Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

NA ŻYWO. Twórca Amber Gold Marcin P. zeznaje: nic Polakom do zwrócenia nie mam

Kalkulator kursu sprawiedliwego. Tu sprawdzisz jak pomoże ci ustawa frankowa

Kalkulator kursu sprawiedliwego. Tu sprawdzisz jak pomoże ci ustawa frankowa

Pojawił się już kalkulator pozwalający sprawdzić, o ile spadnie rata kredytu frankowego po wejściu w życie ustawy prezydenckiej mającej pomóc zadłużonym w obcych walutach.

Przeliczenie walutowego kredytu hipotecznego na złote po tzw. kursie sprawiedliwym zakłada projekt ustawy o "sposobach przywrócenia równości stron" w umowach na kredyty walutowe.


Kurs "sprawiedliwy" ma być indywidualnie wyliczany dla każdego kredytobiorcy. Od czego zależy? Kluczowy jest nie bank u którego się zapożyczaliśmy, ale okres w którym wzięliśmy kredyt. Aby skorzystać z kalkulatora trzeba wpisać do niego: kwotę kredytu w złotych, okres kredytowania wyrażony w miesiącach na jaki się zapożyczyliśmy (np. 30 lat to 360 miesięcy), rok i miesiąc podpisania umowy kredytowej.

Minister Maciej Łopiński poinformował w piątek na briefingu prasowym, że projekt, przygotowany w Kancelarii Prezydenta po kilku miesiącach konsultacji ze środowiskami frankowiczów, został im przekazany. Zostanie także w piątek skierowany, z prośbą o opinię, do Komisji Nadzoru Finansowego.

prezydent, ustawa, frank, kalkulator, obliczenia, kurs sprawiedliwy
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
warszawiak33
178.36.58.* 2017-04-29 11:35
Z kredytem nie odejdziesz ale możesz otworzyć nowe konto w polskim banku i obroty swoje tu ulokować.
POLECAM
warszawiak33
178.36.6.* 2016-02-02 11:49
Jak mamy zmienić banki jeśli z kredytem frankowym nikt nie chce nas przejąć.DEBILE
iiiiiiiiiiiiii
178.43.226.* 2016-01-25 19:36
A gdyby kredyt był indeksowany do ceny ropy naftowej, to w jakiej byłby walucie? i jakby się nazywał? Surowcowy? Jego saldo zadłużenia wyrażone byłoby w baryłkach?
Proszę o odpowiedź!!!!!!!!!!!!
Zobacz więcej komentarzy (103)