Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marek Knitter
|

Indeks S&P ponownie pod kreską

0
Podziel się

Indeksy w USA po dobrym początku zakończyły poniedziałkową sesję na minusach.

Indeks S&P ponownie pod kreską
(PAP/EPA)
bEhNTFnV

Początek sesji w Stanach Zjednoczonych zapowiadał się źle. Jednak już po kwadransie główne indeksy zyskiwały po ponad 1 proc. Pojawiły się informacje, które pomogły inwestorom w podjęciu odpowiednich decyzji. Do takich należała m.in. ta związana z przejęciem przez giganta farmaceutycznego firmę Merck jednego ze swoich wielkich konkurentów Schering-Plough za kwotę 41 mld dolarów.Także rosnące ceny ropy wspierały spółki paliwowe.

Jednak już wypowiedzi Warren'a Buffett'a i raport Banku Światowego znacznie ochłodziły zapał byków. Zdaniem Buffet'a konsumenci istotnie zmienili swoje zwyczaje i to w sposób, jakiego nigdy w życiu nie widział. Według niego gospodarka USA właściwie "spadła w dół ze stromego zbocza". Z kolei analitycy z Banku Światowego stwierdzili, iż globalna gospodarka skurczy się po raz pierwszy od czasów II Wojny Światowej, a międzynarodowy handel spadnie najmocniej od 80 lat.

[

bEhNTFnX

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_sp/ )Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Po południu sytuacja na parkietach w USA należała już zdecydowanie do niedźwiedzi, które skutecznie zepchnęły indeksy w dół. Niepokojący jest systematyczny spadek S&P 500. Jeżeli zdoła on w najbliższym czasie przełamać poziom 600 punktów, to inwestorzy w USA znajdą się w bardzo poważnych tarapatach.
Ostatecznie indeks S&P 500 zamknął sesję stratą 1-proc, a Dow Jones spadł o 1,21 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq obniżył swoja wartość o prawie 2 proc.

bEhNTFoy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)