Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obama
21.11.2009 09:00

Mocno spada poparcie dla Obamy

Po raz pierwszy mniej jak połowa Amerykanów popiera swojego prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Poparcie dla amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy, który na początku swojej kadencji cieszył się powszechnym niemal uwielbieniem, w tym tygodniu po raz pierwszy spadło w dwóch ważnych sondażach poniżej 50 proc.

Opublikowane w piątek wyniki sondażu Gallupa wskazują, że z pracy Obamy zadowolonych jest 49 proc. Amerykanów.

Dwa dni wcześniej ukazały się wyniki sondażu przeprowadzonego przez Uniwersytet Quinnipiac, w którym poparcie dla Obamy wyraziło 48 proc. respondentów.

Gdy Obama w styczniu wprowadzał się do Białego Domu, poparcie dla niego deklarowało blisko 70 proc. Amerykanów. Agencja Reutera zauważa w tym kontekście, że tylko trzech prezydentów od czasu II wojny światowej odnotowało szybszy niż on spadek popularności: Republikanie Gerald Ford i Ronald Reagan oraz Demokrata Bill Clinton.
* ZOBACZ TAKŻE:*

Zastępca dyrektora Ośrodka Badań Opinii Publicznej przy Uniwersytecie Quinnipiac Peter Brown podkreślił, że różnica między najnowszym sondażem a badaniem październikowym, gdy poparcie dla Obamy wynosiło równo 50 proc., nie jest statystycznie istotna. _ Niemniej jednak w polityce liczą się symbole _ - zauważył ekspert.

Także w sondażu Gallupa, przeprowadzonym na grupie 1533 osób, margines błędu wynosi 4 punktów procentoych.

Tagi: obama, sondaż, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz