Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Kolejny poseł PiS wyznaje, że jest ziobrystą

0
Podziel się:

Andrzej Dera mówi Money.pl: Jak wyrzucą Ziobrę, pomyślę czy pójść za nim.

Kolejny poseł PiS wyznaje, że jest ziobrystą
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUgioqJ
Poseł PiS Andrzej Dera nie rozumie decyzji o zajęciu się wypowiedziami Zbigniewa Ziobry przez rzecznika dyscypliny partii. Podjęto ją na posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS w reakcji na opublikowane wywiady z byłym ministrem sprawiedliwości.
Money.pl: Andrzej Dera to też _ ziobrysta _?
Andrzej Dera, poseł PiS: *Można powiedzieć, że jestem _ ziobrystą _. *
bEUgioqL

Skąd tyle odwagi? Pan i Arkadiusz Mularczyk, przyznajecie się do popierania buntownika w PiS-ie.

W każdej partii są zwolennicy i sympatycy konkretnych osób. Tak jak w PO mamy ludzi Tuska, ludzi Schetyny czy ludzi Grabarczyka, tak w PiS są ludzie Lipińskiego czy Kaczyńskiego. Są też ludzie Ziobry. Nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego, to jest realna rzeczywistość, która istnieje w każdej partii.

Tylko akurat popieranie Zbigniewa Ziobry może być ryzykowne. Jarosław Kaczyński dał jasny sygnał, że sprawę Ziobry trzeba załatwić szybko i zdecydowanie. Chyba Was straszy.

Mnie osobiście nic nie przestraszyło. Nie widzę problemu Zbigniewa Ziobry, ponieważ nie zrobił on nic takiego, żebym miał się czego bać.

Dwa wywiady w _ Naszym Dzienniku _ i _ Uważam Rze _, w których nawołuje do zmian, bo inaczej PiS będzie przegrywało.

Mam podobne poglądy. Ale czy są to poglądy które mogą PiS-owi szkodzić? Nie. Chcę, tak jak Ziobro, żeby partia rosła w siłę.

bEUgioqR

Według niektórych Pana kolegów z partii, akurat te wywiady szkodzą. Bo dyskusję o zmianach trzeba prowadzić wewnątrz partii, a nie w mediach.

Zbigniew Ziobro powiedział tylko, że trzeba dokonać zmian, żebyśmy w przyszłości wygrali wybory. Myślę tak samo. A rozmowa wewnątrz jest jeszcze przed nami. Będą spotkania klubu i Rady Politycznej. Nikt nie wyciąga na zewnątrz jakichś rzeczy szkodzących partii, nikt nie mówi o rozliczeniach, nie padają nazwiska winnych, tylko mówimy, że trzeba dokonać zmian żeby wygrać.

Całej tej dyskusji by nie było, gdybyśmy wygrali. Bo każdy uznałby, że nic nie trzeba zmieniać, wszystko działa doskonale, wygraliśmy wybory i działamy. Ale przegraliśmy, więc oczywiste są wezwania do zmian.

bEUgioqS

Nie rozumiem moich kolegów, bo Zbigniew Ziobro nie powiedział niczego, co zasługiwałoby na potępienie i obruszanie się. Nie wiedzę żadnego wątki, z którym byłby jakiś problem.

Ale czy Wy _ ziobryści _ będziecie mieli szansę o czymkolwiek dyskutować teraz wewnątrz partii?

Muszą nam pozwolić.

Dlaczego?

Powtórzę jeszcze raz, jeśli ta partia chce osiągnąć wyborczy sukces, to ta dyskusja musi się odbyć.

bEUgioqT

Chyba, że Zbigniew Ziobro już nie dotrwa w PiS-ie do tej dyskusji, bo obudzi się pewnego poranka już poza PiS.

Zakładam, że nic takiego się nie stanie, bo nie ma powodów do wyrzucenia Ziobry z PiS.

Wielu już tak mówiło i nagle okazywało się, że są już poza partią.

Gdyby się coś takiego stało, to wtedy będę rozstrzygał, co ja sam zrobię w takiej sytuacji. Ale nie wierzę, że coś takiego nastąpi.

bEUgioqU

Ale jeśli nastąpi, to pójdzie Pan za Ziobrą?

Jeszcze raz powtarzam, jeśli coś takiego się stanie, wtedy dopiero będę znał przesłanki, przyczyny, powody i będę mógł się do tego odnieść. Na razie są to rozmowy czysto hipotetyczne.

Chcecie dyskutować o zmianach w partii, ale słaba ta demokracja w PiS, skoro szefa klubu wybiera się z jednego, zaproponowanego z góry, kandydata.

A w PO jest inaczej?

Ale to, że tak jest w innych partiach nie oznacza, że to jest dobre.

W statusie partii jest zapisane, że musi być komunikacja między szefem klubu, a prezesem partii. Prezes wybrał Mariusza Błaszczaka, miał do tego prawo i Mariusz większością wygrał.

Rozłam w PiS? Czytaj o tym w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t177177.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;apeluje;o;rozliczenia;powyborcze;w;pis,43,0,948267.html) Ziobro: To szósta porażka PiS z rzędu! Ale Kaczyński jest OK Zbigniew Ziobro chce weryfikacji lokalnych szefów PiS i demokratycznych wyborów liderów partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t19991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobrysci;wysuwaja;postualty;o;rozliczenia,89,0,939353.html) Ziobryści chcą rozliczeń w PiS. "Ciężka porażka" -_ Nie możemy okłamywać wyborców, twierdzić, że wszystko jest dobrze _- mówią zwolennicy zmian. Co na to prezes?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t137001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;pis;szykuje;sie;zmiana;prezesa,116,0,870260.html) W PiS szykuje się zmiana prezesa? Michał Kamiński twierdzi, że grono ważnych polityków PiS przygotowuje się do tego, by odsunąć Jarosława Kaczyńskiego od władzy w partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t90818.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/migalski;znow;ostro;o;pis-ie;to;azjatyckie;warunki,98,0,708962.html) Migalski znów ostro o PiS-ie: To azjatyckie warunki Europoseł krytykuje zmuszanie do _ kablowania _
bEUgiorm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)