Na skróty
Osama bin Laden nie żyje. "To sukces Obamy i Busha" [WIDEO]
2011-05-02 06:10

Osama bin Laden nie żyje. "To sukces Obamy i Busha"

Autor: (AND), (PAP)

1 / 2
Osama bin Laden nie żyje. "To sukces Obamy i Busha"
[fot: PAP/EPA]

Aktualizacja: 18:55

Osama bin Laden nie żyje - podały amerykańskie media. Jego śmierć była wynikiem akcji amerykańskich sił specjalnych. Przywódca Al-Kaidy zginął w miejscowości Abbottabad, 50 km na północ od Islamabadu - stolicy Pakistanu. Zwłoki zostały pochowane w morzu - poinformował anonimowy przedstawiciel amerykańskiej administracji. Stany Zjednoczone za informacje, które pomogłyby złapać bin Ladena, oferowały 50 milionów dolarów.

W specjalnym oświadczeniu wygłoszonym w Białym Domu prezydent Barack Obama potwierdził śmierć Osamy bin Ladena, zabitego w wyniku akcji amerykańskich sił specjalnych w Pakistanie. Sprawiedliwości stało się zadość - powiedział. Mały oddział złożony z Amerykanów przeprowadził tę operację. Po wymianie ognia, zabili oni Osamę bin Ladena - oznajmił prezydent rano (czasu polskiego).

- Tej nocy możemy powiedzieć rodzinom, które straciły swoich bliskich w wyniku terroru Al-Kaidy, że sprawiedliwości stało się zadość - oświadczył.

Informację o zabiciu bin Ladena potwierdził na krótko przed północą (czasu lokalnego) prezydent USA w specjalnym oświadczeniu wygłoszonym w Białym Domu. Mały oddział złożony z Amerykanów przeprowadził tę operację. Po wymianie ognia, zabili oni Osamę bin Ladena - powiedział amerykański prezydent.

Mieli rozkaz, żeby zabić

Oddział sił specjalnych amerykańskiej marynarki wojennej (SEALs) otrzymał rozkaz zabicia Osamy bin Ladena, a nie jedynie schwytania go - poinformował przedstawiciel sił specjalnych USA.

- To była operacja nastawiona na zabicie - powiedział pragnący zachować anonimowość przedstawiciel, wyjaśniając jednocześnie, że celem nie było pochwycenie bin Ladena żywego.

Sukces Obamy i Busha

Zabicie Osamy bin Ladena przez siły specjalne USA to wielki sukces prezydenta Baracka Obamy - uważają komentatorzy prasowi. Inni przypominają, że to także efekt długoletnich starań rozpoczętych przez jego poprzednika, prezydenta George'a W. Busha.

New York Times zwraca uwagę, że Obama był atakowany przez republikańską opozycję za swoją politykę obronną i zagraniczną, ale akcja w Pakistanie powinna uciszyć krytyków.

Śmierć Bin Ladena to znaczące zwycięstwo Obamy, którego polityka zagraniczna jest obiektem stałej krytyki ze strony jego rywali, którzy utrzymywali, że "jego administracja niedostatecznie skupia się na wojnie z terroryzmem" - pisze analityk NYT Jeff Zeleny.

Gratulacje dla Obamy za zabicie Bin Ladena
Likwidacja bin Ladena pozwoli prezydentowi przypisać sobie największe zwycięstwo w walce o bezpieczeństwo kraju w ostatniej dekadzie - coś, co nie udało się prezydentowi Bushowi - i umocni jego wiarygodność w polityce zagranicznej w okresie, gdy kwestionuje się ją na Bliskim Wschodzie - kontynuuje autor. Zwraca on uwagę, że Obamie pogratulowali sukcesu m.in. poprzedni prezydent George W. Bush i jeden z republikańskich kandydatów do nominacji prezydenckiej Tim Pawlenty.

Poniedziałkowy Washington Post podkreśla jednak, że w wytropieniu i likwidacji szefa Al-Kaidy ogromną zasługę ma także Bush, gdyż to on wytyczył politykę bezwzględnego ścigania terrorysty i jego unieszkodliwienia. Zdaniem dziennika, zabicie bin Ladena jest przede wszystkim ogromnym zwycięstwem dla USA, gdyż kończy najbardziej nieugiętą misję wywiadu i wojsk amerykańskich w ostatnich 10 latach.

Komunikat o śmierci bin Ladena - pisze Washington Post - stworzył rzadki moment narodowej jedności w czasach głębokich podziałów w wielu kwestiach polityki krajowej i zagranicznej. Analityk gazety Dan Balz akcentuje jednak zasługi Busha. - Zaraz po 11 września Bush postawił sprawę jasno, mówiąc, że chce mieć Bin Ladena "żywego lub martwego". Krytycy odebrali to jako kowbojskie zawadiactwo teksańskiego prezydenta, ale było to odbicie tego, jak absolutnie największą wagę przywiązywał on do pociągnięcia do odpowiedzialności człowieka winnego największego ataku terrorystycznego w historii tego kraju - pisze autor.

Argumentuje on, że chociaż Bushowi nie udało się wytropić przywódcy Al-Kaidy, jego upór w dążeniu do tego celu był namacalny i nadał ton dla całej społeczności wywiadu, któremu zlecono ściganie terrorysty. Obama przejął od Busha tę determinację i podwoił wysiłki, by pokonać Al-Kaidę i zabić bin Ladena - dodaje.

Przypomina też, że Obama jeszcze jako kandydat na prezydenta zapowiadał, że jeśli otrzyma wiarygodne informacje wywiadowcze o miejscu ukrycia bin Ladena, nie zawaha się wysłać sił USA nawet do Pakistanu, aby tam go zlikwidować.

Świat cieszy się ze śmierci terrorysty

NATO i Unia Europejska określają śmierć Osamy bin Ladena wielkim wydarzeniem w walce z terroryzmem. - Gratuluję prezydentowi Barackowi Obamie i wszystkim tym, dzięki którym była możliwa operacja przeciwko Osamie bin Ladenowi. To znaczny sukces na rzecz bezpieczeństwa sojuszników z NATO i wszystkich państw, które przyłączyły się do naszych wysiłków w celu zwalczania plagi terroryzmu, by uczynić świat bezpieczniejszym miejscem dla nas wszystkich - napisał w oświadczeniu sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

Z kolei rosyjskie MSZ poinformowało, że docenia poinformowanie władz w Moskwie o likwidacji Osamy bin Ladena przed publicznym ujawnieniem tej wiadomości przez prezydenta Baracka Obamę. Zdaniem rosyjskiej dyplomacji, to znaczący postęp w kontaktach Waszyngtonu z Moskwą i zapowiedź wspólnych działań na rzecz zwalczania światowego terroryzmu.

Talibowie grożą odwetem

Talibowie zagrozili atakami na pakistańskich przywódców, wojsko oraz na USA, jeśli potwierdzą się wiadomości o zabiciu przez amerykańskie siły Osamy bin Ladena.

Zamach w Pakistanie. To Al-Kaida?
- Jeśli zostanie potwierdzona jego śmierć, zemścimy się za nią i rozpoczniemy ataki na amerykański i pakistański rząd, a także na ich siły bezpieczeństwa, gdyż ci ludzie są faktycznie wrogami islamu - powiedział agencji AFP Ahsanullah Ehsan, rzecznik Tehrik-e-Taliban (TTP - Talibskiego Ruchu Pakistanu), działającego na terenach plemiennych na północnym zachodzie kraju, oskarżanego o liczne zamachy.

Z kolei agencji Reutera Ehsan powiedział, że rządzący teraz Pakistanem prezydent Asif Ali Zardari i armia będą naszym pierwszym celem. Ameryka będzie drugim - dodał. - Nawet jeśli Osama bin Laden stał się męczennikiem, będzie to naszym wielkie zwycięstwo, gdyż umrzeć jako męczennik to cel każdego z nas - dodał rzecznik TTP. - Tysiące naszych ludzi nie żyje i są męczennikami, a bin Laden będzie wśród nich - zaznaczył.

TTP, który przyłączył się do Al-Kaidy w 2007 roku i uznał zwierzchnictwo bin Ladena, jest głównym odpowiedzialnym za falę ok. 450 zamachów - w większości samobójczych - w którym w całym Pakistanie zginęło w ciągu ostatnich trzech 4 200 osób.

Chrześcijanie się boją

Katolicki arcybiskup z Lahore w Pakistanie wyraził obawę, że następstwem zabicia Osamy bin Ladena przez amerykańskie siły specjalne mogą być odwetowe ataki islamistów na wspólnoty chrześcijańskie w tym kraju. Mieszane uczucia po akcji amerykańskich sił specjalnych wyrażają również przedstawiciele Kościoła katolickiego w Indiach i Bangladeszu.

Także rząd Portugalii ostrzegł, że śmierć Osamy bin Ladena nie kończy wojny z terroryzmem. Jego zdaniem nie wolno teraz spocząć na laurach. Jednocześnie podkreślił on, że wczorajszy sukces jest wynikiem zachowania przez długi czas determinacji w zwalczaniu terroryzmu.

Wysłano 40 komandosów

Według najnowszych wiadomości z Pentagonu, operacja miała miejsce w niedzielę o godz. 15:40 czasu waszyngtońskiego (21:40 czasu polskiego).

Oddział USA nie poniósł żadnych strat i zabezpieczył zwłoki przywódcy Al-Kaidy. Badania DNA dowiodły jego tożsamości. Wraz z nim zginęło kilka osób z jego otoczenia, m.in. jego syn.

Gratulacje dla Obamy za zabicie Bin Ladena
Śmierć 54-letniego bin Ladena była wynikiem operacji sił specjalnych i CIA. Przywódca Al-Kaidy zginął w rezydencji otoczonej murem z drutem kolczastym w miejscowości Abbottabad, 50 km na północ od Islamabadu - stolicy Pakistanu. Operacja trwała 40 minut. Uczestniczyło w niej około 40 komandosów marynarki wojennej (Navy Seals), wysłanych helikopterami z Afganistanu. Bin Ladena wezwano do poddania się, ale odmówił, i wtedy rozpoczęto atak.

Wraz z bin Ladenem zabito trzech innych dorosłych mężczyzn, w tym syna bin Ladena. Przywódca Al-Kaidy poniósł śmierć od strzału w głowę. Zginęła także kobieta, którą jeden z mężczyzn użył dla swej osłony.

Cała akcja przeciwko przywódcy Al-Kaidy trwała mniej niż 40 minut. Amerykański śmigłowiec został utracony z powodu usterki mechanicznej, ale jego załogę i oddział szturmowy bezpiecznie ewakuowano. Przebieg operacji był śledzony na bieżąco przez dyrektora CIA Leona Panettę i innych funkcjonariuszy wywiadu w pokoju konferencyjnym w głównej siedzibie CIA w Langley w stanie Wirginia - powiedział cytowany przez Reutera anonimowy przedstawiciel władz USA.

Do bin Ladena dotarto po ponad czterech latach śledzenia jednego z jego zaufanych kurierów oraz jego brata - przy czym trop ten uzyskano dzięki zeznaniom osób, zatrzymanych po 11 września 2001 roku. Siedzibę bin Ladena zidentyfikowano w sierpniu 2010 roku, szybko zdając sobie sprawę, że trzykondygnacyjny budynek wartości miliona dolarów jest czymś więcej niż domostwem dwóch osób o nieustalonych źródłach utrzymania - relacjonuje Reuters.

Według amerykańskich władz, zbudowana w 2005 roku rezydencja bin Ladena jest około ośmiu razy większa niż pozostałe domy w jej okolicy. Otacza ją mur wysokości od czterech do sześciu metrów, zwieńczony drutem kolczastym, a dostęp do środka wiedzie przez dwie bramki bezpieczeństwa.

Współpracowały przy tym władze pakistańskie. Obama podziękował prezydentowi Pakistanu Asifowi Alemu Zardariemu.

Najsłynniejszy terrorysta spoczął w morzu

Zwłoki Osamy bin Ladena zostały pochowane w morzu - poinformował anonimowy przedstawiciel amerykańskiej administracji. Dodał, że trudno byłoby znaleźć kraj, który wyraziłby wolę przyjęcia szczątków lidera Al-Kaidy, dlatego zdecydowano się na pochówek w morzu. Przedstawiciel USA odmówił podania, gdzie to nastąpiło.

Wcześniej strona amerykańska zapewniała, że ciało najbardziej poszukiwanego terrorysty świata zostanie pochowane zgodnie z islamską praktyką i tradycją, czyli w ciągu 24 godzin od śmierci. Według specjalistów siły specjalne USA zdecydowały się na pochówek w morzu, żeby uniknąć sytuacji, w której grób bin Ladena stałby się miejscem pielgrzymek islamskich ekstremistów.

ZOBACZ WYSTĄPIENIE BARACKA OBAMY (ang):

Wszystkie stacje telewizyjne w USA przerwały swoje programy, aby podać wiadomość o zabiciu Bin Ladena. Przywódca organizacji odpowiedzialnej za atak terrorystyczny na USA 11 września 2001 r. zginął prawie 10 lat po tym zamachu.

Pakistańska telewizja Geo TV pokazała zdjęcie zdeformowanej częściowo twarzy, należącej - jak poinformowano - do szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena. To główny informacyjny kanał kraju, pokazała fotografię zakrwawionej twarzy z widocznymi obrażeniami w okolicach oczu. Mężczyzna na zdjęciu miał ciemną bujną brodę.

Pakistańskie stacje telewizyjne pokazały także stojący w ogniu dom, w którym - jak podano - ukrywał się szef Al-Kaidy w miejscowości Abbottabad, ok. 50 km na północ od stolicy Pakistanu, Islamabadu.

ZOBACZ RELACJĘ Z MIEJSCA AKCJI:


 

Tagi:usa, pakistan, laden, al kaida, amerykanie, śmierć, osama, obama, bin
Zobacz więcej:Śmierć Osamy bin Ladena
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Osama bin Laden nie żyje. "To sukces Obamy i Busha"

alojzyalojzy / 89.72.4.* / 2013-07-08 19:14
Smutek i żal. Czterdziestu chłopa i nikt nie miał kamery, aparatu?. Sukces ? Pogrzebanie kijem w mrowisku. Teraz rozumiem potrzebę posiadania wizy do tego kraju. Wychowali sobie stado głosujących idiotów. Ktoś z zewnątrz to tylko problem wyborczy. Istnieje gdzieś jeszcze wolne dziennikarstwo mainstreamowe ?

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

tyyy / 178.181.205.* / 2012-03-10 20:59
szkoda osama nie żyje

smutek

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

RIP...OSAMA / 193.19.165.* / 2011-05-24 18:53
Kolejny Bohater odszedł , gdy usłyszałem to w radiu , zakręciła mi się łza w oku ... amerykanie zaczęli , a on był tylko człowiekiem który się bronił ,
śmierć Osamy Binladena . PAMIĘTAMY[*]
 
Pierson / 178.181.73.* / 2011-07-11 13:11
Chyba ci mózg zlasowało. O Tobie też będziemy pamiętać, jako synonimie płaskiego myślenia,

wybór dnia mordu na Osamie Bin Ladenie..

jagna synagoga / 91.94.142.* / 2011-05-07 13:03
na dzień beatyfikacji JPII to nie jest wyczyn tylko zimna kalkulacja polityczna. Skoro od kilku lat CIA obserwowało kwaterę terrorysty i dokladnie rozpracowało środki bezpieczeństwa w tej kwaterze więc mogli go zamordować w dowolnym terminie. Wybrali ten dzień, dokonali mordu a Obama zapoczątkował kampanię prezydencką. Więc nie jest to wyczyn komandosów tylko zimny mord.
Mord na 70 letnim starcu jego żonie i synu.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

wtg / 2011-05-06 20:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak to w dawnych czasach powiadali: "umarł król, niech żyje król". Tak jak jedna jaskółka nie czyni wiosny, tak zabicie jednego terrorysty nie zlikwiduje terroryzmu. Na jego miejsce już dawno przyszło wielu mu podobnych i nie odpuszczą w imię Allacha - amen.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

jakub2 / 31.60.90.* / 2011-05-06 20:04
Osama Bin Laden to człowiek wyszkolony przez amerykanów do zadań specjalnych, bez jego usług nie było by możliwości wejścia po ropę do Iraku tak jak obecnie z pomocą pseudo powstańców w Libii . Osama po prostu zmarł bo był schorowany , a żeby zakończyć sprawę bez podejrzeń wyreżyserowano spektakl dla uciechy motłochu amerykańskiego i nie tylko . Osama mieszkał 50 km pod stolicą Pakistanu i nikt nie wiedział? tym bardziej ze jak podają mieszkał w twierdzy otoczonej murem i drutem kolczastym , a za niego była wyznaczona nagroda w wysokości 50 milionów dolarów . Jest to jeden z największych na świecie przekrętów i przelewu krwi za ropę.Jeśli chodzi o pochówek to w ekspresowym tempie go pochowano żeby nie wyszło na jaw ze zmarł w sposób naturalny , a być może ze żyje , a ten spektakl zrobiono tylko dla tego , ze był potrzebny sukces Obamie żeby uzyskać poparcie od tłuszczy amerykańskiej w związku z inwazją na Libię

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

minimini / 83.26.49.* / 2011-05-06 18:18
SUKCES???

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Lysy 25 / 77.255.166.* / 2011-05-05 11:03
No pewnie, że nie żyje.
Już od dobrych paru lat nie żyje.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

]:-> / 77.255.54.* / 2011-05-04 17:23
Bin Laden żyje!! Od dwóch lat prowadzi hurtownię kapiszonów, a w ten poniedziałek widziałem jak handlował nimi na odpuście.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

wlodek195356@gmil,com / 81.219.114.* / 2011-05-04 12:08
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
 
.lookers. / 81.190.59.* / 2011-05-04 21:22
Zaraz po Ciebie przyjdą ...

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

waz(USA) / 79.102.141.* / 2011-05-03 22:14
Po pierwsze z wiadomosci BBC dowiedzialem sie, ze dom Bil Ladena znajdowal sie na terenie pakistanskiej jednostki wojskowej, a pakistanski wywiad nic o ty nie wiedzial - fajne prawda?

Po drugie czas aby rozliczyc amerykanskich przestepcow wojennych: Busha i Chainiego.
 
kkkkkssss / 71.23.133.* / 2011-05-06 21:04
siebie najpierw demkracie rozlicz i twojego kumpla Obame
siebie najpierw demkracie rozlicz i twojego kumpla Obame

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Tamtaramta / 81.190.223.* / 2011-05-03 22:13
http://www.youtube.com/watch?v=jc_RIRmMjfE

Ludzie, większość z was niestety ma tendencję do "łykania" gotowej, medialnej papki, mało kto wysila się, zadaje pytania, docieka. To mnie smuci. Podsyłam filmik, który uważam warto obejrzeć.
 
ram / 46.113.69.* / 2011-05-06 21:19
Uderzyłeś w stół, a odezwał się Floyd...
Film świetny.
 
Floyd / 2011-05-06 18:30 / Tysiącznik na forum
Jasne! Jedynie prawdziwą wiedzę czerpiesz z Youtube, a ja nawet nie mam zamiaru tam zajrzeć i tym się różnimy. Powodzenia.
 
czekamy Floyd na info / 46.113.69.* / 2011-05-06 21:16
Floyd, nie bądź taki tajemniczy. Ujawnij, skąd Ty czerpiesz swą wiedzę.
A może wolisz nic nie wiedzieć i spokojnie spać?

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

obywatelka usa / 83.24.163.* / 2011-05-03 14:55
"Każda teza ma swą anty-tezę, każde twierdzenie swe zaprzeczeni" to jest prawdą logiczną czyli tautologią! Trawersując: " Billaden żyje, nie mamy jego ciała". Ja się uczepię tego drugiego. Udowadniam: Billaden jako byt nigdy nie istniał ! Istnieje natomiast niesprawiedliwość, którą można nazwać niebytem tych, którzy cierpią głód i nędzę. Niech pan prezydent nie mówi o "ładzie świata". On i jego małżonka obrastają w przysłowiowe i rzeczywiste sadełko co widać gołym okiem i bardzo im współczuję, ale w kontekście śmierci kogokolwiek nie można mówić o "ładzie", bowiem śmierć w swej istocie jest destrukcją. Pan Komorowski znów popełnił tym razem
"śmiertelną gafę" !

Dobrze to ukartowali

Samus3k / 80.48.30.* / 2011-05-03 12:28
bin Laden nigdy nie zaplanowal zadnych ataków nie był terrorysta, zamach z 11 wrzesnia ukartował rzad stanów zjednoczonych ameryki. Ale media wmawiaja nam co innego. Przebiegłość tych ludzi niezna granic.
Pozdrawiam Panów Bildbergerów. Pozdro
 
Floyd / 2011-05-06 21:46 / Tysiącznik na forum
Przy twojej przebiegłości to amerykanie są jak niemowlaki.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Best11 / 83.22.86.* / 2011-05-03 10:38
Nie uważacie że to troche naciągane? Nagle go zabili, nie zlapali tylko zabili. Jego cialo jest w morzu, co oznacza że żadnych badań na nim juz raczej nikt nie przeprowadzi... Żadnej sekcji zwłok. I pytanie dlaczego akurat teraz go "zabili"? Czyżby wybory prezydenckie? A może rząd szykuje coś poważniejszego?
 
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-03 19:58
Osama niezyle juz od prwie 10 lat a dzisia zwyczajnie wyjeli jego cialo z lodowki.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

metody / 2011-05-03 07:07
Myślę, że wiadomość o likwidacji bandyty jest prawdziwa. Amerykanie mieli prawo go zabić. Powiem więcej, mieli taki obowiążek w imię sprawiedliwości za tysiące zabitych przez tego psychopatę.
Niestety, żaden kraj nie może się czuć bezpieczny gdy fundamentaliiści, jakiej by nie byli maści, będą mieć środki i narzędzia do masowego zabijania w imię ideologii.
 
josefato / 95.49.181.* / 2011-05-04 08:45
chłopie, ty myślisz tak, jak chcą abyś myślał, widziałeś jakikolwiek dowód na działalność terrorystyczną Osamy? I nie dawaj proszę prawa, bo jesteś za malutki i nie wiesz dlaczego zburzono WTC. Narzędzia zaś do zabijania powinien mieć każdy, a nie tylko bandyci - czy ty masz?
 
waz(usa) / 79.102.141.* / 2011-05-03 22:20
-metody- Amerykanie maja prawo kazdego zabic!

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Bardzociekawy / 83.21.54.* / 2011-05-02 23:31
Przyznam że jakoś do końca nie jestem przekonany, że to ścierwo nie żyje. :(
10 lat szukali a to tak łatwo poszło.
Amerykanie są słynni z tego że wszystko filmują, robią zdjęcia itd.
Tak było z Saddamem Husajnem... nawet wykonanie kary śmierci było sfilmowane.
A tu NIC... jedno nieudane zdjęcie... :(((
Lipa jakaś.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Leito / 83.4.61.* / 2011-05-02 23:08
JEŻELI TO JEST PRAWDA TO PODAM TU JEDEN Z******** FAKT . ; ) . WIEDZĄC ŻE BIN LADEN BYŁ SZEFEM AL KAIDY I JEŻELI AMERYKANSKA ARMIA GO ZABIŁA - TO AMERYKA MOŻE CZEKAC NA NIEZŁY ODWET ZE STRONY AL KAIDY;)

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

praktyczny / 188.125.32.* / 2011-05-02 23:05
"Według specjalistów siły specjalne USA zdecydowały się na pochówek w morzu, żeby uniknąć sytuacji, w której grób bin Ladena stałby się miejscem pielgrzymek islamskich ekstremistów."

???

Przecież w czasie takich pielgrzymek łatwo by było ich wszystkich "namierzyć" i "zwinąć".

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

empee / 66.92.161.* / 2011-05-02 22:38
ale ktos tu usilnie daje plusy i minusy dla postow zgodnych ze swoja ideologia.. gdy sprawdzalem to popoludniu to zdecydowanie przewazaly plusy pro-spiskowe, zgodnie z iloscia takich wypowiedzi. teraz pro-amerykanskie mimo ze prawie zaden zarejestrowany uzytkownik takiego posta nie wrzucil..
 
c3rb3r / 89.230.66.* / 2011-05-02 22:42
jak byś chciał wiedzieć to pod takim nickiem jak piszę jestem zarejestrowany.
I żadna pro spiskowa ideologia, tylko nie mam tak spranego mózgu jak ty.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

jakub2 / 46.134.1.* / 2011-05-02 22:25
Osama Bin Laden to człowiek wyszkolony przez amerykanów do zadań specjalnych, bez jego usług nie było by możliwości wejścia po ropę do Iraku tak jak obecnie z pomocą pseudo powstańców w Libii . Osama po prostu zmarł bo był schorowany , a żeby zakończyć sprawę bez podejrzeń wyreżyserowano spektakl dla uciechy motłochu amerykańskiego i nie tylko . Osama mieszkał 50 km pod stolicą Pakistanu i nikt nie wiedział? tym bardziej ze jak podają mieszkał w twierdzy otoczonej murem i drutem kolczastym , a za niego była wyznaczona nagroda w wysokości 50 milionów dolarów . Jest to jeden z największych na świecie przekrętów i przelewu krwi za ropę.Jeśli chodzi o pochówek to w ekspresowym tempie go pochowano żeby nie wyszło na jaw ze zmarł w sposób naturalny.
 
aporys / 178.36.26.* / 2011-05-03 01:10
Być może masz rację, ale na pewno nie do końca. W Libii być może chodzi o rzeczywiście o ropę. Irak to jednak inna sprawa i nie do końca związana z ropą. Jeszcze za czasów Clintona niejaki pan Wolfowitz , obywatel amerykański żydowskiego pochodzenia, pisał w jednej z izraelskich gazet o konieczności amerykańskiego ataku na Irak. Wtedy nie spotkało się to z dobrym przyjęciem, ale póżniej , przy boku Busha miał okazję zrealizować swój plan. W całej tej arabskiej awanturze chodzi głównie o to jak wmówić białemu człowiekowi, że Arab to jego wróg (stąd książki o starciu cywilizacji). Niech goje giną w obronie małego , żydowskiego państewka, które bez sterowanego poparcia naszej cywilizacji, nie miałoby szans na istnienie w otaczającym go tłumie setek milionów mułzumanów.
 
gurus / 178.36.26.* / 2011-05-03 01:46
To co się dzieje obecnie nie jest niczym nowym. W sarożytności istnieli na terenie Izraela niejacy Zeloci. Wysławili się tym , że przebierali się za Rzymian i mordowali własnych, żydowskich współbraci, po to tylko, by w sołeczeństwie podnieść antyrzymskie nastroje i doprowadzić do powstania.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

WTC [*] 11.07.2001 / 77.65.83.* / 2011-05-02 22:19
Osama Bin Laden . jego szkody wyniosły miliardy euro itp. przez jego ataki zgineło wiele istnień ludzkich. naprzykład World Trade Center
NA dzień pracowało tam około 60 tysięcy ludzi po ataku na world trade center .. z ok.60 tysięcy ludzi znaleziono 20 osób . ja się cieszę że ten Walnięty przez naleśnik człowiek nie żyje Fuck The BIn LAden!!!!!!
 
kiotos / 178.36.26.* / 2011-05-03 00:04
Najpierw policz niedouczony z historii mądralo , liczbę ofiar jaką przyniosło ze sobą m.in. amerykańskie poparcie dla powstania na zimi należącej do kogoś innego, obcego tworu, jakim w tym rejonie jest Izrael.
 
Punch / 178.73.50.* / 2011-05-06 07:23
Ty jesteś niedouczony c****, Izrael powstał pod dyktando Stalina, a złoto na rozruch dała Polska, broń Czechy. Wywiad BenGuriona w Maju 1971(2) dla New York Herald Tribune omawiający historię Izraela. Później nastąpiła zmiana orientacji na USA. Samo powstanie było logicznym rozwiązaniem dla uratowanych resztek Żydowskiego Narodu i zgodne z prawdą historyczną wszak Palestyna to najstarsze miejsce państwa żydowskiego.
 
jakub2 / 46.134.1.* / 2011-05-02 22:36
WTC" Jeśli chodzi o szkody jakie wyrządził , to raczej miliony dolarów a nie euro , a ludzi zginęło 6 tyś . a nie sześćdziesiąt , puknij się ty w swój naleśnik zanim coś napiszesz , zwolenniku zabijania i naucz się pisać stylistycznie po Polsku ty niedouczony anglisto.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Prawiezaratrala / 178.37.70.* / 2011-05-02 21:45
Mordowanie przywódców zamiast wojen?
Pomysł wart Nobla.
Może będzie mniej kandydatów do okradania narodów?

naiwniacy

henieck / 178.36.85.* / 2011-05-02 21:09
myślicie, że najpotężniejszy wywiad i siły wojskowe nie mogły od lat znależć chorego starca na pustyni!? Bullshit! Bullshit! Bullshit! Temat Osamy, ataków na Irak i na WTC to zagmatwana sprawa z pograniacza teorii spiskowych. Dziś zamknięto temat Osamy bez śladów. Siły specjalne "miały rozkaz żeby zabić" - ściema!!!!!!! Na torturach główny terrorysta mógłby sypnąć kilka ciekawych informacji. "Utopiono zwłoki w morzu" - nikt już nigdy o nic nie będzie pytać, robić badań, ekshumacji, dociekać. Koniec tematu miał być a wyście to łyknęli jak dzieciaki...
 
kri / 95.49.178.* / 2011-05-04 20:01

Siły specjalne "miały rozkaz żeby
zabić" - ściema!!!!!!!

Jakby miały rozkaz zabić to nie wzywałyby do poddania, a ktoś z obrońców nie zasłaniałaby sie kobietą. To się dzieje zbyt szybko, i nie można się zawahać bo sam zginie!

"To jest ostrzeżenie, które mówi tyle, że nawet po 10 latach w końcu sprawiedliwość dosięga każdego.."

niewierzący ateusz / 83.21.246.* / 2011-05-02 20:29
ciekawe czy do naszego prezydenta dotarło to co powiedział a raczej przeczytał, tak się zastanawiam bo nie sądzę

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

alibaden / 94.75.74.* / 2011-05-02 19:54
Większość obywateli tego Świata cieszy się, że udało się dopaść terrorystę. Nie jestem tylko pewien, czy cieszy się Radek Sikorski, że zabili mu towarzysza broni sprzed 30 lat z którym ramie w ramię niszczyli Sowietów w Afganistanie. Nasz minister niedawno wyznał w TV, że 30 lat temu walczył w Afganistanie "nie tylko piórem". Wiemy jaką rolę odegrała CIA w uzbrajaniu i szkoleniu tzw "mudżahedinów ludowych", którzy po odniesieniu zwycięstwa nad wojskami rozpadającego się ZSRR, stali się Talibami i narobili takiego bałaganu, że sami amerykanie nie byli w stanie go posprzątać. Stąd polecenie do odpowiednich rządów i Polska wysłała swoje oddziały do sprzątania tego bałaganu.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Jarosław Konieczny / 94.78.180.* / 2011-05-02 19:39
Bin Laden, odpowiedzialny za śmierć wielu tysięcy istnień ludzkich, nie żyje i to jest sprawiedliwość. Ale tow. Kiszczak, odpowiedzialny za śmierć wielu istnień ludzkich i za zdradę kraju, nie tylko, że nie był osądzony i nie "siedzi" ale na dodatek otrzymuje wysoką emeryturę, na którą płacą wszyscy Polacy i mieszka w willi. Inaczej mówiąc, to przestępcze bydle żyje jak król, w warunkach, o których kilka milionów Polaków, może tylko marzyć. Tak dzieje się w Polsce. Niech mi więc żadne Tuski ani Komorowskie nie wmawiają, że w Polsce jest jakaś sprawiedliwość, bo jak spotkam to pysk obiję!
 
~Kris / 2011-05-02 22:04 / Tysiącznik na forum)
Z Kiszczakiem to nie jest sprawiedliwość tylko biznes. I myślę, że wyszliśmy na nim całkiem dobrze.

Sprawiedliwość zafundowali swojemu przywódcy Rumuni w 1989, i co było potem? Lepiej im się żyje niż nam? Ani odrobinę. Ludzie z 'tamtego układu' mają się równie dobrze jak u nas. Z punktu widzenia państwa nie ma znaczenia, czy tyrana zastrzelą, czy przeniosą na emeryturę. Żadnego znaczenia.
 
rebojo / 94.75.74.* / 2011-05-02 19:59
Jareczku, chyba sam kurdupel namącił tobie w tym pustym łbie. Piszesz takie bzdury które tylko twój imiennik mógł wymyślić.
 
gośc3 / 79.185.187.* / 2011-05-02 20:28
Masz całkowitą rację. Kiszczaka można winić o wszystko, ale nie o zdradę kraju.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

rh / 83.14.219.* / 2011-05-02 19:06
 
arch / 2011-05-02 19:19 / Tysiącznik na forum
Waszyngton – Obserwatorzy polityczni stwierdzają, że gdyby bin Laden miał takich spin doktorów, jakich ma polski premier, to dzisiaj ubiegałby się o prezydenturę Stanów Zjednoczonych.

za nowypompon.pl
 
RH / 83.14.219.* / 2011-05-02 19:35
NIE POZWÓLMY IM WYGRAĆ KOLEJNYCH WYBORÓW BO NAS ROZKRADNĄ
 
r4oo1 / 217.153.162.* / 2011-05-02 21:07
Coś się tak tego PISu uczepił ?!
:P

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

rh / 83.14.219.* / 2011-05-02 18:53
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

bulszit / 83.31.250.* / 2011-05-02 18:26
pochowany zgodnie z islamska tradycją - jak wiking

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

b3system / 2011-05-02 18:06
ZBRODNIA W AMERYKAŃSKIM STYLU!
Mamy jdealną przenośnię polskiego śląska i rozprawy Gen.Kiszczaka
Jak można strzelac do człowieka bez Sądu orzeczenia o winie,wyroku skazującym,żadnego z tych zarzutów nie przypiszemy OSOBIE OSAMA BIN LADEN a wyrok brzmiałby jak w procesie GENERAŁA,ponieważ ten człowiek osobiście nikogo nie skrzywdził,nie naraził na ubustwo i poniżenie.Może wyjdzie wątek SZYMAN przy okazji.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Polski Spekulant / 89.75.166.* / 2011-05-02 17:39
Amerykańska propaganda. Oto dowód: http://i.imgur.com/ROcFG.png

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

sawi / 31.60.197.* / 2011-05-02 17:38
eset p******* o etyce , a etyczne jest mordować w imię allacha ? burak j*****
 
Stunt / 79.185.182.* / 2011-05-02 20:05
Może i nieetycznie, ale to nie powód, aby zniżać się do ich poziomu.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

sawi / 31.60.197.* / 2011-05-02 17:36
Wreszcie

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Juziu / 194.247.0.* / 2011-05-02 16:46
Moim zdaniem jest to tylko blef ze strony Amerykanów, a Osama wiedzie sobie spokojne życie w jakimś ukryciu

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

misianio / 83.28.53.* / 2011-05-02 16:42
też tak samo mysle że to nie on. Gdzie człowiek który zabił tak wiele osób mieszkał by sobie w wielkiej willi gdzie akcja antyterrorystów jest napewno w 100% pewna. To nie on.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Eset / 109.243.166.* / 2011-05-02 16:39
Każdy powinien mieć sprawiedliwy proces sądowniczy. Tutaj mamy samosąd i radość z cudzej śmierci. Gdzie etyka, moralność, sprawiedliwość... ? Dlaczego tyle lat zajęło im ściganie jednego człowieka? Wojna to pieniądze (dla firm produkujących broń i urządzeń wspomagających działania na polu bitewnym oraz ćwiczenia dla żołnierzy), które podatnik musi zapłacić.
 
JKF / 195.138.211.* / 2011-05-02 16:43

Każdy powinien mieć sprawiedliwy proces sądowniczy. Tutaj mamy
samosąd i radość z cudzej śmierci.

Ten robak dostał sprawiedliwy wyrok. Osądziła go kula w łeb. Dostał na co zasłużył :)

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

JKF / 195.138.211.* / 2011-05-02 16:26
Brawo!!!

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

wtg / 2011-05-02 16:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Śmierć jednego człowieka, nawet jeżeli jest to Osama Bin Laden nie poprawi bezpieczeństwa w zakresie zagrożenia terrorystycznego. Zjawisko to wręcz będzie się nasilać wraz ze wzrostem ekspansywnej polityki zewnętrznej USA.
 
wtg / 2011-05-02 21:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W tej chwili -14 do mojego tekstu świadczy o całkowitym braku zdolności racjonalnego myślenia wśród tych, którzy te minusy dali :))
Czy naprawdę sądzicie, że wraz ze śmiercią Bin Ladena umarła cała Al-Khaida i koniec z atakami terrorystycznymi. Trzeba chyba na głowę upaść by tak myśleć.
 
Floyd / 2011-05-06 18:34 / Tysiącznik na forum
Co najwyżej wyślą do nieba trochę takich jak Ty i tyle ich sukcesów.
 
Anonim z manufaktury / 188.125.32.* / 2011-05-02 22:59
...

Nie przejmuj się minusami.

Wracając teraz, późnym wieczorem , do domu, słuchałem radia ( nawet nie wiem jaka to była stacja) i już mówili o zwiększonym zagrożeniu terroryzmem.

"Kochaj bliźniego swego" - jakie to piękne!
Jezus był niepoprawnym, nieżyciowym idealistą!

Pozdrawiam

cud nad tygrysem i eufratem

Whatever (T) / 77.236.26.* / 2011-05-02 16:22
nie wiem jak można zabić kogoś kto od dwóch lat nie żyje...

No ale jak widać mafia rządząca Ameryką (kiedyś wolnym krajem) potrafi nie takie rzeczy...
Tylko jakim cudem durna gawiedź w to wierzy - to jest dopiero zagadka! Jak się produkuje takie ciemne masy?
 
c3rb3r / 89.230.66.* / 2011-05-02 17:59
Telewizją przyjacielu, telewizją.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

abadaro / 77.254.6.* / 2011-05-02 16:13
Al hamdulilla Allaah
 
sawi / 31.60.197.* / 2011-05-02 17:40
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

gość91 / 83.238.243.* / 2011-05-02 16:09
w 80% myślę że to on , jak spojrzałem n zdjęcia w amerykańskich stronach to się zastanawiam czy to on jeszcze wyjdzie najaw że to był jego sobowtór myślę w tych 20% że on może gdzieś się ukrywa w jakimś zadupiu w Iranie może Koreii Północnej albo gdzieś w Afryce

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

NIE SŁUCHAM AMERYKAŃSKIEJ PROPAGANDY / 83.5.112.* / 2011-05-02 16:06
.... A TO PECH ... OBY SZYBKO POZBIERALI SIĘ DO KUPY I DALEJ PROWADZILI WALKĘ Z AMERYKAŃSKIMI ZŁODZIEJAMI ROPY I OKUPANTAMI BIEDNYCH NARODÓW...

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

/ / 88.199.32.* / 2011-05-02 15:56
Gościa który bronił swego kraju nazwali terrorystą. Największymi terrorystami są p********* amerykanie. Chcieliby rządzić światem.
 
alibaba55 / 83.7.29.* / 2011-05-02 16:01
Cieszcie się że, żyjecie w pokoju... bez terroryzmu. Pilnujcie swoich rodzin! Jeśli nie będzie się eliminować takich binLadenów to nasz spokój, nasze rodziny i my będziemy żyli w STRACHU.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

alibaba55 / 83.7.29.* / 2011-05-02 15:56
Jakoś to jest grubymi nićmi szyte.... Tak szybko go pochowali? hmnn..
 
jytrtrk / 83.7.29.* / 2011-05-02 16:04
Re. jednak zrozumiałe... To wynika z Koranu.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

Osama bin Laden chyba żyje czego nie chce / 83.5.224.* / 2011-05-02 15:53
Osama bin Laden już raz umarł a dwa dni potem dał kasetę że żyje dla USA.Wątpie zeby przywódzcza Alk-Kaida ukrywał się w jednym miejscu przez rok.Ja uwazam że to tylko podstęp Al-Kaidy by mogli dalej atakować nieświadomych Amerykanów.Owszem wolałbym by al-kaida nie żył ale mam podejrzenia przez które nie dowierzam.On ma swoje klony z tym samym DNA wiec to mi głownie nie daje spokoju.Euro 2012 to będzie katastrofa tak mówił Osama bin Laden.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

i to by było na tyle / 83.5.247.* / 2011-05-02 15:44

Świat cieszy się ze śmierci

A mimo wszystko ta radość jest dowodem degradacji rodzaju ludzkiego. Przestępca, tak naprawdę uciekł przed wymiarem sprawiedliwości a lud cieszy sie ze śmierci człowieka. O TEMPORA! O MORES!

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

ssxxx / 197.31.200.* / 2011-05-02 15:36
kto naprawde moze wiedziec cz on juz dawno zmarl,czy wczoraj a moze tak naprawde to farsa i on zyje.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

zubzich / 79.191.7.* / 2011-05-02 15:31
Dobrze się stało. Krew za krew! Szkoda że nie cierpiał...

Kim, ty jesteś następny.

Re: Osama bin Laden nie żyje. "Mamy jego ciało"

sobol89 / 79.185.209.* / 2011-05-02 15:30
BInladen teraz siedzi przed Kinem domowym i smieje sie z OBamy i z Ameryki:P