Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interwencja w Syrii. Rosja kategorycznie przeciw

0
Podziel się:

Prezydent Syrii Baszar el-Asad podziękował prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi za poparcie udzielane władzom w Damaszku.

Na zdj. Baszar el-Asad
Na zdj. Baszar el-Asad (AP/Fotolink/East News)
bEDCtUBN

Prezydent Syrii Baszar el-Asad podziękował prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi za poparcie udzielane władzom w Damaszku - poinformował dzisiaj w Moskwie minister spraw zagranicznych Syrii Walid el-Mualim.

Szef syryjskiej dyplomacji wypowiadał się na początku spotkania ze swym rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem. Według Mualima _ Asad przekazał podziękowania Putinowi za jego stanowisko _ w sprawie sytuacji w Syrii, gdzie od 2011 roku trwa wojna domowa. Rosja jest głównym sojusznikiem reżimu syryjskiego na arenie międzynarodowej.

W trakcie konfliktu wewnętrznego w Syrii państwa zachodnie przedkładały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ propozycje rezolucji krytykujące reżim prezydenta Asada. Projekty nie zostały uchwalone na skutek konsekwentnego sprzeciwu Rosji i Chin, które jako stali członkowie RB ONZ mają prawo weta.

bEDCtUBP

Rosja kategorycznie sprzeciwia się też planowanym przez USA atakom na cele w Syrii w odpowiedzi na użycie przez reżim Asada, jak twierdzą Amerykanie, broni chemicznej 21 sierpnia na przedmieściach Damaszku i śmierć ponad 1400 osób. W trwającym od 2,5 roku konflikcie syryjskim zginęło już ponad 100 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Użyli broni chemicznej? Francja ma dowody Według odtajnionego dzisiaj dokumentu francuskiego wywiadu to siły lojalne wobec prezydenta Syrii Baszara el-Asada przeprowadziły atak chemiczny na przedmieściu Damaszku 21 sierpnia.
Sojusznicy reżimu Asada szykują się do wojny Libański Hezbollah, który aktywnie wspiera reżim Baszara al-Asada w Syrii, miał zmobilizować tysiące bojowników, którzy w razie potrzeby wjechaliby do Syrii.
Czołowy zwolennik interwencji w Syrii szuka poparcia w Unii Nieoficjalnie mówi się, że plany ataku popierają na razie dwa kraje.
bEDCtUCq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)