Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Będzie więcej przeszczepów? Jeśli znajdą się pieniądze

0
Podziel się:

W szpitalach mają pojawić się koordynatorzy ds. transplantologii.

Będzie więcej przeszczepów? Jeśli znajdą się pieniądze
(PAP/EPA)

Koordynatorzy do spraw transplantologii, których wyszkolenie i zatrudnienie od 1 stycznia przewiduje ustawa, są szansą na zwiększenie liczby przeszczepów.

Dziennik _ Polska _ dodaje, że do ich zadań należałyby rozmowy z rodzinami zmarłych, potencjalnymi dawcami, tłumaczenie im pojęcia śmierci mózgu i propagowanie idei transplantologii w społeczeństwie.
_ _

_ Polska _ zauważa zarazem, że szczytna idea już na wstępie może lec w gruzach, z powodu braku pieniędzy. Resort zdrowia sfinansuje bowiem przeszkolenie koordynatorów, ale już pieniądze na etaty dla nich muszą znaleźć dyrektorzy szpitali.

- _ Mój szpital ma długi, ma problem z wypłaceniem pensji pracownikom. Skąd mam wziąć dodatkowe pieniądze na kolejny etat? _ - pyta dyrektor dużego szpitala na Podkarpaciu, w którym można by pobierać narządy do przeszczepów. Innego zdania są jednak szefowie szpitali, w których dokonuje się transplantacji. _ Na stanowiska koordynatorów trzeba znaleźć pieniądze _ - mówi gazecie doktor Zbigniew Włodarczyk, konsultant do spraw transplantologii z Bydgoszczy.

wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)