Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec gospodarczego boomu. Czas na spowolnienie

42
Podziel się:

- Mamy czas w którym należy spodziewać się spowolnienia w gospodarce - mówi w programie "Money. To się liczy" dr Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole Banku Polska. Od kiedy zaczniemy to odczuwać? - Wyraźnie odczujemy to w drugiej połowie przyszłego roku - dodaje ekonomista.

Koniec gospodarczego boomu. Czas na spowolnienie
(JAKUB ORZECHOWSKI/REPORTER/EAST NEWS)

– Mamy czas w którym należy spodziewać się spowolnienia w gospodarce – mówi w programie „Money. To się liczy” dr Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole Banku Polska. Od kiedy zaczniemy to odczuwać? – Wyraźnie odczujemy to w drugiej połowie przyszłego roku - dodaje ekonomista.

Jak mówił ekonomista, wiele gospodarek świata jest w szczytowej fazie cyklu koniunktury, obecny cykl jest już długi i każdy rok zwiększa prawdopodobieństwo poważnego spowolnienia.

Z badania przeprowadzonego wśród polskich bankowców wynika, że jedna trzecia z nich jest przekonana o kryzysie w UE w ciągu pięciu lat, a zdaniem kolejnych 45 proc. jest to prawdopodobne.

kryzys
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(42)
hen-live
6 lat temu
No to gęba Pinokia już całkiem się wykrzywi.
Myśleć, to NI...
6 lat temu
Jeszcze bardziej zepsujmy walutę np. rozdawnictwem socjalnym na kredyt by przekupić roszczeniowych oraz zgniłych diesli, a będzie jeszcze lepiej...
Gorzkie do bó...
6 lat temu
Za 2000 złotych do ręki to nawet emeryt i rencista się męczą przy obecnej wzmożonej drożyźnie, a mają często mniej środków do dyspozycji.
IWA
6 lat temu
ekonomista POboznych zyczen
moje imie
6 lat temu
To nie spowolnienie ale ostre hamowanie. Ale za to inflacja przyspiesza.
...
Następna strona