Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dywidenda PZU. Oto plany spółki dotyczące wypłaty zysku

4
Podziel się:

Krupiński powiedział, że stopień wypłaty dywidendy, który został w tym roku zaprezentowany inwestorom jest wyższy niż średnia europejska.

Dywidenda PZU. Oto plany spółki dotyczące wypłaty zysku
(Bartosz Wawryszuk)

PZU pracuje nad polityką dywidendową i jej założenia przedstawi w ciągu kilku tygodni, poinformował prezes Michał Krupiński. W ocenie prezesa, planowane w strategii do 2020 inwestycje nie muszą ograniczać zdolności PZU do wypłaty wysokiej dywidendy.

- Pracujemy nad polityką dywidendową, będzie ogłoszona w ciągu paru tygodni - powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej.

- Nie robiłbym takiego założenia, że dywidenda będzie niższa. Zależy nam na utrzymaniu stopy dywidendy w długim okresie - powiedział prezes, zapytany, czy dywidenda w nowej strategii będzie mieściła się w widełkach 50-100 proc. rocznego zysku, przyjętych w poprzedniej strategii.

Krupiński powiedział, że stopień wypłaty dywidendy, który został w tym roku zaprezentowany inwestorom jest wyższy niż średnia europejska. - Będziemy dążyć, by tego typu stopień wypłaty - mówię o okresie paru lat do przodu - utrzymać. Nie chcemy odbiegać od naszej grupy rówieśniczej w Europie - powiedział prezes.

Nowa strategia

Zaprezentowana w środę strategia Grupy PZU na lata 2016-2020 zakłada fundamentalną zmianę profilu grupy ze spółki czysto dywidendowej na spółkę dywidendowo-wzrostową, realizującą projekty zwiększenia wartości przychodów oraz zysku netto, przy wykorzystaniu siły kapitałowej grupy. PZU podało, że polityka kapitałowa nastawiona jest na stabilność grupy, a część zysku netto przeznaczona będzie na realizację ambitnych planów rozwojowych.

Założenia polityki kapitałowej i dywidendowej, przedstawionej w strategii to: utrzymanie wskaźnika wypłacalności Solvency II dla grupy PZU na poziomie nie niższym niż 200 proc., emisja długu podporządkowanego (opcjonalnie, w zależności od potrzeb wynikających z akwizycji), zatrzymanie części skonsolidowanych zysków grupy PZU na finansowanie inicjatyw wzrostowych (projekt bankowy, akwizycje na rynku TFI, akwizycje zagraniczne), a w przypadku braku wykorzystania zatrzymanego kapitału na rozwój, zostanie on zwrócony akcjonariuszom oraz dostosowanie struktury grupy PZU do realizacji celów strategicznych poprzez zmiany w strukturach zarządzania grupą, w tym również zmiany formalno-prawne (powołanie nowych spółek, reorganizacja grupy kapitałowej).

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Spółka jest notowana na GPW od 2010 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Okradziony pr...
8 lat temu
Powód zgadzam się z tobą 300% . Orzecznicy , Biegli Sądowi to Patologia chciwych skorumpowanych ludzi których nazywać lekarzami to plucie na siebie. Ta Patologia nie przestrzega przysięgi Lekarskiej , nie szkodzić pacjentowi. Przeważnie to Orzecznicy i Biegli Sądowi to ludzie u których pies z kulawą nogą by nie poszedł. Dlatego ta Patologia to ludzie ze Wsi , którym zawsze mało. Powtarzam szanujący się lekarz za żadne Pieniądze nie zgodzi się zostać Orzecznikiem czy biegłym sądowym , tylko pazerny cham ze Wsi. A co do Olsztyńskich Sędziów to też 95 % to ludzie ze Wsi im też wiecznie mało.
Powód.
8 lat temu
Zyski tez otrzymają od PZU Życie SA , Olsztyńscy Orzecznicy, Biegli sądowi którzy działają na szkodę ubezpieczonych. Zyski też otrzyma Olsztyński Sąd którego lobbuje PZU Życie SA. Brawo dla Olsztyńskiego Sądu , , tak trzymać , kto płaci ten wymaga a co ma okradziony przez PZU Życie SA i Sąd Powód, nic i tylko może głośno powiedzieć mam w tyłku ten kraj i tych oszustów.
wito49854
8 lat temu
Polityka potrafi się przysłużyć gospodarce, giełdzie i walucie. Żeby skutecznie inwestować w akcje, waluty, surowce czy fundusze nie powinno się tego robić pod wpływem emocji. Trzeba mieć system. Jest dobra książka "Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie" - praktyczna, krok po kroku i polskie realia. Dzięki systemowi opisanemu w tej książce uniknąłem strat na GPW, a teraz zaczynamy jechać w górę,.,
Andrzej
8 lat temu
Co w tym PiSie takiego jest, że wszystkiego czego dotknie w g.wno się zamienia? Ulubiony zapach Prezesa?