Notowania

Przejdź na
pis
06.11.2010 07:07

Nie ma miejsca dla Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak w PO

Szef klubu PO odwołał swoje wczorajsze zaproszenie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*- _ Nie wystosujemy zaproszenia dla Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak, by wstąpiły do PO _ - powiedział szef klubu tej partii Tomasz Tomczykiewicz. Wcześniejszą wypowiedź, w której zachęcał Kluzik-Rostkowską do wstąpienia do PO, Tomaczykiewicz tłumaczy emocjami.*

W rozmowie z portalem tvn24.pl Tomczykiewicz oświadczył, że Platforma Obywatelska nie wystosowała i nie wystosuje oficjalnego zaproszenia dlaJoanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak, które zostały wykluczone z PiS. Jak tłumaczył, jego wcześniejsza wypowiedź dla PAP była _ wynikiem emocji _.

_ - Zapraszamy do klubu Platformy, Kluzik-Rostkowska w poglądach jest bliższa nam niż PiS, na pewno znajdzie się dla niej miejsce w Platformie i wykorzystamy jej umiejętności w pracy parlamentarnej _ - powiedział PAP Tomczykiewicz. _ Jeśli taka będzie jej wola i będzie chciała przyjść do klubu PO, to zapraszamy _ - powiedział szef klubu PO.

Tomczykiewicz podkreślił, że po decyzji komitetu politycznego PiS jest w _ głębokim szoku _. _ _

_ - To była ważna osoba w PiS, jedna z tych, w których wyborcy PiS pokładali nadzieję, że uzdrowi tę partię. Jak widać, jej poglądy i sposób funkcjonowania nie odpowiadały reszcie partii, a przede wszystkim prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu _ - zaznaczył szef klubu PO.

W ocenie posła PO Andrzeja Halickiego, wykluczenie Kluzik-Rostkowskiej z PiS oznacza, że ta partia nie jest otwarta na wewnętrzną dyskusję. _ _

_ - Jarosław Kaczyński postępuje bardzo egoistycznie i niezgodnie z interesem formacji, niezgodnie też z oczekiwaniami własnych wyborców i na pewno niezgodnie z oczekiwaniami śp. Lecha Kaczyńskiego _ - podkreślił Halicki.

Jak zaznaczył, nie rozumie dlaczego prezes PiS jest _ szalenie niekonsekwentny _ w swoich decyzjach i z jakiego powodu odsuwa ze swojego otoczenia wszystkie osoby bliskie Lechowi Kaczyńskiemu. _ Tego nie rozumiem, to dziwne, ale tak jest _ - powiedział Halicki.

Jego zdaniem, ciężko w decyzjach prezesa PiS dopatrzyć się konsekwentnie realizowanego planu. _ _

_ - Ciężko mówić o planie, kiedy najpierw widzimy Jarosława Kaczyńskiego w jednej masce, później tę maskę zdejmuje i twierdzi, że już jej nie ma, później znowu ją zakłada i znowu zaprzecza swoim własnym słowom. Dziś założył kolejną maskę - samorządowca. Przecież to irracjonalne, więc nie może być mowy o planie. To raczej takie doraźne, codzienne reagowanie. Nie widzę w tym logiki ani konsekwencji _ - powiedział Halicki.

Pytany, czy Kluzik-Rostkowska przejdzie do PO odparł, że najpierw należy zapytać byłą już posłankę PiS, czy jest jej z Platformą po drodze. _ W wielu momentach byliśmy jednak oponentami w dyskusjach, które toczyły się w sali parlamentarnej. To też ma znaczenie i myślę, że niełatwo byłoby samej zainteresowanej zmierzyć się z tymi merytorycznymi uwagami _ - uważa poseł PO.

Elżbieta Jakubiak i Joanna Kluzik-Rostkowska zostały w piątek wykluczone z PiS. Jako powód usunięcia obu posłanek podano naruszanie statutu i działanie na szkodę PiS. Zdaniem wyrzuconych, ta decyzja dowodzi braku umiejętności prowadzenia wewnętrznej debaty w PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t115582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;po;czystce;kto;odejdzie;nastepny,24,0,705816.html) PiS po "czystce". Kto odejdzie następny? Klub poselski PiS opuścił już Jan Ołdakowski. Wśród następnych kandydatów do odejścia wymieniani są: Paweł Poncyljusz, Paweł Kowal i Lena Dąbkowska-Cichocka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t115577.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;i;jakubiak;rozpoczna;rozlam;w;pis,162,0,705698.html) Kluzik-Rostkowska i Jakubiak rozpoczną rozłam w PiS? Posłanki usunięte z PiS zaoferowały pomoc w kampanii partyjnym kolegom. Czy to początek budowy nowego ugrupowania? Odejść z klubu zdecydował się już poseł Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t90819.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/migalski;za;usunieciem;poslanek;stoi;ziobro,225,0,705761.html) Migalski: Za usunięciem posłanek stoi Ziobro Europoseł uważa, że Ziobro chce zrzucić na nie winę za wynik w wyborach samorządowych.
Tagi: pis, jakubiak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz