Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Myśliwce F-22 nadal uziemione, bo piloci słabli za sterami

0
Podziel się:

Pentagon wprowadza dodatkowe środki bezpieczeństwa dla najnowszych myśliwców F-22. Powodem są alarmujące doniesienia pilotów.

Myśliwce F-22 nadal uziemione, bo piloci słabli za sterami
(IamCDN/iStockphoto)

Pentagon wprowadza dodatkowe środki bezpieczeństwa dla najnowszych myśliwców F-22. Powodem są skargi pilotów, że podczas lotów brakuje im powietrza.

F-22 to najnowszy amerykański myśliwiec firmy Lockheed Martin. Ta dwusilnikowa maszyna ma nadzwyczajne możliwości manewrowe i jest niewidzialna dla radarów. Głównym zadaniem myśliwca jest dominacja w powietrzu, aczkolwiek może on również atakować cele na ziemi i spełniać funkcje wywiadowcze.

W 2009 roku piloci latający tym myśliwcem zaczęli się skarżyć na niedotlenienie, zawroty głowy i kłopoty z orientacją. Kilku odmówiło nawet latania tymi maszynami. W ubiegłym roku Pentagon przeprowadził dochodzenie w sprawie skarg pilotów, a F-22 zostały uziemione na 4 miesiące. Eksperci nie byli jednak w stanie ustalić przyczyny kłopotów.

Zarekomendowali więc kontynuowanie lotów po wprowadzeniu większych środków bezpieczeństwa - na przykład dodatkowych czujników i filtrów. Obecnie środki te zostały jeszcze bardziej zaostrzone. Pentagon zakazał dalekich lotów na Alaskę i zainstalowanie awaryjnych dozowników tlenu. Niewykluczone, że loty F-22 znów zostaną wstrzymane.

Czytaj więcej w Money.pl
CIA udaremniła zamach na samolot pasażerski Tak Al-Kaida chciała pomścić śmierć swojego przywódcy w rocznicę jego zabicia.
Pentagon chce cięć wydatków... dla siebie Proponowane przez administrację poważne redukcje budżetu resortu nie narażą na szwank bezpieczeństwa Ameryki, przekonywał Republikanów w Kongresie Leon Panetta, minister obrony USA.
USA porzucają Europę? Obama w ogniu krytyki Wojska lądowe Stanów Zjednoczonych będą zmniejszone z obecnych 570 tys. do 490 tys. żołnierzy.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)