Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan: Polscy komandosi ujęli groźnego terrorystę

0
Podziel się:

Mułła Saeed Rahman należał do najbardziej poszukiwanych przestępców. Podejrzewany jest o ataki na siły afgańskie i ISAF.

Afganistan: Polscy komandosi ujęli groźnego terrorystę
(PAP/PKW Afganistan)
bFfbFbkR

Mułła Saeed Rahman należał do najbardziej poszukiwanych przestępców. Podejrzewany jest o ataki na siły afgańskie i ISAF* * *- *poinformował rzecznik polskiego kontyngentu w Afganistanie kpt. Janusz Błaszczak.

Terrorysta został zatrzymany we wspólnej akcji afgańskich policjantów z jednostki antyterrorystycznej z Ghazni oraz polskich żołnierzy Zgrupowania Wojsk Specjalnych. Operację, przeprowadzoną z 10 na 11 stycznia, zabezpieczali inni polscy żołnierze.

Saeed Rahman jest podejrzany o porwania i przygotowywania zamachów z użyciem improwizowanych ładunków wybuchowych na wojska koalicyjne i afgańskie siły bezpieczeństwa.

bFfbFbkT

W ubiegłym tygodniu żołnierze 12. zmiany PKW i szkoleni przez Polaków Afgańczycy zatrzymali sześciu rebeliantów, z czego dwóch - tak jak Saeed Rahman - znajdowało się na listach najbardziej poszukiwanych terrorystów w Afganistanie. Za trzema kolejnymi wystawiony był afgański nakaz zatrzymania.

We wspólnych operacjach znaleziono też i zniszczono półtorej tony materiałów wybuchowych oraz kilkadziesiąt skrzynek z amunicją i broń.

Polski Kontyngent Wojskowy w Afganistanie liczy obecnie około 1800 żołnierzy i pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
W tej sprawie Francuzi dotrzymali słowa Pozostanie tylko około 1500 żołnierzy, którzy mają zabezpieczyć wysyłkę do Francji sprzętu wojskowego i pomóc w szkoleniu sił afgańskich.
Oni też pojechali do Afganistanu Obecnie szykują się do działań zimowych. Kolejna, dwunasta już zmiana przejęła właśnie obowiązki w głównej bazie w Ghazni.
Wiemy, ile kosztuje misja w Afganistanie Od 2007 roku pobyt polskich wojsk w Afganistanie kosztował ponad 4. miliardy 317 milionów złotych
bFfbFblu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)