Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież w unijnym parlamencie. "Świat patrzy na Europę z podejrzliwością"

0
Podziel się:

Ponad 25 lat temu przemówienie w PE wygłosił Jan Paweł II. Wiele się zmieniło na całym świecie od tamtego czasu - mówił papież Franciszek.

Papież w unijnym parlamencie. "Świat patrzy na Europę z podejrzliwością"
(Parlament Europejski / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEsmQCol

To piąta zagraniczna pielgrzymka Franciszka, po jego wizytach w Brazylii, Ziemi Świętej, Korei Południowej i Albanii. Drugi raz w historii głowa Kościoła rzymskokatolickiego zabierze głos w unijnym parlamencie. Ponad 25 lat temu przemówienie w PE wygłosił Jan Paweł II. - Wiele się zmieniło na całym świecie od tamtego czasu - mówił papież Franciszek.

Biskup Rzymu nie składa we Francji oficjalnej wizyty. Na lotnisku w Strasburgu przywitała papieża przedstawicielka rządu - minister ekologi, rozwoju i energii Segolene Royal. Za barierkami czekało jedynie kilkudziesięciu wiernych.

- _ Świat staje się coraz bardziej globalny, mniej eurocentryczny _- przypomniał papież Franciszek odnosząc się o międzynarodowych problemów całego świata.- _ Europa jest trochę podstarzała i przytłumiona. Świat patrzy na nią z podejrzliwością. _

bEsmQCon

Papież Franciszek spośród zaproponowanych przez Parlament samochodów, by przemieścić się z lotniska w Strasburgu, wybrał najskromniejszą limuzynę Peugeota 407. Przed Parlamentem Europejskim przygotowano miejsce, gdzie 2500 osób może obserwować przybycie papieża.
Wystąpienia w Parlamencie i Radzie Europy są transmitowane w katedrze w centrum miasta. Papież Franciszek opuści Strasburg po godzinie 14.00.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/m278346.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/papiez-mowi-o-cenniku-za-sakramenty,53,0,1663029.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Papież mówi o cenniku za sakramenty Franciszek powołując się na własne doświadczenie, dodał, że ludzie nie wybaczają księżom przywiązania do pieniędzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/m278333.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/papiez-do-biskupow-niepotrzebni-ksieza,89,0,1655897.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Papież mówi o niepotrzebnych księżach _ Kościół nie potrzebuje księży klerykałów i urzędników, bo to oddala ludzi od wiary _. Potępił postawę unikania służenia innym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/m264749.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/papiez;zacheca;do;korzystania;z;serwisow;spolecznosciowych,165,0,1622181.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Papież zachęca do korzystania z Twittera Franciszek zwraca uwagę, aby media były miejscem spotkania ludzi. Podkreśla, żeby używając cyfrowej technologii nie oddalić się od człowieka, który mieszka obok nas.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/71/278343_mhp.jpg ) ] (http://platine.pl/kaplica-z-ptysiow-0-1605444.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kaplica z ptysiów. Niezwykły prezent dla papieża Z ciasteczek, które zgodnie z tradycją wypełnia się budyniem, kremem bądź czekoladą, zbudowano replikę katedry w Cordobie, gdzie Jorge Bergoglio otrzymał święcenia kapłańskie w 1969 roku.
bEsmQCoO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)