Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MEN nie chce zobowiązać nauczycieli do pracy w wakacje

0
Podziel się:

Ministerstwo twierdzi, że tylko reguluje dotychczasowe praktyki.

MEN nie chce zobowiązać nauczycieli do pracy w wakacje
(lisapics/iStockphoto)
bEErSewl

MEN nie chce wprowadzić obowiązku pracy nauczycieli w wakacje, a jedynie uregulować prawnie dotychczasowe praktyki dotyczące pracy nauczycieli np. podczas akcji _ Zima w mieście _ czy _ Lato w mieście _ - poinformował PAP rzecznik prasowy MEN Grzegorz Żurawski.

Odniósł się on w ten sposób do tekstu opublikowanego w środowym _ Dzienniku Gazecie Prawnej _, w którym można przeczytać, że MEN chce _ podstępnie odebrać (nauczycielom - PAP) wakacje, które gwarantuje Karta Nauczyciela _. Według publikacji, chodzi o zapis w ministerialnym projekcie rozporządzenia w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola i publicznych szkół.

Jak czytamy w gazecie, w projekcie zapisano, że szkoła podstawowa będzie miała obowiązek w okresie wakacji i ferii zimowych zapewnić opiekę dzieciom z klas I-III, jeśli rodzice wyrażą takie życzenie.

bEErSewn

Jak napisał Żurawski w oświadczeniu przekazanym PAP, projekt rozporządzenia zawiera przepis, który ma jedynie usystematyzować w prawie oświatowym dotychczasowe praktyki, nie wprowadzając dodatkowych obowiązków dla nauczycieli. _ Przepis nie nakłada obowiązku, ma jedynie dać możliwość organizowania - na wniosek rodziców uczniów klas I-III - zajęć dla dzieci w okresie wakacji lub ferii zimowych. Warto podkreślić, że takie zajęcia w ramach akcji +Zima w mieście+ lub +Lato w mieście+ od wielu lat są organizowane przez szkoły _ - zaznaczył.

W projekcie rozporządzenia w sprawie statutów zapisano: _ w uzasadnionych przypadkach, z uwzględnieniem potrzeb rodziców, szkoła organizuje dla uczniów klas I-III zajęcia wychowawczo-opiekuńcze czasie ferii letnich i zimowych _.

ZOBACZ TAKŻE:

bEErSewO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)