Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Będzie więcej pracy dla nauczycieli? Minister uspokaja

22
Podziel się:

Zalewska powiedziała, że chciałaby uspokoić nauczycieli, którzy pracują w "samodzielnych" gimnazjach. - Ma powstać dodatkowych pięć tysięcy oddziałów, czyli klas, gdzie będzie więcej pracy - zapowiedziała.

Będzie więcej pracy dla nauczycieli? Minister uspokaja
(PAP/Tomasz Gzell)

Jestem z nauczycielami i uspokajam; pracy będzie więcej, niż jest w tej chwili - powiedziała poniedziałek po spotkaniu ze związkowcami minister edukacji Anna Zalewska, odnosząc się do protestu ZNP.

W poniedziałek po południu w 17 miastach, głównie stolicach województw, odbywają się organizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego pikiety przeciwko reformie edukacji.

W spotkaniu, zorganizowanym w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog", wzięli udział minister Zalewska, prezes ZNP Sławomir Broniarz, przewodniczący Branży Nauki, Oświaty i Kultury Forum Związków Zawodowych Sławomir Wittkowicz oraz przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.

Zalewska pytana przez dziennikarzy po spotkaniu, co by powiedziała nauczycielom, którzy zamierzają w poniedziałek protestować, odpowiedziała: Jestem z nimi. Realizuję ich postulaty, jak również postulaty wszystkich związków, które jeszcze kilkanaście miesięcy temu protestowały przeciwko pani minister edukacji Kluzik-Rostkowskiej, pani Szumialas, a wcześniej przeciwko pani minister Hall.

- Jestem z nimi i uspokajam. Pracy będzie więcej niż jest w tej chwili - podkreśliła.

Zwróciła uwagę, że reforma nie powinna nic zmienić w szkołach podstawowych. - W większości gimnazjów, które są w zespołach - ponad cztery tysiące - dyrektorzy, nauczyciele zostają, nic się nie dzieje. Z radością na zmiany czekają wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, jak również powiaty, bo to dla nich ratunek finansowy - zaznaczyła.

Zalewska powiedziała, że chciałaby uspokoić nauczycieli, którzy pracują w "samodzielnych" gimnazjach. - Ma powstać dodatkowych pięć tysięcy oddziałów, czyli klas, gdzie będzie więcej pracy - zapowiedziała.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
kkk
7 lat temu
Chyba Pani minister podeśle nam kilka tysięcy nowych dzieci, aby wypełnić luki etatowe.
sss
7 lat temu
Wyjątkowo nieodpowiedzialna osoba na stanowisku
zaza
8 lat temu
Więcej pracy ,nie jest jednoznaczne z większa ilością etatów .oznacza to na przykład -40 godzin spędzonych w szkole w tygodniu,krótsze wakacje....innymi słowy zwiększenie obowiązków j
oo
8 lat temu
Błędy reformy: 1. Czwarta klasa dla nauczycielek nauczania poczatkowego 2. 4 lata pod opieką jednej pani. AZ jeśli ta pani ma jakieś braki, to dziecko stracone na zawsze. 3. Wcześniejsze wejście w szkoły zawodowe (tfu branżowe) to obniżenie poziomu kształcenia. 4. Nie ma potrzeby by technikum było pięcioletnie. 5. Wcześniejsze o rok podjęcie decyzji o wyborze zawodu. 6. Nacisk na historię a nie na matematyczno techniczne kształcenie 7. Hasła np "szachy" - to wymaga czasu i nauczycieli, podobnie z programowaniem od nauczania początkowego - tego nie potrafią nauczyciele. Znajdzie się jeszcze wiele innych
gosc
8 lat temu
Same kłamstwa! Jakim cudem nauczyciel z gimnazjum dostanie pracę w liceum, jeśli tam na przykład nie ma przedmiotu którego uczy ?! Mam tu na myśli np. plastykę, muzykę,technikę, zajęcia artystyczne. W podstawówkach na dodatek wg.nowej siatki godzin obcięto ilość godzin tych przedmiotów i co?! Dalej pani minister będzie wciskać ciemnotę nauczycielom, że nie stracą pracy?
...
Następna strona