Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Roaming za darmo i tańsze rozmowy międzynarodowe

0
Podziel się:

Komisja Europejska przyjęła pakiet telekomunikacyjny. Zakłada on między innymi uproszczenie przepisów oraz ujednolicenie opłat za usługi na terenie całej Wspólnoty.

Roaming za darmo i tańsze rozmowy międzynarodowe
(a-wrangler/iStockphoto)

_ __ Nie _ dla opłat za roaming, tak dla otwartego internetu, tak dla inwestycji, tak dla nowych miejsc pracy. To główne założenia nowego pakietu telekomunikacyjnego, przyjętego dziś przez Komisję Europejską. Zakłada on między innymi uproszczenie przepisów oraz ujednolicenie opłat za usługi na terenie całej Wspólnoty.

Nowy pakiet jest długo zapowiadanym krokiem ku stworzeniu jednolitego rynku telekomunikacyjnego w Europie. _ Czy nie jest paradoksem, że mamy dziś wspólny rynek dóbr, ale 28 krajowych rynków cyfrowych? _- pytał przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso podczas przemówienia o stanie Unii.

Bruksela chce między innymi zlikwidować opłaty za roaming. _ Sieci komórkowe będą musiały zapewnić te same taryfy na terenie całej Wspólnoty, a jeśli tego nie zrobią, konsumenci będą mogli zmienić operatora na takiego, który oferuje im niższe ceny _- powiedział rzecznik Komisji ds. agendy cyfrowej Ryan Heath.

Zniesione mają zostać także dodatkowe opłaty za międzynarodowe połączenia stacjonarne. Nowy pakiet przewiduje również zakaz blokowania i ograniczania treści internetowych tak, aby użytkownicy mieli pełny dostęp do sieci niezależnie od ceny wykupionego abonamentu czy prędkości łącza.

Komisja Europejska proponuje także uproszczenie przepisów obowiązujących przedsiębiorstwa tak, aby mogły one więcej inwestować i rozszerzać działalność za granicą.

Dzięki nowym zmianom, Europa ma stać się światowym liderem gospodarki cyfrowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Zniesienie roamingu w UE? Już niebawem Michał Boni chwali pomysły Jose Manuela Barroso dotyczące agendy cyfrowej i stworzenia jednolitego rynku cyfrowego.
W Polsce jest więcej telefonów niż ludzi Na początku tego roku mieliśmy w Polsce prawie 55 milionów abonentów i użytkowników telefonów komórkowych. To oznacza, że na stu Polaków przypada ponad 142 karty sim.
TP SA przejmuje operatora komórkowego Drugi kwartał nie był najlepszy dla Telekomunikacji Polskiej. Spółka odnotowała słabe wyniki finansowe. Teraz przejmuje PTK Centertel.
telekomunikacja
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)