Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Beata Kempa popłakała się na komisji hazardowej

0
Podziel się

Do załamania nerwowego doprowadził ją przewodniczący Mirosław Sekuła.

Beata Kempa popłakała się na komisji hazardowej
(PAP/Paweł Supernak)
bDROWead

*Dziś na posiedzeniu komisji śledczej ds. afery hazardowej śledczy mają rozpatrzyć m.in. wnioski w sprawie konfrontacji premiera Donalda Tuska z b. szefem CBA Mariuszem Kamińskim. Zaczęli jednak od przerwy, bo posłanka PiS nie wytrzymała nerwowo. *

Przewodniczący komisji Mirosław Sekuła (PO) powiedział, że nie zna powodu takiej reakcji posłanki PiS. Powiedział, że nie jest psychologiem, a kobiece łzy są nieprzewidywalne.

Nieoficjalnie posłowie komisji mówili jednak, że łzy Kempy wywołała gwałtowna dyskusja z Sekułą. Potwierdził to Bartosz Arłukowicz (Lewica) mówiąc, że przed posiedzeniem odbyło się spotkanie prezydium komisji, na którym doszło do utarczki słownej posłanki PiS z Sekułą.

bDROWeaf

Po przerwie Kempa przedstawia swoje wnioski w sprawiekonfrontacji świadków komisji śledczej - jeden dotyczący konfrontacji Tuska z Kamińskim, drugi - dyrektor generalnej resortu sportu Moniki Rolnik z szefem Departamentu Prawno-Kontrolnego tego resortu Rafałem Wosikiem.

Wszystko wskazuje jednak na to, że nowych przesłuchań nie będzie. Przeciwko przeprowadzeniu konfrontacji opowiadają się posłowie PO oraz Franciszek Stefaniuk z PSL. Komisja już raz, na początku kwietnia, głosami posłów PO i Stefaniuka odrzuciła wniosek PiS o konfrontację Tusk - Kamiński.

W razie odrzucenia wniosków PiS posłowie wrócą do dyskusji nad raportem podsumowującym ich pracę. Projekt raportu przedstawił w ubiegłym tygodniu szef sejmowych śledczych Mirosław Sekuła (PO).

Zgodnie z ustawą o komisji śledczej to właśnie przewodniczący przygotowuje i przedstawia projekt sprawozdania z sejmowego śledztwa. Posłowie natomiast mogą składać do niego poprawki. Ostateczna wersja przyjmowana jest zwykłą większością głosów w drodze uchwały Sejmu.

bDROWeal

Sekuła w projekcie raportu z prac komisji uznał, że w sprawie tzw. afery hazardowej nie ma podstaw do zawiadomienia prokuratury, choć ocenił, że Zbigniew Chlebowski łamał standardy poselskie i - jak napisał - komisja _ nie daje wiary _ słowom Mirosława Drzewieckiego.

W propozycji raportu Sekuła napisał także, że źródłem _ przecieku _, który ostrzegł biznesmenów o prowadzonych wobec nich działaniach operacyjnych było samo CBA, a nie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

- _ Zaprezentowana przed Komisją przez Mariusza Kamińskiego (b. szefa CBA - PAP) teoria "przecieku" nie została poparta żadną konkretną wiedzą, faktami lub materiałem dowodowym _ - czytamy w projekcie.

bDROWeam

Krytyczni wobec raportu Sekuły są posłowie PiS - Beata Kempa i Andrzej Dera oraz wiceszef komisji Bartosz Arłukowicz (Lewica). Kempa i Dera nie wykluczają w związku z tym, że złożą zdania odrębne do raportu.

Komisja hazardowa ma przedłożyć raport ze swoich prac do 30 września.

ZOBACZ TAKŻE:

bDROWeaG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)