Na skróty
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczeUrząd Skarbowy ściągnie abonament?
2007-05-08 06:58

Urząd Skarbowy ściągnie abonament?


PiS przygotowuje projekt nadania Urzędom skarbowym uprawnień do sprawdzania, czy podatnicy opłacają abonament radiowo-telewizyjny, pisze "Rzeczpospolita".

Według dziennika projekt nowelizacji ustawy abonamentowej przygotowywany przez PiS przewiduje ściąganie abonamentu od każdego, kto opłaca rachunki za prąd. Obecnie abonamentu nie płaci ponad połowa gospodarstw domowych i 95 procent przedsiębiorstw.

"Rzeczpospolita" zauważa jednak, że ściągalność daniny na media publiczne może bardzo poprawić właśnie strach podatników przed Urzędem Skarbowym. Dziennik pisze, że projekt może być uchwalony jeszcze przed wakacjami.

Jednocześnie gazeta powołując się na przewodniczącą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podaje, że jeśli wpływy abonamentowe wzrosną, to Telewizja Polska będzie musiała ograniczyć emisję reklam, między innymi wokół programów dziecięcych.

(IAR)
Tagi:abonament, telewizja, urząd skarbowy
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

zeno / 109.243.6.* / 2012-04-24 23:47
a ja nie mam pradu licznik zdjety juz 22 lata i co

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

k.w / 81.190.254.* / 2009-09-07 20:36
Wszystkie kanaly kodowane albo wszyscy placom od 18 lat jak za wode scieki, a co do telewizj i operatorow kamer to nich pierw sie nauczo obslugiwac sprzet bo teledysk ifestiwale oczywiscie w polsce wychodzom jagby uposledzeni nagrywali program zal D......sciska jak mozna program spartolic za pieniedze z abonamentu za co tyle pieniedzy rzedacie

Niech najpierw TV Kultura będzie w paśmie ogólnodostępnym

mam ich w .. tyle :P / 85.219.232.* / 2007-05-14 17:04
Niby TVP ma misję publiczną na którą chce pieniędzy a Kultury i kanału historycznego nie udostępnia płacącym abonament - krótko mówiąc-żenada. I to ma być realizowanie misji publicznej? Raczej lansowanie szmiro-popkultury

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

NIE / 81.168.147.* / 2007-05-14 09:50
mam płacićza to, że TVP puszcza TELEZAKUPY, MANGO i jakies tam inne szmiry, mam płacićza to, że jestem zmuszona oglądać REKLAMY
moze niech kady z nas ma wybór której telewizji chce płacić, bo jakos w TVP nie widze nic sensownego do ogladania

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

obserwator / 2007-05-12 08:59 / Tysiącznik na forum
Płacimy za abonament, ale nie mamy kontroli nad sensownym wydawaniem zebranych pieniedzy. Reklamy, pieniadze podatników to zbiorowe pieniadze, łakomy kasek dla umiejacych żywic sie z pieniedzy podatnikow. Pensje prezesow i szefow to wola o pomstę do nieba. Publikatory zachecaja do placenia abonametu, kto za to placi. Twórcy i dzienikarze, zapraszani goscie korzystaja z przywileju 50% kosztow uzuyskania przychodu zatem cicho sa jedni i drudzy, bo siano plynie szeroka rzeką ze zbiorowych pieniedzy. Telewidz płacący abonament ma powtorki za ktore juz kiedyś zaplacił, ma tworczośc robiona na zamówienie, aby kase otrzymać musu być zlenenie, umowa o dzieło i inne, wszyscy na tym zarabiają i pożeraja wiekszość pieniedzy podatników , nie trzeba sie napocić, wystarczy w nieskończoność powielać, cały wysilek to złozenie podpisu i kasa płynie. Że to jest postepowanie nieuczciwe to nie obchodzi ludzi chciwych. Nawet nie maja kas fiskalnych zeby nie było dowodow, żeby nie było sladu, a fortuny rosą jak grzyby po deszczu, ale czy to jest prawo i sprawiedliwośc. Każdy winien placić abonament, bo nalezy sie wynagrodzenie za rzetelna prace, ale abonament jest podnoszony dlatego zeby napychać kieszenie juz nadmiernie bogatych albo zamykać usta marzących o bogactwie.
Terza jak TK powzial postanowienia wbrew woli spoleczeństwa, ja tak je odbieram, bedzie o niebo gorzej, bo trudno bedzie dotrzec do ludzi pasożytow, a nie każdy ma odwage odebrać sobie zycie, jak przygniataja grzechy bogacenia się za wszelką cenę.

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

daria / 212.179.69.* / 2007-05-10 14:09
Kazdy uczciwy powinien placic.Ale Polak nie jest uczciwy a na zachodzie traktowany jak zlodziej wiec trzeba ustawy zeby go zmusic.
8848 / 212.244.72.* / 2007-05-12 08:00
pogieło Cie stary. do domu wracam tylko spac, zamiast telewizora i radia mam tylko internet i mam placic zebys Ty sie dobrze bawil z puszka piwa w fotelu przed telewizorem? moze niech od razu po urodzeniu kaza kazdemu kupowac obowiazkowo telewizor
M P / 195.90.107.* / 2007-05-10 14:51
A Ty kim jestes?
tomek2 / 217.74.68.* / 2007-07-19 13:31
Nie tylko 8848 korzysta tylko wyłącznie z inernetu. Ja również i wielu moich znajomych już dawno zapomniała co to telewizja (co nie znaczy, że jesteśmy do tyłu z kulturą - po prostu wolimy kino, a wiadomości czytamy w internecie). Ściąganie od nas takiego podatku jest czystym łamaniem naszych praw.

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

tamdar / 83.24.138.* / 2007-05-09 11:10
To moze niech poslowie chodza po mieszkaniach i sprawdzaja czy zaplacony abonament.
Zalet tego było by mnóstwo:

1. w koncu bysmy wiedzieli za co im sie płaci pensje
2. nie mieli by kazji psuć panstwa bzdurnymi przepisami
3. byli by blizej społeczenstwa
4. niektórym posłom mozna by bezposrednio napluc w twarz

To tyle. Podaje wniosek pod głosowanie.
aadd / 90.156.29.* / 2007-05-14 12:20
Super. Tylko ktos tych przyglupawych poslow wybral

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

a q q / 83.15.66.* / 2007-05-09 09:38
A jak mam Cyfre + to mam podwojnie placic abonament?
M P / 195.90.107.* / 2007-05-09 10:13
Jak juz pisalem Cyfrze+ placisz za przesyl a nie za zawartosc programu TVP.

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

saul / 2007-05-09 00:32 / portfel / Pan Owca
Zwykły haracz, bo to za co karzą płacić nie prezentuje żadnej wartości dla mnie. Czyli co, mogę nie mieć telewizora ani radia a i tak zapłacę? Tylko za co?
Daleki / 80.53.153.* / 2007-05-09 11:39
Haracz płacisz za posiadanie odbiornika. Jeśli nie masz radia ani telewizora to nawet US nic Tobie nie zrobi.
Antoni_a / 62.87.244.* / 2007-05-09 17:02
US nie będzie zainteresowany czy masz radio czy telewizor, ponieważ abonament jest pomyślany jako extra-podatek na utrzymanie tego całego cyrku . Rozumiem że media państwowe są potrzebne aby poinformować o ważnych wydarzeniach czy ostrzec przed kataklizmem ale z tym przymusowym zaspokajaniem potrzeb duchowych obywateli za dwie stówki rocznie nie można się zgodzić. 10x za drogo.

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

gamoń / 84.10.206.* / 2007-05-08 22:27
a ja mam generator prądu czy też mam płacić podatek radiowo-telewizyjny

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

23j / 84.10.206.* / 2007-05-08 22:23
nie mam radia , telwizora teżnie mam, ale mam akumulator w samochodzie,czy mam placić za radio i telewizor
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 22:28
A radio w samochodzie masz?

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

DanKam / 83.31.10.* / 2007-05-08 21:21
Niech zakodują swoje wspaniałe programy, kto zechce ich naprawdę oglądać niech zapłaci abonament, otrzyma wówczas urządzenie do ich dekodowania.Zobaczymy czy utrzymają się na rynku podobnie jak inne stacje.
hodon101 / 82.160.34.* / 2007-05-09 07:18
To chyba byłoby najzdrowsze. Skonczylby sie w koncu straszenia pane z poczty czy telekomunikacji, a teraz skarbowka. A tak na marginesie to cale zycie nas strasza. Faktycznie program jest tak cudny,ze tylko plakac i placic. Zakodowanie - abonament i porzadek.
Air Pirat / 209.195.89.* / 2007-05-08 23:10
Nie ma takiej sily aby nie zdekodowac sygnalu i miec programy za friko.Problem tylko z ukryciem anteny.

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

PISuś-glancuś / 83.27.164.* / 2007-05-08 18:56
ja płacę Cyfrze, a oni oddają TVP - mam płacić drugi raz za to samo?!
Daleki / 80.53.153.* / 2007-05-09 11:46
Abonament RTV płacisz tylko raz (a przynajmniej powinieneś ;) ) i płaci się go za POSIADANIE odbiornika. Nieważne skąd masz sygnał i co na nim oglądasz. Żaden pośrednik nie reguluje abonamentu RTV. Musisz to zrobić sam.
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 19:23
Cyfsze to Ty placisz za przesyl a nie za zawartosc.
M+2 / 83.29.134.* / 2007-05-09 08:06
A Ty myślisz, że Cyfra, Polsat i inne platformy cyfrowe to tak za darmo mają programy TVP??
M P / 195.90.107.* / 2007-05-09 10:17
A skad wiesz ze placa?
Ja by nawet od TVP zazadal zaplaty za rozpowszechnianie ich wypocin programowych tak jak poczta bierze za roznoszenie ulotek reklamowych.
Ostatnio byla nawet afera kiedy TVP chcialo pieniedzy od kablowek i nie dostali bo kablowki zapowiedzialy ze wywala ich ze swojej oferty.
tatko / 2007-05-08 20:08 / Tysiącznik na forum
MP¤¤¤Bez tej zawartoci można się obyć
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 21:29
Przeczytaj co napisal PIS-costam i dopiero komentuj.

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

Anonim321 / 195.245.68.* / 2007-05-08 18:16
Oczywiście trzeba też będzie ściągać ten podatek od posiadaczy telefonów komórkowych z radiem.
ralista / 217.28.158.* / 2007-05-13 09:55
dobrze byłoby też sciągnąć podatek od słuchania radia w komunikacji,sklepie itd-a najlepiej wprowadzić podatek od tego że ktoś żyje-tylko,że tum wiekszy im wyższy poziom życia-nie zawsze podyktowany uczciwa pracą-co za bezsensowne u nas u Polsce decyzje -pora zabrac sie za wymyślanie bardziej sensownych rozwiazań
x-trade / 198.28.69.* / 2007-05-09 16:46
Lepiej nie podpowiadać takich rozwiązań - a nuż zastosują....

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

x-trade / 198.28.69.* / 2007-05-08 15:55
Wygląda to na nowy podatek. Dlaczego wprost nie nazwać tego podatkiem ?
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 16:53
Faktycznie to jest podatek choc sie tak nie nazywa.
Dlatego zbieral go bedzie US.
Rafał Ź / 87.105.50.* / 2007-05-08 16:20
Złodzieja maja pieniądze za reklamy to powinno im wystarczyć

Podzielam zdanie wiekszosci

Do boju Polsko !!! / 62.87.233.* / 2007-05-08 12:38
Czemu przedsiebiorstwa maja placic abonament radiowo telewizyjny? Oczywiscie oplacaja rachunki za prad, ale znam wiele firm w ktorych nie ma telewizora ani radia, powod jest prosty- tam sie pracuje. Jak nie maja kasy na organizacje euro 2012 albo na nowe drogi to niech u siebie poszukaja oszczednosci. W jakims serwisie niedawno czytalem ile ministrowie wydaja pieniedzy na ciasteczka i obiadki, nawet 10tys. zl miesiecznie (paranoja). Albo lataja samolotami do iraku i z powrotem jak dzieci rowerkami po placu zabaw.
rencistka / 88.199.31.* / 2007-05-09 00:30
brawoooooooooo dzieci

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

worden / 82.175.87.* / 2007-05-08 11:00
no i czego chcecie? Wlasciwie od dawna wiadomo bylo, ze to podatek od posiadania telewizora czy radia. Przynajmniej PiS sie z tym nie kryje i oddaje sciagalnosc we wlasciwe rece od sciagania podatkow.

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

Wolny człowiek / 83.9.83.* / 2007-05-08 09:52
Komuna !!!!!!!!

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

Koala / 2007-05-08 09:18 / Bywalec forum
Kilkaset tysięcy donosów do sprawdzenia, kontrole transakcji obrotu nieruchomościami (każda bez wyjątku wg planu kontroli na 2007 rok), ostatnio jeszcze kontrola obrotu uzywanymi samochodami. Jeśli dodamy do tego bieżące kontrole i kilka milionów abonamentów, to wniosek jest taki, że albo fiskus nie da rady, albo bardziej prawdopodobny, że rozrośnie nam się i tak przerośnięty aparat skarbowy (w ramach taniego i demokratycznego państwa). Żałosny jest ten PiS!
OZI / 83.13.6.* / 2007-05-12 11:42
Latwo przecież sprawdzić kto ogląda. Wystarczy wieczorem pójść i pozaglądać do okien.
Złapany płaci i już.
Mogę to robić bo od 5-ciu lat jestem bezrobotny, a lekarz zalecił mi dużo chodzić.
LENIN / 83.238.240.* / 2007-05-12 23:15
przyjdż do mnie zajrzeć - 9-e piętro.pozdro.
LENIN / 83.238.240.* / 2007-05-12 23:15
przyjdż do mnie zajrzeć - 9-e piętro.pozdro.
OZI / 83.13.6.* / 2007-05-13 10:52
Lenin ? "no problem". Jesteś łysy.Będzie błyszczało jak jasna... Kto wie czy nie obciążymy cię podwójnie. Nie dość że kradniesz to jeszcze transmitujesz.
Nadam Cię!.
kaccka / 80.53.132.* / 2007-05-08 09:59
wyjezdzam z tego kraju
janru / 217.75.58.* / 2007-05-08 13:19
Tylko nie Niemiec bo tam 97% społeczeństwa płaci abonament i Cię deportują.
Rafał Ź / 87.105.50.* / 2007-05-08 16:23
Ale ich stać!!!!!!!
JanKS / 2007-05-08 09:35 / Bywalec forum
Bardzo słuszny komentarz.

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

lciesiel / 2007-05-08 08:52 / Bywalec forum
"Obecnie abonamentu nie płaci ponad połowa gospodarstw domowych i 95 procent przedsiębiorstw. "

Jasne, bo ludzie przychodzą do pracy pooglądać "Modę na sukces"!

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

titania / 83.4.194.* / 2007-05-08 08:52
Prąd mam ale nie mam telewizora ani radia to za co będę w końcu płacić?
antyPISuar2 / 213.192.124.* / 2007-05-08 17:50
ja mam prąd w garażu, to też mam płacić za tv?
jaś fasola / 84.10.206.* / 2007-05-08 22:19
a ja mam prąd z bateri i nie ma radia, czy też mam placić
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 22:34
A ja mam radioteleskop. Czy tez mam placic abonament.
Mam tez skaner ktory moze odbierac telewizyjny sygnal i go dekodowac.
Czy tez mam placic abonament
Air Pirat / 209.195.89.* / 2007-05-08 23:14
Ty to chyba masz isc siedziec za ten dekoder.
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 23:43
Chyba zle mnie zrozumiales.
Chodzilo mi o odbieranie sygnalu telewizyjnego i ogladanie go na ekranie skanera ktory nie jest sprzedawany jako telewizor tylko przyrzad pomiarowy.
Nie chodzilo mi o dekodowanie platnych stacji.
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 23:19
Podaj z jakiego paragrafu.
janru / 217.75.58.* / 2007-05-08 13:16
Regulamin forum
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 16:50
Lamiesz regulamin tego forum.
Ja tez nie mam telewizora wiec za co mam placi?

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

??? / 80.55.218.* / 2007-05-08 08:35
panstwo policyjne- rezim

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

yes / 83.21.244.* / 2007-05-08 08:14
To jest Łajdactwo. Dlaczego mam płacić daninę na TVP skoro jej nie oglądam, ani nie słucham PR bo większość programów jest denna. Jest to po prostu kolejny podatek ściągany przez Państwo.
OZI / 83.13.6.* / 2007-05-12 11:34
Skąd wiesz jak nie oglądasz ?.
Podam Cię!
Ryjo / 83.27.60.* / 2007-05-08 22:00
I słusznie, jeżeli zmuszą mnie do płacenia abonamentu (czyt. haraczu) to sprawę oddaję do trybunału
Międzynarodowego, bo jeżeli płacę za TV kablową to niech tam szukają pieniędzy, a nie u mnie. Przeciesz jak kupujesz chleb to nie musisz płacić młynarzowi za mąką. I dlatego myślę, że to jest zwykły kant wykonany pod przykrywką prawa
OZI / 83.13.6.* / 2007-05-12 13:50
BARDZO TO JEST ROZTROPNE, MĄDRE I LOGICZNE. TAK WŁAŚNIE JEST I KONIEC.
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 22:31
No i niestety przegrasz w tym trybunale poniewaz TV kablowa nie produkuje tego programu TVP tylko go do Ciebie przesyla i za ten przesyl placisz kablowce.
OZI / 83.13.6.* / 2007-05-13 11:05
EEEtam.Skoro ma prawa autorskie to niech sprzedaje po cenie popytu. Zobaczymy kto to kupi?. A jeśli z tych praw rezygnuje i zapodaje swoje wypociny w innych stacjach to jeszcze powinna płacić za czas antenowy tak jak za reklamę.
Kto ma kablówkę lub satelitę powinien rozliczać się ze swoim operatorem, a ten z tym od kogo nabywa towar.Jednocześnie ten operator musi negocjować takie warunki aby utrzymać się na rynku.
Ja zpłacę tylko temu od kogo otrzymuję sygnał i nikomu innemu.
Ktoś poprzednio napisał ,że nie płaci młynarzowi za chleb.
M P / 195.90.107.* / 2007-05-14 12:53
To dlaczego operatorowi Twojego telefonu nie placisz za oferty otrzymywane droga telefoniczna? Np. sms-y wysylane aby cos tam wygrac.

Re: Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

Pitr72 / 213.77.33.* / 2007-05-08 08:13
a co w przypadku jak mam prąd i płacę np polsat lub cyfrę w platformie już wszystkie kanały opłacam w tym telewizję publiczną........ chyba poporstu znowy chce nam ktoś zabrać pieniądze.....
mateleo / 2007-05-08 08:19 / portfel / Bywalec forum
Precz z abonamentem niech się wypchają jedyne co w publicznej oglądam w miarę regularnie to LM i reprezentacja w piłce nożnej reszta na Cyfrze.
pchelek / 2007-05-08 10:13 / Tysiącznik na forum
ja ich olewam juz 9 lat - i moga mi .........
janru / 217.75.58.* / 2007-05-08 13:14
Regulamin forum
jozbur / 212.2.99.* / 2007-05-08 17:13
Przestępcą jest człowiek, który nie przestrzega prawa. Ale czy prawem sa ustawy uchwalane przez przestępców i nazistów i to pod groźbą utraty żłobu to mam duże wątpliwości. Ale w/w potrzebni są jako szable do głosowania dla utrzymania władzy. PiS chce przestrzegać wszystkich komunistycznycgh ustaw, bo jak nazwać inaczej abonament od posiadania, a nie korzystania z tv - mieszkam na Kaszubach i nijak nie mogę obejrzeć porządnie lokalnego programu TVG nie mówiąc o innych dostępnych w miastach. W innych krajach też podobno płaci się za posiadanie, ale proszę mi pokazać rejon w Szwecji, czy Finlandii gdzie nie ma należytego sygnału tv i pobiera się opłatę za posiadanie aparatu tv ? To zwykły bandytyzm uprawiany przez polityków podobnie jak inne np służba zdrowia gdzie płacisz i nie dostajesz tego co obiecują. Dopóki społeczeństwo się nie ocknie i przejrzy na oczy to napewno " najlepszy rząd od 1989 r " mimo innej oceny w sondażach będzi o nas decydował, bo tylko miłościwie panujący wiedzą najlepiej co i jak mamy robić. Pzdr
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 19:32
No prosze, post nazywajacy Geremka przestepca zostal wyciety ale post nazywajacy poslow przestepcami i nazistami pozostanie. Jest to charakterystyczne dla tego forum.
Koala / 2007-05-08 16:15 / Bywalec forum
Ależ ostro!
slubor / 193.41.113.* / 2007-05-08 18:39
Do tego co pisze pan z Kaszub mogę dodać tylko jedno ZGADZAM SIĘ , a może jeszcze podatek od tego, że w ogule żyjemy .
jaki_kwaki / 83.30.76.* / 2007-05-08 19:48
O tak! Podatek od życia. To winno być wprowadzone i dla przykładu na pierwszy ogień 50% tego, co zarobisz + oczywiście reszta jak do tychczas. No, to by bardzo wiele rowiązało. Była by kasa na świątynie, mauzolea i na podróże w tę i z powrotem do okoła świata.
ZZ Top / 209.195.89.* / 2007-05-08 23:23
Za wode trzeba placic.Za koryto - rowniez - cokolwiek do niego nie wlozysz. Jakim cudem nikt jeszcze nie placi za powietrze - trudno uwierzyc ze jeszcze na to nie wpadli.
Niech tylko przeczytaja ten post a bedzie za co wybudowac stadiony i sfinansowac cala olimpiade.
norbi 1 / 83.14.175.* / 2007-05-09 20:22
Za powietrze już się płaci - jest to opłata klimatyczna
ZXC / 81.168.226.* / 2007-05-08 20:00
I jeszcze prawo pierwszej nocy, dla członków samoobrony
JAMKAZIMIERZREX / 83.13.6.* / 2007-05-12 13:59
POWAŻNIE ?. CHYBA SIĘ ZAPISZĘ.