Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
21.11.2009 20:41

Hamas zaprzestanie ostrzeliwać Izrael rakietami

Ma to zapobiec izraelskim atakom odwetowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andydr/CC/Flickr)

Hamas, kontrolujący Strefę Gazy, ogłosił osiągnięcie porozumienia z innymi działającymi tam ugrupowaniami w sprawie wstrzymania ataków rakietowych na miasta na południu Izraela. Przyznano, że chodzi o zapobieżenie izraelskim atakom odwetowym.

na zdjęciu żołnierze izraelscy w Strefie Gazy

Od stycznia, kiedy zakończyła się trzytygodniowa ofensywa izraelska w Strefie Gazy, mająca na celu powstrzymanie niemal codziennych ataków, Hamas prawie zaprzestał ostrzału rakietowego. Inne radykalne ugrupowania w Strefie Gazy kontynuowały takie ataki, choć na znacznie mniejszą skalę niż wcześniej.

Podczas ofensywy Izraela zginęło ok. 1,4 tys. Palestyńczyków i 13 Izraelczyków.

Minister spraw wewnętrznych Hamasu Fathi Hamad powiedział w sobotę, że wszystkie frakcje zgodziły się na wstrzymanie ognia. Wyjaśnił, że celem tego porozumienia jest zapobieżenie izraelskim atakom odwetowym i _ zapewnienie stabilności mieszkańcom Gazy _. Dodał, że mieszkańcom Strefy Gazy łatwiej będzie w tych warunkach odbudować infrastrukturę, zniszczoną podczas izraelskiej ofensywy.

W sobotę rano pocisk rakietowy wystrzelony ze Strefy Gazy spadł na terytorium Izraela, nie powodując jednak ofiar. Do ataku przyznała się niewielka radykalna frakcja palestyńska, powiązana z Al-Kaidą.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: izrael, wojna, strefa gazy, palestyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz