Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dopalacze z internetu
06.10.2010 10:29

Graś: Dodusimy panów do dopalaczy finansowo

Król dopalaczy zapowiada, że sam stanie za ladą swojego sklepu. Zatrzyma go wtedy policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Jeśli zgodnie z wtorkową zapowiedzią, Dawid Bratko, właściciel sieci sklepów z dopalaczami, otworzy swój punkt w Łodzi, to zostanie zatrzymany przez policję i usłyszy zarzuty _ - oświadczył rzecznik rządu Paweł Graś.

Jak przypomniał, za złamanie zakazu handlu tzw. dopalaczami wystawionego przez Główny Inspektorat Sanitarny grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W ramach prowadzonej od soboty przez sanepid i policję akcji przeciw obrotowi dopalaczami zamknięto ponad 970 sklepów. Decyzji GIS o zamknięciu nie udało się jeszcze dostarczyć do blisko 130 podmiotów handlujących dopalaczami. Policja apeluje, by informować ją o wszelkich próbach sprzedaży.

Graś na sugestię, że przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w opinii prawników jest niekonstytucyjny, odparł: _ zobaczymy, o niejednej ustawie już tak słyszeliśmy _. _ Uważamy, że to jest dobra ustawa, która eliminuje nam to zagrożenie co najmniej na kilkanaście miesięcy, a to jest czas - jak obliczamy - który jest nam potrzebny do tego, żeby panów od dopalaczy dodusić ekonomicznie i finansowo _ - zaznaczył.

Według projektu, w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że produkt stwarza zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, inspektor sanitarny będzie mógł wstrzymać jego wytwarzanie lub wprowadzanie do obrotu albo nakazać wycofanie z handlu na okres do 18 miesięcy. W tym czasie prowadzone będą badania dotyczące jego wpływu na zdrowie. Inspektor dodatkowo będzie mógł nakazać zaprzestanie prowadzenia działalności w obiektach służących wytwarzaniu lub wprowadzaniu podejrzanego produktu do obrotu - czyli np. zamknąć sklep lub hurtownię.

Za złamanie zakazu produkcji i wprowadzania do obrotu produktów, które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe, będzie nakładana kara w wysokości od 20 tys. zł do nawet 1 mln zł.

Rzecznik rządu przypomniał, że podobne wątpliwości o zgodności z konstytucją pojawiały się odnośnie ustawy hazardowej. _ - Fakty są takie, że o połowę zmniejszyła się liczba automatów, czyli tych najbardziej bolesnych i uzależniających dla młodych ludzi, a jednocześnie wzrosły zyski z tej branży _ - podkreślił Graś.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t112259.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsze;zatrzymania;za;zakazany;handel;dopalaczami,146,0,685970.html) Pierwsze zatrzymania za "zakazany" handel dopalaczami Za złamanie zakazu Sanepidu i otwarcie sklepu grozi więzienie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t112335.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kwiatkowski;zmieni;prawo;by;zniszczyc;handel;dopalaczami,250,0,686330.html) Kwiatkowski zmieni prawo, by zniszczyć handel dopalaczami Trzy lata pozbawienia wolności ma grozić osobom, które udostępniają niepełnoletnim środki zagrażające ich zdrowiu lub życiu.
Tagi: dopalacze z internetu, dopalacze, ustawa, graś, bratko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz