Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Intruz z Białego Domu miał 800 sztuk amunicji

0
Podziel się:

Omar Gonzalez w piątek sforsował ogrodzenie Białego Domu i wtargnął do jego wnętrza.

Intruz z Białego Domu miał 800 sztuk amunicji
(Seansie/CC/Flickr)
bESiWtRx

Omar Gonzalez sforsował ogrodzenie Białego Domu i wtargnął do jego wnętrza. - poinformowała prokuratura federalna w Waszyngtonie. Według niej 42-letni Gonzalez był już aresztowany w lipcu; miał wtedy przy sobie karabin snajperski i mapę z zaznaczoną siedzibą prezydenta.

Ponadto w sierpniu zatrzymano go, ale nie aresztowano, gdy przechadzał się koło Białego Domu z toporkiem.

W chwili wtargnięcia intruza do Białego Domu prezydenta Baracka Obamy ani członków jego rodziny tam nie było, ale incydent ten postawił pod znakiem zapytania skuteczność procedur bezpieczeństwa stosowanych przez chroniącą głowę państwa Secret Service.

bESiWtRz

Na Gonzalezie ciążą zarzuty nielegalnego wkroczenia na chronioną posesję oraz posiadania _ śmiercionośnej lub niebezpiecznej broni _, ponieważ miał przy sobie nóż. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak podały amerykańskie media, w ramach przedsięwzięć prewencyjnych Secret Service rozważa między innymi zablokowanie chodników wokół Białego Domu bądź też wpuszczanie na nie wyłącznie tych osób, które zostały skontrolowane.

Według prokuratury Gonzalez, emerytowany sierżant armii USA i weteran kampanii w Iraku, powiedział po zatrzymaniu agentowi Secret Service, iż _ jest zaniepokojony, że atmosfera się wali _, i musi przekazać tę informację prezydentowi.

Czytaj więcej w Money.pl

bESiWtRF
bESiWtSa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)