Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaddafi: Bin Laden to wróg. Manipuluje ludźmi

0
Podziel się

Al-Kaida wykorzystuje młodych, wsypując im do kawy halucynogenne pigułki, żeby się buntowali.

Kaddafi: Bin Laden to wróg. Manipuluje ludźmi
(PAP/EPA)
bEgxqvVN

Manifestanci protestujący w Libii służą interesom szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena - powiedział przywódca tego kraju pułkownik Muammar Kadafi w rozmowie telefonicznej z libijską telewizją państwową. Podkreślił, że tylko on jest _ moralnym autorytetem _.

_ Bin Laden...to jest wróg, który manipuluje ludźmi _ - powiedział Kadafi przez telefon, wzywając obywateli, by nie ulegali wpływom bin Ladena. Według Kadafiego, to Al-Kaida stoi za powstaniem przeciwko władzy w Libii i bojownicy tej organizacji _ wykorzystują _ młodych Libijczyków, wsypując im do kawy halucynogenne pigułki, żeby się buntowali.

Podkreślił, że tylko on jest _ moralnym autorytetem _ i _ żadna osoba przy zdrowych zmysłach _ nie przyłączy się do demonstracji przeciwko jego rządom. Wezwał obywateli, by odbierali broń demonstrantom, którzy przejęli kontrolę w znacznych częściach kraju. _ Konstytucja jasno stanowi: odbierzcie im broń _ - oświadczył.

bEgxqvVP

Odnosząc się do gwałtownych starć w mieście Zawija na północy kraju, około 50 km na zachód od stolicy Trypolisu, Kadafi powiedział: _ To, co dzieje się w Zawii, to farsa...ludzie przy zdrowych zmysłach nie angażują się w taką farsę _. - _ Opuśćcie kraj w spokoju _ - zaapelował.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t132377.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zamieszki;w;libii;ile;zaplaca;za;to;kierowcy,26,0,775450.html) Zamieszki w Libii. Ile zapłacą za to kierowcy?
Kadafi złożył _ kondolencje rodzinom czterech ofiar zabitych przez siły bezpieczeństwa _ w Zawii - podała agencja AFP. - _ Zastanawiam się, czy bin Laden pomoże wynagrodzić straty rodzinom zabitych _ - dodał.

Jak poinformował dziennik _ Kuryna _, w Zawii, gdzie w czwartek doszło do starć między zwolennikami i przeciwnikami Muammara Kadafiego, zginęło co najmniej 10 osób, a kilkadziesiąt odniosło obrażenia.

Tymczasem telewizja Al-Dżazira podała, powołując się na naocznego świadka, że w 5-godzinnym ataku sił lokalnych wobec Kadafiego na Zawiję zginęło 100 osób, a około 400 zostało rannych. Według wspomnianego świadka zwolennicy Kadafiego przybyli rano w 35 samochodach _ i zaczęli strzelać do ludzi _. Jak powiedział, była to broń dużego kalibru, _ taka, jakiej używa się przeciwko czołgom i samolotom _.

bEgxqvVV

Libijskie władze straciły kontrolę nad większością wschodniej części kraju; są oznaki, że stanie się tak również na zachodzie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t132535.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaddafi;pakuje;zloto;do;samolotu;szykuje;sie;do;ucieczki,143,0,783759.html) Kaddafi pakuje złoto do samolotu. Szykuje się do ucieczki Według wiarygodnych źródeł libijski dyktator ma zamiar uciec do zaprzyjaźnionego kraju w Afryce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100301.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ue;wysle;wojska;do;libii;by;ratowac;swoich,69,0,783685.html) UE wyśle wojska do Libii. By ratować swoich Bruksela na razie planuje ewakuację z udziałem batalionów szybkiego reagowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t132376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/dyktatorzy;upadaja;przez;kryzys;zaczelo;sie;od;lehman;brothers,207,0,776143.html) Dyktatorzy upadają przez kryzys. Zaczęło się od Lehman Brothers Konsekwencją rewolty w Libii może być nie tylko upadek Kaddafiego, ale nawet podział kraju.
bEgxqvWq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)