Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

30 zabitych i 200 rannych w osiemnastym dniu ofensywy w Strefie Gazy

0
Podziel się:

Po trzykrotnym nalocie bombowym przestała działać jedyna elektrownia w Strefie Gazy.

30 zabitych i 200 rannych w osiemnastym dniu ofensywy w Strefie Gazy
(PAP/EPA)

Dziś w Strefie Gazy zginęło ok. 30 Palestyńczyków. Ponad 200 odniosło rany. Izraelski komunikat podsumowując wyniki trwającej od tygodnia ofensywy lądowej w Gazie wymienia 240 Palestyńczyków _ zabitych w walce _. Straty po stronie izraelskiej - 33 żołnierzy.

Po trzykrotnym nalocie bombowym przestała działać jedyna elektrownia w Strefie Gazy.

Według Ministerstwa Zdrowia Strefy w ciągu 18 dni od rozpoczęcia izraelskich działań militarnych przeciwko Strefie Gazy, uzasadnionych przez premiera Benjamina Netanjahu koniecznością obrony ludności Izraela przed atakami rakietowymi Hamasu i jego sojuszników, łączna liczba zabitych Palestyńczyków to 828 osób, a rannych 5300.

Według piątkowego komunikatu Biura ONZ ds. Koordynacji Kwestii Humanitarnych (OCHA) co najmniej 580 spośród zabitych to palestyńscy cywile, w tym 185 to dzieci, a ponad 93 - kobiety.

Ponad czterdzieści rodzin palestyńskich straciło co najmniej trzech swych członków.

Według oficjalnych komunikatów wojskowych straty po stronie izraelskiej wynoszą 36 zabitych, z czego 33 to żołnierze, a trzech - w tym jeden Tajlandczyk - było cywilami.

Ok. 150 000 Palestyńczyków schroniło się na terenie 83 szkół ONZ-owskiej agencji UNRWA.

Izraelskie samoloty myśliwskie zniszczyły w piątek w Chan Junis jednego z czołowych przywódców Hamasu, Sali al-Bardawila, a w Rafah zginął w swoim zbombardowanym domu miejscowy lider Hamasu Salah Abu Hasanim wraz z dwoma synami.

Czytaj więcej w Money.pl
Armia wyśle SMS-a gdy ktoś zaatakuje Gdy pocisk ze Strefy Gazy będzie leciał w kierunku konkretnych miast, mieszkańcy, którzy zapiszą się do systemu, natychmiast dostaną na telefon komórkowy informację o zagrożeniu.
ONZ zapowiada śledztwo. Rezolucja przyjęta Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay powiedziała dziś, że Izrael nie czyni dość, by chronić cywilów, a jednocześnie potępiła ataki rakietowe Hamasu.
Strefa Gazy. Już 631 palestyńskich ofiar Do tej pory w Gazie zginęło 27 izraelskich żołnierzy, większość w ciągu ostatnich czterech dni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)