Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chińscy rolnicy spalili 50 samochodów

0
Podziel się:

W ten sposób protestowali przeciw decyzji państwa o odebraniu im ziemi.

Chińscy rolnicy spalili 50 samochodów
(tibchris/CC/Flickr)

Rozwścieczeni wieśniacy w południowo-zachodnich Chinach przewrócili i spalili kilkadziesiąt samochodów podczas masowego protestu z powodu nielegalnego - ich zdaniem - przejęcia ich ziemi pod inwestycję budowlaną.

Telewizja pokazała, jak kilkuset uzbrojonych w łopaty i kije wieśniaków w mieście Zhaotong w prowincji Yunnan ściera się z robotnikami i policjantami, usiłującymi rozpocząć budowę nowej autostrady.

Centrum Informacji Praw Człowieka i Demokracji z siedzibą w Hongkongu oszacowało natomiast liczbę protestujących na _ kilka tysięcy _. Wieśniacy twierdzą, że ziemia została im odebrana nielegalnie, a przyznana za nią rekompensata była zbyt niska.

Początkowo policjanci byli zdominowani liczebnie przez protestujących, którzy podpalili we wtorek 50 samochodów, w tym 10 wozów policyjnych. Według Centrum Informacji Praw Człowieka i Demokracji w Yunnanie rozmieszczono około 2 tys. policjantów i funkcjonariuszy sił specjalnych, by zapanować nad przemocą. Jednakże starcia trwały jeszcze w czwartek. Media lokalne podały, że około 20 osób odniosło obrażenia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)