiorcy zasypują sądy skargami

Miało być wsparcie dla potrzebujących branż, są tysiące odmownych decyzji ZUS. Przedsiębiorcy, zaprawieni przez ostatnie miesiące w walkach o swoje, idą do sądu. I coraz częściej wygrywają.

7
23.12.2020 15:25

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Zwolnienie z ZUS. Branże dostaną pomoc również w styczniu

Turystyczna, gastronomiczna, hotelarska - między innymi te branże mają skorzystać z dodatkowej pomocy państwa. Obostrzenia związane z pandemią szczególnie miały na nie wpływ.

18
19.09.2020 8:43

SKŁADKI ZUS
 / 
ZUS odda nadpłacone składki. Jak można je odzyskać?

Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapowiedziała, że 20 września rozpocznie się proces zwracania składek nadpłaconych przez przedsiębiorców. Chodzi o tych, którzy najpierw zapłacili a potem uzyskali zwolnienie.

bDTlCPcn
25
24.08.2020 18:24

ZUS
 / 
Gospodarka uratowana – mówi prezes ZUS. Podaje twarde dane

Czy zwolnienia z płacenia składek ZUS i inne udogodnienia dla firm uratowały miejsca pracy w Polsce? Tak – twierdzi Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Mamy obecnie więcej płatników ZUS niż w lutym, a liczba osób ubezpieczonych nie spadła.

187
13.08.2020 6:02

TURYSTYKA
 / 
Koronawirus w Polsce. Branża turystyczna boi się, że pieniądze dostaną też nieuczciwi

Wicepremier Jadwiga Emilewicz obiecała szeroko rozumianej turystyce i branżom pokrewnym pomoc, m.in.: dalsze zwolnienia z ZUS czy postojowe. Prace nad pakietem ratunkowym dobiegają końca. Jak nieoficjalnie dowiedział się money.pl, przedstawione przez resort rozwoju projekty nie otrzymały akceptacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.