Notowania

Kempa dla Money.pl: Wrócimy do afery hazardowej

- Trzeba ujawnić wszystkie dokumenty - mówi posłanka PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Trzeba opublikować i ujawnić wszystkie dokumenty w tej sprawie. Wtedy Polacy będą mogli rozliczyć ten rząd - _mówi w rozmowie z Money.pl Beata Kempa, posłanka PiS, komentując decyzję prokuratury o umorzeniu sprawy dotyczącej afery hazardowej.

*Money.pl: Afery hazardowej nie było. Przynajmniej, zdaniem prokuratury, nie da się jej udowodnić. To chyba zamyka sprawę? *

Beata Kempa, posłanka PiS: Nie. To świadczy o słabości państwa. Prokuraturze zabrakło determinacji. Miała więcej dowodów niż my w komisji śledczej. Komisja chciała reszty stenogramów - nie dostaliśmy ich. W taki sposób prace komisji były torpedowane.

Niewyjaśniona została sprawa bilingów Grzegorza Schetyny. Dlaczego ich nie dostaliśmy? Jakich jeszcze trzeba dowodów? W sprawie konkursu na członka Totalizatora Sportowego o stanowisko ubiegała się Magdalena Sobiesiak!

[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t103098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;gdyby;w;aferze;hazardowej;chodzilo;o;kowalskiego;to;by;siedzial,237,0,807917.html) PiS: Gdyby w aferze chodziło o Kowalskiego, to by siedział

Prokurator generalny Andrzej Seremet powinien tej sprawie się bardzo dokładnie przyjrzeć. Można podjąć ją na nowo i przekazać zupełnie innej prokuraturze.

*Warszawska sobie nie poradziła? Która Pani zdaniem byłaby odpowiednia? *

Na przykład prokuratura w Gdańsku. To oni prowadza sprawę Krzysztofa Olewnika i świetnie sobie radzą. Afery hazardowej nie można tak zostawić. Szczególnie, że chodziło tu o uszczuplenie budżetu państwa o około 2,5 miliarda złotych.

Moim zdaniem zabrakło determinacji, zabrakło woli i chęci do wyjaśnienia tej sprawy. Rząd sam powinien zmierzać do tego, żeby się oczyścić z zarzutów, ale tego nie chce. Zresztą termin tego umorzenia i konferencji prokuratury też nie jest przypadkowy.

*Nieprzypadkowy? Co pani ma na myśli? *

Tuż przed 10 kwietnia wszyscy, przynajmniej ci którzy myślą i czują po polsku, skupieni są na wspominaniu ofiar katastrofy smoleńskiej. Rocznica ma przykryć tę wstydliwą porażkę.

*Ale Platforma przedstawia decyzję prokuratury jako sukces! PiS mówiło, że ta afera zmiecie PO ze sceny, tymczasem nic z tego. *

To wszystko dlatego, że Platforma bardzo mocno pilnowała swoich interesów. Dali Mirosława Sekułę na szefa komisji i nie przekazali nam wszystkich dowodów. Platforma nie chciała tej sprawy do końca wyjaśnić. I teraz zostaje pytanie czy Polacy chcą być tak traktowani? Czy chcą partii, która będzie w taki sposób rządzić i chronić swoich ludzi?

*Sondaże pokazują, że chyba chcą. Na wyniki Platformy afera się w zasadzie nie przełożyła. *

Polacy nie mogą tego rozliczyć, bo sami nie wiedzą wszystkiego. Dlatego należy odtajnić i upublicznić akta sprawy. Wtedy ich rozliczą i jestem pewna, że zmiotą Platformę z powierzchni ziemi. Warunek jest jeden - opublikować wszystkie dokumenty.

*Jarosław Kaczyński zapowiada wprost - do sprawy trzeba będzie wrócić. Kiedy? Po wygranych wyborach? Co do tego czasu? *

Kiedy będzie uczciwy rząd, to do sprawy wrócimy. Jeśli wygramy wybory, wszystko będzie opublikowane. Na razie konsekwentnie i z determinacją będziemy żądać opublikowania dokumentów. Żeby wszyscy Polacy mogli zobaczyć, jak panowie Miro czy Zbycho rozmawiali.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t93437.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;sledztwa;w;sprawie;afery;hazardowej;to;kompromitacja,9,0,807945.html) "Koniec śledztwa w sprawie afery hazardowej to kompromitacja"
Ta część, którą odtajnił Mariusz Kamiński, zaraz po uprawomocnieniu się decyzji prokuratury musi być opublikowana. Słyszę jednak, że cześć jest tajna i Polacy mogą jej nie poznać. Ale nie zasłużyli sobie na to, żeby sprawę przed nimi ukrywać!

A czy zasłużyli na to, by do polityki wróciliZbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki?

To zależy tylko i wyłącznie od Donalda Tuska. Mnie już jednak nic nie jest w stanie zdziwić, jeśli chodzi o PO. Jestem w stanie sobie nawet wyobrazić, że w wyborach na łódzkiej liście Platformy obok siebie będą koledzy: minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski i Mirosław Drzewiecki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t91473.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;hazardowa;wedlug;opozycji;kosztowala;2;miliardy,86,0,702038.html) Afera hazardowa: Według opozycji kosztowała 2 miliardy Beata Kempa z PiS oświadczyła w Sejmie, że afera ta nie została wyjaśniona, bo nie chciała tego Platforma Obywatelska. Bartosz Arłukowicz z SLD wtórował: Są na to dowody.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t82584.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rok;po;aferze;kogo;najbardziej;pokaleczyla,44,0,685100.html) Rok po aferze: Kogo najbardziej "pokaleczyła"? Rok temu opublikowano stenogramy podsłuchy rozmów posła Chlebowskiego.
Tagi: afera hazardowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz