Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

McCain obśmiewa Obamę

0
Podziel się:

Republikanie próbują przedstawić kandydata Demokratów jako oderwanego od rzeczywistości.

McCain obśmiewa Obamę
(PAP/ EPA)

Republikanie próbują przedstawić kandydata Demokratów jako oderwanego od rzeczywistości, aroganckiego polityka, któremu bardziej zależy na własnej popularności niż na rozwiązaniu problemów kraju.

Atak na Obamę Republikanie rozpoczęli od spotu reklamowego, w którym porównali Obamę do niesławnych gwiazd amerykańskiej pop-kultury. Reklama rozpoczyna się od dźwięków fleszy, następnie kamera pokazuje tłumy, jakie przyszły na wiec czarnoskórego senatora w Berlinie. Na ekranie migają zdjęcia Baracka Obamy, Britney Spears i Paris Hilton_ . On jest największa gwiazdą na świecie. Ale czy jest gotów by przewodzić _.

By wzmocnić siłę przekazu, w wywiadach, komunikatach prasowych i e-mailach, przedstawiciele sztabu McCaina zarzucali Obamie brak doświadczenia i pustą retorykę. Mówiąc o kandydacie demokratów, za każdym razem używali określenia _ gwiazda _.

ZOBACZ TAKŻE:

Rozpoczęta przez Republikanów ofensywa przypomina strategię jaką Republikanie zastosowali w wyborach prezydenckich w 2004 roku. Przez wiele tygodni powtarzali oni wyborcom, że John Kerry jest chwiejnym, oderwanym od rzeczywistości przedstawicielem elit i że nie rozumie prawdziwej Ameryki.

Kandydat Demokratów nie znalazł wtedy skutecznej obrony i przylgnął do niego niekorzystny wizerunek. Według ekspertów był to jeden z głównych powodów porażki Kerry'ego w pojedynku z Georgem Bushem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)