Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dwa miliony mieszkańców Kijowa bez ogrzewania

0
Podziel się:

Najbogatsze dzielnice miasta, czyli centralne, nie mają problemu z ciepłem.

Dwa miliony mieszkańców Kijowa bez ogrzewania
(PAP/EPA)

W związku z zadłużeniem elektrociepłowni prawie dwa miliony mieszkańców Kijowa odcięto dziś od ogrzewania i dostaw ciepłej wody - poinformowały media w stolicy Ukrainy.

Tego dnia po południu temperatura w Kijowie wyniosła minus cztery stopnie Celsjusza. Synoptycy prognozują, że w nocy temperatura może spaść nawet do minus 15 stopni.

Firma ciepłownicza Kyjiwenergo wytłumaczyła, że zmuszona była odciąć dostawy ciepłej wody i ogrzewania, gdyż nie spłaciła ponad 1 mld hrywien (ok. 390 mln złotych) zadłużenia za gaz. Zadłużenie to powstało, ponieważ Kyjiwenergo nie dostaje pieniędzy za swe usługi od władz miejskich.

Kijowskie media piszą, iż nie wiadomo, kiedy do większości stołecznych budynków wróci ogrzewanie i ciepła woda. Wskazują także, że ograniczenia objęły dzielnice sypialne, położone na obrzeżach miasta. Dzielnice w centrum, gdzie znajdują się siedziby władz i najdroższe mieszkania, problemów z ogrzewaniem nie mają.

W Kijowie zameldowanych jest ponad 2,7 mln osób. Szacuje się, że ogółem w stolicy Ukrainy może mieszkać nawet 4,5 mln ludzi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t123316.jpg ) ] (http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/atak;zimy;uwazaj;moze;cie;drogo;kosztowac,165,0,724901.html) Atak zimy. Uważaj, może cię drogo kosztować Nawet do 30 tysięcy złotych grzywny może zapłacić właściciel firmy, który w czasie mrozów nie zapewni pracownikom odpowiednich warunków. Za nieodśnieżony chodnik przed posesją możemy zapłacić 100 złotych. Nieusunięte sople to grzywna do 5000 złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t123323.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;pod;sniegiem;w;nocy;bedzie;nawet;-20;stopni,109,0,725357.html) Polska pod śniegiem. W nocy będzie nawet -20 stopni Najzimniej będzie na Mazurach i na Suwalszczyźnie - zapowiadają meteorolodzy. Za dwa dni znów dadzą się nam we znaki obfite opady śniegu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t123317.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/utrudnienia;na;drogach;-;sprawdz;gdzie,165,0,725413.html) Utrudnienia na drogach - sprawdź gdzie Białystok nie wpuszcza TIR-ów. Korki przed Łodzią - policja zaleca objazdy jadącym od Gdańska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)