Notowania

Turkmenistan
13.08.2012 11:38

Arbuz i melon nazwane na cześć prezydenta

Berdymuchammedow po dojściu do władzy w 2007 roku, po otoczonym kultem jednostki poprzedniku Saparmuradzie Nijazowie, początkowo trzymał się w cieniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.kremlin.ru/cc/wikipedia)

Melon _ Opiekun _ i arbuz _ Prezydent _, nazwane tak na cześć prezydenta Turkmenistanu Kurbankuły Berdymuchammedowa, zostały pokazane na wystawie rolniczej w Aszchabadzie - podała w poniedziałek agencja AFP.

Na zdjęciu Kurbankuła Berdymuchammedow wraz z Władmirem Putinem

_ Opiekun _ (Arkadag) to nieoficjalny przydomek Berdymuchammedowa. Melon _ Opiekun _ ma delikatny miąższ i niezrównany zapach; jest też odporny na suszę i szkodniki - zapewniło źródło w turkmeńskim przemyśle spożywczym, cytowane przez AFP. Dodało, że arbuz _ Prezydent _ nie został jeszcze szerzej rozpropagowany. Oba są dziełem tego samego hodowcy.

Berdymuchammedow w komunikacie pochwalił pracę krajowych producentów melonów, której celem jest przywrócenie _ międzynarodowej sławy _ tych _ rajskich owoców ziemi turkmeńskiej _.

Berdymuchammedow po dojściu do władzy w 2007 roku, po otoczonym kultem jednostki poprzedniku Saparmuradzie Nijazowie, początkowo trzymał się w cieniu, ale później wokół jego osoby zaczęto budować mitologię przywódcy państwa. Za czasów Nijazowa wyhodowano melon nazwany _ Turkmenbasza _, czyli ojciec wszystkich Turkmenów. Taki przydomek nosił Nijazow.

Czytaj więcej w Money.pl
Nikt nie odważył się z nim wygrać na torze Prezydent Kurbankuły Berdymuchammedow, zmierzył się z uczestnikami zawodów samochodowych w Aszchabadzie.
Rosjanie ich zbroją. Za pół miliarda dolarów Rosja dostarczy Algierii i Turkmenistanowi 150 czołgów T-90 o łącznej wartości 500 mln dolarów.
Odkrytym gazem zaspokoją Azję i Europę? Odkryte zasoby to 21,2 bln metrów sześciennych surowca.
Tagi: Turkmenistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz