Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Kempa dla Money.pl: Wrócimy do afery hazardowej

0
Podziel się

- Trzeba ujawnić wszystkie dokumenty - mówi posłanka PiS.

Kempa dla Money.pl: Wrócimy do afery hazardowej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgXCmSt
_ - Trzeba opublikować i ujawnić wszystkie dokumenty w tej sprawie. Wtedy Polacy będą mogli rozliczyć ten rząd - _mówi w rozmowie z Money.pl Beata Kempa, posłanka PiS, komentując decyzję prokuratury o umorzeniu sprawy dotyczącej afery hazardowej.

Money.pl: Afery hazardowej nie było. Przynajmniej, zdaniem prokuratury, nie da się jej udowodnić. To chyba zamyka sprawę?

Beata Kempa, posłanka PiS: Nie. To świadczy o słabości państwa. Prokuraturze zabrakło determinacji. Miała więcej dowodów niż my w komisji śledczej. Komisja chciała reszty stenogramów - nie dostaliśmy ich. W taki sposób prace komisji były torpedowane.

Niewyjaśniona została sprawa bilingów Grzegorza Schetyny. Dlaczego ich nie dostaliśmy? Jakich jeszcze trzeba dowodów? W sprawie konkursu na członka Totalizatora Sportowego o stanowisko ubiegała się Magdalena Sobiesiak!

bEgXCmSv

[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t103098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;gdyby;w;aferze;hazardowej;chodzilo;o;kowalskiego;to;by;siedzial,237,0,807917.html) PiS: Gdyby w aferze chodziło o Kowalskiego, to by siedział

Prokurator generalny Andrzej Seremet powinien tej sprawie się bardzo dokładnie przyjrzeć. Można podjąć ją na nowo i przekazać zupełnie innej prokuraturze.

Warszawska sobie nie poradziła? Która Pani zdaniem byłaby odpowiednia?

Na przykład prokuratura w Gdańsku. To oni prowadza sprawę Krzysztofa Olewnika i świetnie sobie radzą. Afery hazardowej nie można tak zostawić. Szczególnie, że chodziło tu o uszczuplenie budżetu państwa o około 2,5 miliarda złotych.

Moim zdaniem zabrakło determinacji, zabrakło woli i chęci do wyjaśnienia tej sprawy. Rząd sam powinien zmierzać do tego, żeby się oczyścić z zarzutów, ale tego nie chce. Zresztą termin tego umorzenia i konferencji prokuratury też nie jest przypadkowy.

bEgXCmSB

Nieprzypadkowy? Co pani ma na myśli?

Tuż przed 10 kwietnia wszyscy, przynajmniej ci którzy myślą i czują po polsku, skupieni są na wspominaniu ofiar katastrofy smoleńskiej. Rocznica ma przykryć tę wstydliwą porażkę.

Ale Platforma przedstawia decyzję prokuratury jako sukces! PiS mówiło, że ta afera zmiecie PO ze sceny, tymczasem nic z tego.

To wszystko dlatego, że Platforma bardzo mocno pilnowała swoich interesów. Dali Mirosława Sekułę na szefa komisji i nie przekazali nam wszystkich dowodów. Platforma nie chciała tej sprawy do końca wyjaśnić. I teraz zostaje pytanie czy Polacy chcą być tak traktowani? Czy chcą partii, która będzie w taki sposób rządzić i chronić swoich ludzi?

Sondaże pokazują, że chyba chcą. Na wyniki Platformy afera się w zasadzie nie przełożyła.

Polacy nie mogą tego rozliczyć, bo sami nie wiedzą wszystkiego. Dlatego należy odtajnić i upublicznić akta sprawy. Wtedy ich rozliczą i jestem pewna, że zmiotą Platformę z powierzchni ziemi. Warunek jest jeden - opublikować wszystkie dokumenty.

bEgXCmSC

Jarosław Kaczyński zapowiada wprost - do sprawy trzeba będzie wrócić. Kiedy? Po wygranych wyborach? Co do tego czasu?

Kiedy będzie uczciwy rząd, to do sprawy wrócimy. Jeśli wygramy wybory, wszystko będzie opublikowane. Na razie konsekwentnie i z determinacją będziemy żądać opublikowania dokumentów. Żeby wszyscy Polacy mogli zobaczyć, jak panowie Miro czy Zbycho rozmawiali.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t93437.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;sledztwa;w;sprawie;afery;hazardowej;to;kompromitacja,9,0,807945.html) "Koniec śledztwa w sprawie afery hazardowej to kompromitacja"
Ta część, którą odtajnił Mariusz Kamiński, zaraz po uprawomocnieniu się decyzji prokuratury musi być opublikowana. Słyszę jednak, że cześć jest tajna i Polacy mogą jej nie poznać. Ale nie zasłużyli sobie na to, żeby sprawę przed nimi ukrywać!

bEgXCmSD

A czy zasłużyli na to, by do polityki wróciliZbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki?

To zależy tylko i wyłącznie od Donalda Tuska. Mnie już jednak nic nie jest w stanie zdziwić, jeśli chodzi o PO. Jestem w stanie sobie nawet wyobrazić, że w wyborach na łódzkiej liście Platformy obok siebie będą koledzy: minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski i Mirosław Drzewiecki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t91473.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;hazardowa;wedlug;opozycji;kosztowala;2;miliardy,86,0,702038.html) Afera hazardowa: Według opozycji kosztowała 2 miliardy Beata Kempa z PiS oświadczyła w Sejmie, że afera ta nie została wyjaśniona, bo nie chciała tego Platforma Obywatelska. Bartosz Arłukowicz z SLD wtórował: Są na to dowody.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t82584.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rok;po;aferze;kogo;najbardziej;pokaleczyla,44,0,685100.html) Rok po aferze: Kogo najbardziej "pokaleczyła"? Rok temu opublikowano stenogramy podsłuchy rozmów posła Chlebowskiego.
bEgXCmSW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)