Notowania

Korea Północna
05.06.2012 07:33

Phenian grozi atakiem na media

Artyleria może uderzyć, jeśli Seul nie przeprosi za "brutalną kampanię oszczerstw", wymierzoną przeciwko festiwalowi dziecięcemu w Phenianie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Senior Airman Jeffrey Allen<br>/CC/UNC - CFC - USFK)

Siły zbrojne Korei Północnej zagroziły w poniedziałek atakiem artyleryjskim na południowokoreańskie organizacje medialne, jeśli Seul nie przeprosi za "brutalną kampanię oszczerstw", wymierzoną przeciwko festiwalowi dziecięcemu w Phenianie.

Wojsko północnokoreańskie wydało w tej sprawie oświadczenie, w którym podano dokładną lokalizację (długość i szerokość geograficzną) siedmiu południowokoreańskich organizacji medialnych, grożąc, że będą one celem ostrzału artyleryjskiego. Południowokoreańskie Ministerstwo Zjednoczenia Narodowego uznało to oświadczenie za "poważną prowokację", której nie wolno zlekceważyć.

Wśród organizacji medialnych, którym Phenian grozi atakiem, jest południowokoreańska sieć telewizyjna Channel A, związana z dziennikiem "Dong-a Ilbo". Dziennik ten nazwał festiwal dziecięcy odbywający się w Phenianie politycznym show w stylu Adolfa Hitlera.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny popierają Koreę. Milczą o rakiecie Hu pogratulował nowemu przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Unowi z okazji nadania mu tytułu pierwszego sekretarza Partii Pracy Korei.
USA grożą Korei. Jeśli wystrzelicie rakietę to... Stanowiłoby to wyraźne i poważne pogwałcenie zobowiązań Korei Północnej wynikających z dwóch rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.
Korea Północna pójdzie na ustępstwa. Jeśli... Dzisiejsza decyzja oznacza ważną zmianę w polityce Phenianu, zwłaszcza po śmierci w grudniu ubiegłego roku dyktatora Kim Dzong Ila.
Tagi: Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz