Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marsz 13 grudnia
13.12.2013 20:17

Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. "13 grudnia rocznicą zdrady ojczyzny"

Uczestnicy demonstracji krzyczą: Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

1/5

fot: PAP/Paweł Supernak

Od odśpiewania hymnu narodowego i apelu poległych rozpoczął się dzisiaj wieczorem w Warszawie, w 32. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, marsz organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość.

aktualizacja: 21:49

Uczestnicy marszu zgromadzili się na pl. Trzech Krzyży pod pomnikiem Wincentego Witosa, skąd przeszli Alejami Ujazdowskimi pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. W czasie manifestacji głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński.Podkreślał, że Polska wciąż nie jest krajem wolnym i sprawiedliwym.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na mechanizmy, które według niego, są przyczyną wielu niesprawiedliwości w Polsce. _ - Tym zjawiskiem jest korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, które rozlało się dzisiaj po kraju w rozmiarach przedtem nieznanych _- mówił prezes PiS. Dodał, że na różne sposoby atakowana jest polska narodowa wspólnota.

- _ Atakowane są podstawy moralne naszej wspólnoty, nasza tradycja, nasza wiara. Atakowane są w sposób niebywały, jakiego w Polsce dotąd jeszcze nie było. Musimy te ataki odeprzeć, musimy być wspólnotą - _grzmiał Jarosław Kaczyński.

W marszu wzięli udział, poza politykami PiS, także m.in. były wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski oraz były opozycjoniści Andrzej i Joanna Gwiazdowie.

Według deklaracji polityków PiS marsz ma m.in. zwrócić uwagę na niesprawiedliwość społeczną w Polsce oraz być wyrazem solidarności z Ukrainą. Zgromadzeni trzymają transparenty z hasłami m.in.: _ 13 grudnia i 4 czerwca rocznicami hańby i zdrady ojczyzny _, _ To był zamach _, _ Dość chronienia PRL-owskich zbrodniarzy i morderców _, _ Gdańsk przeprasza za L. Wałęsę _, _ Przepraszacie za Jedwabne, to przeproście też za Mazowieckiego i Michnika i zdradę Okrągłego Stołu _.

Uczestnicy demonstracji mieli też biało-czerwone flagi, a także kilka flag ukraińskich; wznosili okrzyki m.in. _ Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę _. Na trasie pochodu reprezentanci klubu PiS złożyli kwiaty przed pomnikami: Witosa, Ronalda Reagana, Stefana Grota-Roweckiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Piłsudskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: marsz 13 grudnia, pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz