Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie pokażą drastycznych zdjęć bin Ladena

0
Podziel się

Prezydent USA zgodził się z argumentami, że opublikowanie zdjęć może podsycić nastroje gniewu i odwetu wśród ekstremistów muzułmańskich.

Nie pokażą drastycznych zdjęć bin Ladena
(willwhitedc/CC/Flickr)
bEiLYIEl

Zdjęcia martwego Osamy bin Ladena nie zostaną udostępnione opinii publicznej - postanowił prezydent USA Barack Obama. Jego decyzję krytykuje część opozycji.

Obama zakomunikował ją w wywiadzie dla telewizji CBS. Prezydent zgodził się z argumentami, że opublikowanie drastycznych zdjęć może podsycić nastroje gniewu i odwetu wśród ekstremistów muzułmańskich.

Na zdjęciach - jak poinformowali politycy z Kongresu, którym je pokazano - widać głowę bin Ladena z otwartą raną po kuli i m.in. fragmenty mózgu terrorysty. Jedno oko pozostaje otwarte, w miejscu drugiego jest tylko dziura od kuli. Dyrektor CIA Leon Panetta mówił, że zdjęcia _ zostaną w końcu pokazane _ opinii. CIA kierowała akcją w Pakistanie.

bEiLYIEn

Przeciwko udostępnieniu fotografii mediom wystąpili jednak: sekretarz stanu Hillary Clinton i szef Pentagonu Robert Gates. Argumentowali oni, że niemal wszyscy na świecie wierzą, że bin Laden nie żyje. Wątpliwości mają tylko najbardziej zagorzali sympatycy szefa Al-Kaidy, których nawet zdjęcia jego zwłok mogą nie przekonać.

Przeciwko publikacji zdjęć wystąpił także republikański przewodniczący Komisji ds. Wywiadu Izby Reprezentantów Mike Rogers.

_ - Ryzyko dla wojsk amerykańskich za granicą przewyższa tutaj ewentualne korzyści. Zwolennicy teorii spiskowych na świecie będą po prostu mówić, że zdjęcia są sfabrykowane _ - powiedział kongresman.

Niektórzy konserwatywni komentatorzy wykorzystują jednak decyzję Obamy do jego krytyki. Powołują się na zasadę przejrzystości działania rządu i krytykują _ nadmierne _ - ich zdaniem - liczenie się administracji z wrażliwością muzułmanów.

bEiLYIEt
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/chocholowski;kara;smierci;bez;sadu;dla;bin;ladena;-;wygral;pragmatyzm;z;ideami,133,0,822661.html) Chochołowski: Kara śmierci bez sądu dla bin Ladena - wygrał pragmatyzm z ideami Czy zabicie Osamy to sukces?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t138547.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swietuja;smierc;osamy,248,0,821752.html) Świętują śmierć Osamy Tysiące ludzi wyszły na ulice amerykańskich miast, by uczcić zabicie Osamy Bin Ladena.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t138562.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/osama;bin;laden;nie;zyje;to;sukces;obamy;i;busha,154,0,821658.html) Osama bin Laden nie żyje. "To sukces Obamy i Busha" Najbardziej poszukiwany terrorysta świata zginął w wyniku akcji amerykańskich i pakistańskich sił specjalnych niedaleko Islamabadu. Talibowie grożą zemstą pakistańskim przywódcom, wojsku oraz Ameryce.
bEiLYIEO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)