Notowania

blida
09.07.2010 12:18

Engelking tłumaczy prokuraturę: "nie nękała Blidy"

Jerzy Engelking zeznaje przed komisją śledczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Paweł Supernak)

Były zastępca prokuratora generalnego zeznał też przed sejmową komisją śledczą do zbadania okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki Barbary Blidy, że także Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie nękała śląskiej .

Były zastępca prokuratora generalnego z czasów, gdy prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości byłZbigniew Ziobro, nadzorował prace katowickiej prokuratury, prowadzącej śledztwo w sprawie tak zwanej afery węglowej.

Jerzy Engelking powiedział, że prokuratura zainteresowała się Barbarą Blidą z powodów obiektywnych.

POSŁUCHAJ PROKURATORA ENGELKINGA:

Engelking powiedział, że to postępowanie należało do trudnych, bowiem pojawiały się nazwiska osób powszechnie znanych, łącznie z byłym prezydentemAleksandrem Kwaśniewskim.

Engelking zapytał, w jakim celu został wezwany na posiedzenie. Zwrócił uwagę, że osoby, które wcześniej były przesłuchiwane przez komisję, w sposób marginalny traktowały jego udział w śledztwie wobec Barbary Blidy.

Przed posiedzeniem przewodniczący komisjiRyszard Kaliszz SLD powiedział dziennikarzom, że sejmowi śledczy mają do prokuratora wiele pytań. Ryszard Kalisz przypomniał, że Jerzy Engelking był szefem prokuratury rejonowej w Sosnowcu, z której wywodzi się Bogdan Święczkowski oraz inni prokuratorzy, których nazwiska pojawiają się w tej sprawie.

Bogdan Święczkowski nadzorował sprawę przeciwko mafii węglowej i referował jej postępy podczas narad organizowanych u premieraJarosława Kaczyńskiego.

Posłanka SLD i była minister budownictwa zastrzeliła się, gdy funkcjonariusze ABW przeszukiwali jej mieszkanie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Nie ma ugody ws. zadośćuczynienia za śmierć Blidy ]( http://news.money.pl/artykul/nie;ma;ugody;ws;zadoscuczynienia;za;smierc;blidy,92,0,636508.html )
* [ Święczkowski: Mafia finansowała kampanię Kwaśniewskiego ]( http://news.money.pl/artykul/swieczkowski;mafia;finansowala;kampanie;kwasniewskiego,231,0,593127.html )
Tagi: blida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz