Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Miedź ponownie tanieje. Przez protokół Fed

0
Podziel się:

W trakcie marcowego posiedzenia członkowie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) byli podzieleni w kwestii terminu podwyżek stóp procentowych.

Miedź ponownie tanieje. Przez protokół Fed
(materiały prasowe/kghm.pl)

Miedź na giełdzie w Londynie tanieje w reakcji na opublikowany w środę wieczorem protokół z posiedzenia Fed - informują maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6 tys. dolarów za tonę, po zniżce o 0,2 proc. W Nowym Jorku miedź w dostawach na maj tanieje o 0,2 proc. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na czerwiec staniała o 0,5 proc. do 43.230 juanów.

W trakcie marcowego posiedzenia członkowie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) byli podzieleni w kwestii terminu podwyżek stóp procentowych, podczas gdy część z nich uważała, że odpowiednią datą będzie czerwiec, pozostali wskazywali na późniejszy termin – wynika z raportu z ostatniego posiedzenia Fed.

Jednocześnie jednak minutes wskazały, że niektórzy członkowie FOMC byli zdania, że spadek cen ropy naftowej oraz umocnienie dolara będą ograniczały wzrost inflacji, co powinno przełożyć w czasie podwyżkę na posiedzenia w dalszej części roku.

Fed po zakończeniu posiedzenia w marcu oświadczył, że od czerwcowego posiedzenia zacznie rozważać podwyżki stóp procentowych. To, czy się na nie zdecyduje, będzie ostatecznie zależało jednak od jakości danych makroekonomicznych.

- Biorąc pod uwagę to, że kilku członków FOMC jest za czerwcową podwyżką stóp procentowych w USA, to takie stanowisko może wpłynąć na dalsze umocnienie się kursu dolara, a to negatywnie wpłynie na rynki metali - ocenia David Meger, dyrektor ds. handlu metalami w High Ridge Futures w Chicago.

- Wcześniejsze od oczekiwań zaostrzenie amerykańskiej polityki monetarnej może wywierać presję na ceny surowców - podkreśla. W środę miedź na LME staniała o 0,9 proc.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)