Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fidel castro
07.04.2012 08:29

Kuba: Na prośbę papieża Wielki Piątek był świętem

Po rewolucji z 1959 roku, która dała władzę Fidelowi Castro, rząd kubański skasował wszystkie święta religijne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kubańscy katolicy świętowali Wielki Piątek po raz pierwszy od półwiecza. Rząd Kuby spełnił prośbę Benedykta XVI i ogłosił tegoroczny Wielki Piątek dniem wolnym od pracy. Papież przebywał na Kubie w dniach 26-28 marca.

Po rewolucji z 1959 roku, która dała władzę Fidelowi Castro, rząd kubański skasował wszystkie święta religijne. W 1998 roku władze w Hawanie przywróciły Boże Narodzenie na prośbę papieża Jana Pawła II.

Arcybiskup Hwany Jaimie Ortega wezwał Kubańczyków do pojednania. _ Bez przebaczenia nie może być zdrowych stosunków międzyludzkich, a także życia rodzinnego ani pojednania między ludźmi i między narodami _ - powiedział abp Ortega.

Władze zgodziły się, by wielkopiątkowe posłanie arcybiskupa Ortegi było transmitowane przez państwową telewizję. Hawana nie zdecydowała jeszcze, czy Wielki Piątek pozostanie na Kubie świętem.

Czytaj więcej o wizycie papieża na Kubie w Money.pl
Watykan z tego jest bardzo zadowolony Stolica Apostolska uznała za bardzo pozytywny sygnał ogłoszenie na Kubie na prośbę papieża najbliższego Wielkiego Piątku dniem wolnym od pracy.
Jest stary, ale z funkcji nie zrezygnuje Benedykt XVI nie zrezygnuje z bycia papieżem ani po swoich 85. urodzinach, ani po zakończeniu Roku Wiary w 2013 roku.
Fidel Castro poprosił o spotkanie z papieżem _ Dowiedziałem się od ministra spraw zagranicznych Kuby, że Benedyktowi XVI odpowiadałby skromny i prosty kontakt _- napisał dawny kubański przywódca.
Tagi: fidel castro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz