Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w pis
05.11.2010 19:19

Migalski: Za usunięciem posłanek stoi Ziobro

Europoseł uważa, że Ziobro chce zrzucić na nie winę za wynik w wyborach samorządowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lestat/CC/Wikipedia)

Eurodeputowany Marek Migalski uważa, że Zbigniew Ziobro i jego współpracownicy chcą zrzucić na Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak odpowiedzialność za słaby wynik w wyborach samorządowych.

Po wyrzuceniu z partii obu posłanek pojawiły się spekulacje, że mogą one spowodować rozłam w PiS i stworzyć nowe, bardziej liberalne ugrupowanie. Z PiS odszedł już Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak zostały dziś wyrzucone z Prawa i Sprawiedliwości. Jak wyjaśniał szef klubu Mariusz Błaszczak, przyczyną było ich _ działanie na szkodę partii _, czyli _ prowadzenie publicznej debaty o wewnętrznych sprawach partii _.

PiS prowadzi w tej chwili kampanię przed wyborami samorządowymi. Ze względu na to szczególnie istotne - zdaniem Błaszczaka - jest zachowanie zgodne z regulaminem i nie angażujące opinii publicznej w sprawy wewnątrzpartyjne. Jak dodał Błaszczak decyzja o wyrzuceniu dwóch posłanek zapadła w komitecie politycznym partii jednogłośnie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t115577.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;i;jakubiak;rozpoczna;rozlam;w;pis,162,0,705698.html) Kluzik-Rostkowska i Jakubiak rozpoczną rozłam w PiS? Posłanki usunięte z PiS zaoferowały pomoc w kampanii partyjnym kolegom. Czy to początek budowy nowego ugrupowania? Odejść z partii zdecydował się już poseł Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t115563.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;i;jakubiak;wyrzucone;z;pis,19,0,705555.html) Kluzik-Rostkowska i Jakubiak wyrzucone z PiS Tak poinformował szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Zostały one wykluczone za _ działanie na szkodę partii _.
Tagi: konflikt w pis, pis, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz