Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Delegaci SLD stracili zaufanie do Kalisza.

1
Podziel się:

Poseł stracił miejsce w Zarządzie Krajowym Sojuszu. Konwencja pokazała mu żółtą kartkę.

Delegaci SLD stracili zaufanie do Kalisza.
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUfNtWt

Ryszard Kalisz* jako jedyny z członków władz SLD nie otrzymał wotum zaufania od delegatów konwencji krajowej - poinformował *Tomasz Kalita, **rzecznik partii . Brak wotum oznacza, że Kalisz traci miejsce w Zarządzie Krajowym SLD.

Kalisz nie brał udziału w sobotniej konwencji, ponieważ jak powiedział jego współpracownik Włodzimierz Piątkowski, że poseł przebywa na urlopie za granicą. Do sprawy odniesie się ewentualnie po powrocie do kraju w przyszłym tygodniu. Brak wotum komentują za to inni liderzy SLD.

Zdaniem wiceszefowej SLD Katarzyny Piekarskiej, sobotni brak wotum to _ rodzaj żółtej kartki _ dla Kalisza. - _ Moim zdaniem ma to związek z tym, że Ryszard - ważna przecież postać lewicy - wystąpił na kongresie Janusza Palikota, czyli człowieka, który użył sformułowania, że głównym celem jego działania jest zniszczenie SLD _ - powiedziała Piekarska. Jak dodała, delegatom mógł nie spodobać się również fakt nieobecności Kalisza podczas sobotnich obrad.

bEUfNtWv

W jej opinii, brak wotum dla Kalisza nie ma raczej związku z tym, że poseł wielokrotnie krytykował publicznie, w mediach szefa Sojuszu Grzegorza Napieralskiego, zarzucając mu m.in. brak charyzmy i zdolności przywódczych. - _ Nie sądzę, nie było to efektem żadnej gry wobec niego _ - zaznaczyła Piekarska.

- _ Jest to wynik demokratycznych procedur, delegaci ocenili funkcjonowanie Ryszarda Kalisza w zarządzie. Mamy nadzieję, że mimo to poseł będzie dalej pracował z nami w partii _ - podkreślił Tomasz Kalita.

Zgodnie ze statutem Sojuszu, podczas każdej konwencji krajowej delegaci obowiązkowo głosują w sprawie wotum zaufania m.in. dla członków kierownictwa (szefa, jego zastępców i sekretarza generalnego), Zarządu Krajowego oraz Krajowego Komitetu Wykonawczego.

Według Kality, najlepszy wynik spośród członków władz partii otrzymał jej szef Grzegorz Napieralski. Poparcia odmówiło mu jedynie 15 delegatów na około 420 głosujących.

bEUfNtWB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t75043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzialacze;sld;pytaja;polakow;o;ich;problemy,32,0,682016.html) Działacze SLD pytają Polaków o ich problemy Dziś przedwyborczą ankietę prowadzili przed Halą Grzegórzecką w Krakowie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t97463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;krytycznie;o;wolnym;w;swieto;trzech;kroli,185,0,681401.html) SLD krytycznie o wolnym w święto Trzech Króli Zdaniem Jerzego Wenderlicha taka zmiana to gest PO wobec duchowieństwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t19022.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sa;zmiany;w;sojuszu;lewicy;demokratycznej,80,0,681552.html) Są zmiany w Sojuszu Lewicy Demokratycznej Klub Lewicy zmieni nazwę na klub SLD. Jego szeregi ma zasilić Marek Balicki.
bEUfNtWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Banan
2 lata temu
Lewica nie istnieje w Polsce raczej są popłuczyny lewicy ale sami się wykolegowali