Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Problemy z ulgą na internet

Problemy z ulgą na internet

By skorzystać z ulgi internetowej trzeba spełnić kilka warunków. Część z nich wynika wprost z ustawy, a część jest efektem praktyki władz skarbowych, budzącej jednak wątpliwości.

Ulga internetowa pozwala na odliczenie maksymalnie 760 zł rocznie. Możemy ją odliczyć od dochodów uzyskiwanych z tytułu umowy o pracę, zlecenia i umowy o dzieło. Dotyczy wydatków na internet, który użytkujemy w miejscu zamieszkania. To jednak nie wszystkie warunki, które trzeba spełnić. Jednym z nich jest konieczność udokumentowania poniesionych kosztów, ale nie tylko.

By skorzystać z ulgi trzeba spełnić kilka warunków. Część z nich wynika wprost z ustawy, a część jest efektem praktyki władz skarbowych, niejednokrotnie budzącej wątpliwości. Pojawia się wiele pytań dotyczących tej ulgi. Na przykład: czy można odliczyć wydatki na internet z którego nie korzysta się w miejscu zameldowania (np. studenci na stancji), czy można odliczyć inne koszty związane z użytkowaniem internetu, np. zakup modemu, instalację itp.?

Problem pojawia się gdy płacimy operatorowi za tzw. pakiet usług telekomunikacyjnych a na fakturze brak wyszczególnienia dot. dostępu do sieci. Jak wówczas podatnik ma udokumentować swoje prawo do ulgi?
Poza tym czy można odliczyć wydatki poniesione na użytkowanie bezprzewodowego internetu (oczywiste jest, że często nie korzystamy z niego w miejscu zamieszkania)?

> Zobacz odpowiedzi eksperta na powyższe pytania - prawo.money.pl

Czytaj także
Polecane galerie
ljugluy
91.234.112.* 2015-02-23 13:41
zona oplaca swoj inernet a ja swoj od różnych dostawców czy mozemy oboje odliczyc ten internet ona swoj a ja swoj
DEk
193.25.0.* 2014-03-18 22:10
Witam,
1.Jesli nie mam dochodu (jedynie 50 zl premii rekomendacyjnej z banku na picie 8c)to mogę odliczyć na siebie wydatki na internet jesli rozliczam się wspólnie z mężem? ( na niego internet byl rozliczany 2 poprzednie lata, a faktura jest na nas oboje, płatne kartą z dowodem wpłaty)
2. Z powodu 8c w tym roku musze rozliczyc sie na pit-36 zamiast 37?
Łukasz300
89.161.20.* 2014-03-08 12:30
witam.
Jesli do 2012 roku internet byl na mnie i przez kilka lat korzystalem z ulgi, a od 2013 roku internet jest na żone, przy czym rozliczamy się wspólnie to czy w tym roku możemy odliczyć internet?
pozdrawiam
Zobacz więcej komentarzy (137)