Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mimo wznowienia lotów, Polacy muszą czekać

0
Podziel się:

10 tys. naszych rodaków uda się przywieźć do kraju do końca tygodnia.

Mimo wznowienia lotów, Polacy muszą czekać
(PAP/EPA)
bEJvCKcB

Według różnych szacunków, nawet 10 tysięcy Polaków może czekać na powrót do kraju. Adrian Furgalski, ekspert rynku lotniczego z zespołu doradców Tor, zapowiada, że nie będzie to takie proste.

Od siódmej rano przestrzeń powietrzna nad Polską jest otwarta dla ruchu lotniczego - o tym zdecydowała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Dzięki tej decyzji samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT już wystartowały ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, a także między innymi z Hamburga. Polski przewoźnik stara się uruchomić loty czarterowe z Egiptu, gdzie utknęło około czterech tysięcy polskich turystów.

Adrian Furgalski przestrzega jednak, że pierwszeństwo w lataniu będą mieli pasażerowie, którzy mają wykupione bilety na najbliższe dni. Ci, którzy czekają, będą wsiadać na pokłady w miarę możliwości.

bEJvCKcD

POSŁUCHAJ ADRIANA FURGALSKIEGO:

Ekspert podkreśla, że teraz wszystko będzie zależeć od aktywności wulkanu.Jeśli jego aktywność będzie wygasać, to problem uda się załatwić do końca tego tygodnia.

POSŁUCHAJ ADRIANA FURGALSKIEGO:

Ekspert podkreśla, że linie lotnicze na całym świecie straciły około półtora miliarda dolarów i będą potrzebowały wsparcia finansowego, by przetrwać zastój w ruchu lotnicznym.

POSŁUCHA ADRIANA FURGALSKIEGO:

Tymczasem, sejsmolodzy z Islandzkiego Instytutu Nauk o Ziemi poinformowali, że emisja pyłu z wulkanu na Islandii spadła do niskiego poziomu.

bEJvCKcJ

ZOBACZ TAKŻE:

bEJvCKde
KOMENTARZE
(0)