Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na wschodzie Libii spokój po starciach

0
Podziel się

W Misracie cywile kierują ruchem i sprawdzają, czy przechodnie nie noszą broni.

Na wschodzie Libii spokój po starciach
(PAP/EPA)
bEhyXdeJ

Do opanowanego przez przeciwników Kaddafiego miasta Misrata, około 200 km na wschód od Trypolisu, wraca spokój po starciach z siłami rządowymi. Wśród zwolenników libijskiego pułkownika przeprowadzane są obecnie aresztowania.

- _ Cywile kierują ruchem i sprawdzają, czy przechodnie nie noszą broni. Aresztowali uzbrojonych ludzi, którzy prawdopodobnie przybyli z (kontrolowanego przez Kaddafiego) Trypolisu. Co jakiś czas słychać strzały, ale to nic w porównaniu z wcześniejszymi, intensywnymi wymianami _ - powiedział agencji Reutera mieszkaniec Misraty, Mohamed Senoussi.

- _ Chodzą pogłoski, że siły rządowe i najemnicy przegrupowują się pod miastem, żeby przypuścić kolejne ataki, ale nasza uzbrojona młodzież przeszukuje lasy niedaleko lotniska, gdzie podobno wielu z nich się ukrywa _ - dodał.

bEhyXdeL

Wcześniej w czwartek na lotnisku doszło do starcia sił lojalnych wobec Kaddafiego oraz jego przeciwników. Według Senoussiego nie wiadomo, ilu członków sił rządowych zginęło w starciu. - _ Niektórych zabito, innych aresztowano lub sami się poddali. Aresztowano 20 najemników, głównie z Afryki, i dwóch libijskich żołnierzy _ - powiedział.

Według niego zginęło siedmiu cywilów, głównie w miejskim szpitalu, a około 25 zostało rannych. Wcześniejsze doniesienia mówiły o, odpowiednio, pięciu i 40 osobach. Jak powiedział, cywile zakładają komitety, które mają zarządzać miastem.

Jednak wg innych świadków, na których również powołuje się Reuters, telewizja państwowa w Misracie nadal nadaje, a zwolennicy Kadafiego gromadzą się w centrum miasta.

bEhyXdeR
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t133572.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bron;kaddafiego;pochodzi;z;europy,195,0,784067.html) Broń Kaddafiego pochodzi z Europy Największymi europejskimi dostawcami broni do Libii są Włochy i Malta, za nimi uplasowały się Niemcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t132376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/dyktatorzy;upadaja;przez;kryzys;zaczelo;sie;od;lehman;brothers,207,0,776143.html) Dyktatorzy upadają przez kryzys. Zaczęło się od Lehman Brothers Konsekwencją rewolty w Libii może być nie tylko upadek Kaddafiego, ale nawet podział kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t132377.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zamieszki;w;libii;ile;zaplaca;za;to;kierowcy,26,0,775450.html) Zamieszki w Libii. Ile zapłacą za to kierowcy? Za miesiąc litr benzyny może kosztować 5,14 zł, a jeśli w Libii sytuacja wymknie się spod kontroli, będzie jeszcze drożej.
bEhyXdfm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)