wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Problemy z ulgą na internet

Problemy z ulgą na internet

By skorzystać z ulgi internetowej trzeba spełnić kilka warunków. Część z nich wynika wprost z ustawy, a część jest efektem praktyki władz skarbowych, budzącej jednak wątpliwości.

Ulga internetowa pozwala na odliczenie maksymalnie 760 zł rocznie. Możemy ją odliczyć od dochodów uzyskiwanych z tytułu umowy o pracę, zlecenia i umowy o dzieło. Dotyczy wydatków na internet, który użytkujemy w miejscu zamieszkania. To jednak nie wszystkie warunki, które trzeba spełnić. Jednym z nich jest konieczność udokumentowania poniesionych kosztów, ale nie tylko.

By skorzystać z ulgi trzeba spełnić kilka warunków. Część z nich wynika wprost z ustawy, a część jest efektem praktyki władz skarbowych, niejednokrotnie budzącej wątpliwości. Pojawia się wiele pytań dotyczących tej ulgi. Na przykład: czy można odliczyć wydatki na internet z którego nie korzysta się w miejscu zameldowania (np. studenci na stancji), czy można odliczyć inne koszty związane z użytkowaniem internetu, np. zakup modemu, instalację itp.?

Problem pojawia się gdy płacimy operatorowi za tzw. pakiet usług telekomunikacyjnych a na fakturze brak wyszczególnienia dot. dostępu do sieci. Jak wówczas podatnik ma udokumentować swoje prawo do ulgi?
Poza tym czy można odliczyć wydatki poniesione na użytkowanie bezprzewodowego internetu (oczywiste jest, że często nie korzystamy z niego w miejscu zamieszkania)?

> Zobacz odpowiedzi eksperta na powyższe pytania - prawo.money.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
pgp879
46.238.114.* 2017-02-08 14:38
Takie rozbicie jest na umowie, fakture oplacam jako całość. Na kwotę 1 zł nalożony jest wiekszy VAT, na pozostała mniejszy. Wychodzi tak jakbym płacił 1 zł/msc za internet. Wydaje mi się że eliminuje to możliwość rozliczenia się, bo zwrot z tego bedzie znikomy...
pgp879
46.238.114.* 2017-02-08 12:49
Witam,

W jaki sposób moge rozliczyć internet w PIT za rok 2016, gdy na umowie z usłogodawcą mam wspóną kwotę za internet i kablówkę, jako miesięczny koszt usługi. Na umowie znajduje się rozbicie na dwie częsci, ale internet widnieje jako koszt 1zł miesiecznie, resztę stanowi kablówka. Czy rozliczyć moge tylko 12 zl za cały rok?
Lady green
188.121.23.* 2016-04-26 10:23
Czy mogę skorzystać z ulgi na internet za cały 2015 (od stycznia do grudnia) w sytuacji gdy zaczęłam otrzymywać dochody w październiku 2015 ?
Z gory dziękuję za odpowiedz
Zobacz więcej komentarzy (153)