Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dziś raport ONZ ws. broni chemicznej w Syrii

0
Podziel się:

Jak zapowiedział on wcześniej, raport wyjaśni czy w Syrii 21 sierpnia użyto broni chemicznej, lecz nie odpowie na pytanie kto się tego dopuścił.

Dziś raport ONZ ws. broni chemicznej w Syrii
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Dziś poznamy raport ekspertów ONZ w sprawie użycia broni chemicznej w Syrii. Przedstawi go w Nowym Jorku sekretarz generalny organizacji Ban Ki-moon.

Jak zapowiedział on wcześniej, raport wyjaśni czy w Syrii 21 sierpnia użyto broni chemicznej, lecz nie odpowie na pytanie kto się tego dopuścił. Ban Ki-moon przedstawi dokument na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Rozpocznie się ono o godzinie 17:15 polskiego czasu.

Tymczasem także dziś, w Paryżu, odbędzie się spotkanie szefów dyplomacji Francji, USA i Wielkiej Brytanii. Tematem rozmów będzie sytuacja w Syrii. Francja uzależnia swoje stanowisko w tej sprawie od wyników raportu inspektorów ONZ.

21 sierpnia pod Damaszkiem miało zginąć ponad 1400 osób na skutek użycia broni chemicznej. Tak podają Amerykanie, którzy winą za atak obarczają prezydenta Syrii Baszara al-Asada. Ten zaprzeczał jakoby użył broni chemicznej przeciwko swoim obywatelom.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakująca oferta dla Rosjan w sprawie Syrii Arabia Saudyjska zaoferowała Rosji korzyści gospodarcze, w tym duży kontrakt na broń, pod warunkiem, że Moskwa przestanie wspierać syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.
"Asad przechytrzył Amerykanów" - _ Dzięki konwencji o zakazie broni chemicznej, dyktator uzyskał pole manewru. To akt słabości USA _ - krytykują eksperci.
W Moskwie szukają broni chemicznej? Przy większości wejść do stołecznej kolejki podziemnej dyżurują oddziały policji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)