Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy klub w Sejmie. Renegaci z PiS mają 15 szabel

0
Podziel się

Stowarzyszenia kierowane przez Joannę Kluzik-Rostkowską zarejestrowało klub parlamentarny.

Nowy klub w Sejmie. Renegaci z PiS mają 15 szabel
(PAP/Jacek Turczyk)
bEitJpTp

[aktualizacja 14:16]

Stowarzyszenia kierowane przez Joannę Kluzik-Rostkowską zarejestrowało klub parlamentarny. Politycy, którzy odeszli z z PiS, chcą być konkurencją dla partii Jarosława Kaczyńskiego.

Po godzinie 14. złożyli oni odpowiedni wniosek na ręce marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny. Informację o powołaniu nowego klubu pierwsza podała TVN 24. Według informacji PAP w skład klubu wejdą m.in.:

bEitJpTr

W odpowiedzi na zarzuty PiS, że odchodzenie posłów zaszkodziło wynikowi w wyborach samorządowych, poseł Ołdakowski powiedział, że o swoim odejściu zamierzał poinformować dopiero po wyborach. Dodał, że jego odejście było skutkiem usunięcia z partii Elżbiety Jakubiak. - _ W polityce liczy się też przyjaźń i lojalność _- podkreśla były poseł PiS.

POSŁUCHAJ BYŁEGO POSŁA PiS:

Zdaniem Ołdakowskiego, wybory samorządowe pokazały, że Polacy nie są zadowoleni z tego, że scena polityczna jest _ zabetonowana _ i że obie główne partie toczą jałowy spór.

Na razie PiS opuściło dziewięciu posłów. Do założenia klubu parlamentarnego potrzeba przynajmniej 15 osób.

bEitJpTx

Z kolei poseł Zbysław Owczarski, który dziś wystąpił z PiS ma nadzieję, że rozłamowcom uda się utworzyć klub parlamentarny. Potrzeba do tego 15. posłów.

Owczarski jest dziewiątym politykiem, który opuszcza klub parlamentarny PiS. Powiedział że nie chce sie wypowiadać za innych posłów, ale liczy , że uda się stworzyć konkretną siłę polityczną.

POSŁUCHAJ BYŁEGO POSŁA PiS:


Wielu z tych posłów, którzy odeszli w ostatnich dniach z PiS-u, już zasiliło stowarzyszenie Polska jest Najważniejsza, na którego czele stoiJoanna Kluzik-Rostkowska. To właśnie ją orazElżbietę Jakubiakwykluczono z PiS na początku listopada.

bEitJpTy
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t117005.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;topnieja;szeregi;pis;odeszli;dwaj;znani;politycy,244,0,714740.html) Znów topnieją szeregi PiS. Odeszli dwaj znani politycy Paweł Kowal i Tomasz Dudziński zrezygnowali z członkostwa w partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t75888.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;bez;spin-doktorow;odchodza;kolejni,199,0,714183.html) PiS bez spin-doktorów. Odchodzą kolejni Adam Bielan podkreśla, że zdecydowały różnice między nim a szefostwem partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t116422.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejni;uciekinierzy;z;pis;w;klubie;kluzik-rostkowskiej,183,0,713143.html) Kolejni uciekinierzy z PiS w klubie Kluzik-Rostkowskiej Secesjoniści chcą wkrótce utworzyć własny klub poselski.
bEitJpTS
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)