wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kalkulator kursu sprawiedliwego. Tu sprawdzisz jak pomoże ci ustawa frankowa

Kalkulator kursu sprawiedliwego. Tu sprawdzisz jak pomoże ci ustawa frankowa

Pojawił się już kalkulator pozwalający sprawdzić, o ile spadnie rata kredytu frankowego po wejściu w życie ustawy prezydenckiej mającej pomóc zadłużonym w obcych walutach.

Przeliczenie walutowego kredytu hipotecznego na złote po tzw. kursie sprawiedliwym zakłada projekt ustawy o "sposobach przywrócenia równości stron" w umowach na kredyty walutowe.


Kurs "sprawiedliwy" ma być indywidualnie wyliczany dla każdego kredytobiorcy. Od czego zależy? Kluczowy jest nie bank u którego się zapożyczaliśmy, ale okres w którym wzięliśmy kredyt. Aby skorzystać z kalkulatora trzeba wpisać do niego: kwotę kredytu w złotych, okres kredytowania wyrażony w miesiącach na jaki się zapożyczyliśmy (np. 30 lat to 360 miesięcy), rok i miesiąc podpisania umowy kredytowej.

Minister Maciej Łopiński poinformował w piątek na briefingu prasowym, że projekt, przygotowany w Kancelarii Prezydenta po kilku miesiącach konsultacji ze środowiskami frankowiczów, został im przekazany. Zostanie także w piątek skierowany, z prośbą o opinię, do Komisji Nadzoru Finansowego.

prezydent, ustawa, frank, kalkulator, obliczenia, kurs sprawiedliwy
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
warszawiak33
178.36.6.* 2016-02-02 11:49
Jak mamy zmienić banki jeśli z kredytem frankowym nikt nie chce nas przejąć.DEBILE
iiiiiiiiiiiiii
178.43.226.* 2016-01-25 19:36
A gdyby kredyt był indeksowany do ceny ropy naftowej, to w jakiej byłby walucie? i jakby się nazywał? Surowcowy? Jego saldo zadłużenia wyrażone byłoby w baryłkach?
Proszę o odpowiedź!!!!!!!!!!!!
wocik60
37.128.26.* 2016-01-25 16:43
nie zagłosuje za PIS-em jeśli dostana pomoc frankowicze a kredyty złotówkowe zostaną olane . Kredyty zawsze są spekulacją i ryzykiem. Frankowicze mieli prawo i mogli w każdej chwili przewalutować swój kredyt i nie zrobili tego przez dziesięć lat.Mój kolega frankowicz mówił dzisiaj frank podrożał ale jutro potanieje i tak zarobie i przez wiele lat płacił o wiele mniej niż ja kredytobiorca w złotych. dlaczego ja mam płacić za błędy innych ludzi
Zobacz więcej komentarzy (102)