Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papua Nowa Gwinea: Zatonął prom z 350 pasażerami

0
Podziel się:

Premier Australii Julia Gillard oświadczyła dziś dziennikarzom, że prom z 350 pasażerami na pokładzie zatonął u wybrzeży Papui Nowej Gwinei.

Papua Nowa Gwinea: Zatonął prom z 350 pasażerami
(ec.europa.eu)

Premier Australii Julia Gillard oświadczyła dziś dziennikarzom, że prom z 350 pasażerami na pokładzie zatonął u wybrzeży Papui Nowej Gwinei. Dodała, że wydaje się, iż jest wiele ofiar oraz, że Australia pomaga władzom Papui Nowej Gwinei wobec _ tej wielkiej tragedii _.

aktualizacja 08.34

Australijska telewizja SKY poinformowała, że statek już odnaleziono oraz, że w akcji ratowniczej uczestniczą cztery jednostki nawodne i dwa helikoptery. Australian Broadcasting Corporation (ABC) informowała, że na miejscu tragedii są też samoloty ratownicze. Udało się już uratować 219 ocalałych.

_ - U wybrzeży Papui Nowej Gwinei zatonął statek z - jak rozumiemy - 350 osobami na pokładzie. To bez wątpienia wielka tragedia _ - powiedziała Gillard dziennikarzom.

Wcześniej o zaginięciu promu z 350 pasażerami na pokładzie informowała kompania żeglugowa Star Ships. Kontakt z jednostką utracono w czwartek nad ranem podczas złych warunków atmosferycznych. Wkrótce potem załoga wysłała sygnał SOS.

Według mediów australijskich, prom _ Rabaul Queen _ płynął z portu Kimbe, na wyspie New Britain, do Lae na północnym wybrzeżu Papui Nowej Gwinei.

Czytaj o katastrofie włoskiego wycieczkowca
Poszukiwania przerwane. Concordia tonie? W ciągu sześciu godzin wrak statku przesunął się z powodu silnego wiatru o prawie cztery centymetry.
To zeznania kapitana Schettino Dowódca Costa Concordia, wyznaje co działo się po zderzeniu ze skałą.
Akcja na Concordii, ratownicy muszą.... Ekipy mają wkrótce przystąpić do wypompowywania ponad 2 tysięcy ton paliwa ze zbiorników.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)