Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Masakra w kinie. Dzwonił najpierw do psychiatry

0
Podziel się:

24-letni James Holmes miał dzwonić na telefon alarmowy szpitala na kampusie uniwersytetu w Kolorado.

Masakra w kinie. Dzwonił najpierw do psychiatry
(Mike Miley/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Sprawca lipcowej strzelaniny w Aurorze w stanie Kolorado James Holmes na dziewięć minut przed otwarciem ognia do widowni w kinie próbował dodzwonić się do uniwersyteckiej psychiatry - poinformowała wczoraj obrona oskarżonego.

Według przedstawicielki obrony Tamary Brady 24-letni James Holmes dzwonił na telefon alarmowy szpitala na kampusie uniwersytetu w Kolorado, który miał umożliwić połączenie z psychiatrą Lynne Fenton. Nie wiadomo, dlaczego do rozmowy ostatecznie nie doszło.

Informacje o telefonie zostały ujawnione w czasie posiedzenia dotyczącego relacji Holmesa z Fenton, do której na dzień przed masakrą wysłał materiały z brutalnym opisem podobnego ataku. Fenton zeznała, że ostatni raz widziała się z Holmesem 11 czerwca, a 19 lipca, kiedy to, jak twierdzą prokuratorzy, Holmes miał nadać swoją przesyłkę, nie było spotkania. Paczkę odkryto dopiero kilka dni później.

Prokuratura domaga się wglądu do tych materiałów w ramach śledztwa; obrona argumentuje natomiast, że są one objęte tajemnicą lekarską.

Psychiatra powiedziała, że dzieliła się z policją swoim niepokojem dotyczącym pacjenta. Wczorajsze 3,5-godzinne przesłuchanie było najdłuższym, w jakim do tej pory uczestniczył Holmes.

20 lipca Holmes zastrzelił 12 osób, a 58 ranił podczas nocnej premiery filmu o Batmanie _ Mroczny rycerz powstaje _. 10 dni później przedstawiono mu w sądzie stanowym w Denver formalne zarzuty, w tym 24 zarzuty morderstwa z premedytacją. Grozi mu kara śmierci.

Adwokat Holmesa, Daniel King, twierdził, że jest on chory psychicznie i prawdopodobnie taka będzie linia obrony.

Czytaj więcej o tragicznych wydarzeniach w USA
Napisał do psychiatry, że będzie zabijał. Zignorowali go? Sprawca strzelaniny z Denver przesłał wcześniej notes z planami masakry. Nikt go nie otworzył.
Tak morderca z Tuscon ocalił życie Mężczyzna, który zastrzelił sześć osób i ciężko ranił kongresmenkę Gabrielle Giffords, ocalił życie przyznając się do winy.
Oto szczegóły kolejnej masakry w USA Wśród zabitych jest sprawca masakry, zastrzelony przez policjanta.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)